Arturia PolyBrute - redefinicja syntezy- PREMIERA!

Arturia PolyBrute - redefinicja syntezy- PREMIERA!

Arturia PolyBrute - redefinicja syntezy- PREMIERA!

Opublikował(a) Redakcja 15 dni temu 190 unikalnych wyświetleń 2 komentarzy

6-głosowy, analogowy PolyBrute opiera się na wielokrotnie nagradzanej technologii i brzmieniu, aby zapewnić syntezator polifoniczny, na który czekano. PolyBrute ma ekspansywną architekturę morphingu i solidną, ekspresyjną 61-klawiszową klawiaturę. Wszystko to ma jeden cel – przenieść twoje brzmienie na poziom, do którego nie dotarł jeszcze żaden syntezator.


Ewolucja serii "Brute"

Panel PolyBrute posiada pokrętła i przełączniki zapewniające natychmiastową satysfakcję z kontroli w czasie rzeczywistym nad całą domeną analogową.

Każdy czysty głos analogowy to bogate w funkcje narzędzie dźwiękowe, w skład którego wchodzą dwa bardzo wszechstronne VCO, generator szumu o pełnym spektrum, ulepszony wielotrybowy filtr Steiner, dolnoprzepustowy filtr drabinkowy, 3 LFO, 3 generatory obwiedni i nie tylko. A wszystko to spotyka się na matrycy modulacji, aby zapewnić elastyczność patchowania parametrów, zwykle zarezerwowaną dla systemów modularnych.

Użyj 6 głosów PolyBrute polifonicznie lub w podziałach i warstwach – składaj je w tryb Unison, gdy chcesz ściągnąć farbę ze ścian. PolyBrute to nieskończona paleta dźwięków.

Morphing czy modulacja?

Wyobraź sobie, że możesz płynnie zmieniać wszystkie parametry jednocześnie. PolyBrute idzie jeszcze dalej – z każdym presetem istniejącym w dwóch stanach jednocześnie i dedykowanym pokrętłem Morph, które pozwala płynnie przechodzić między nimi, ujawniając nieskończone kontinuum inspirujących nowych dźwięków pomiędzy nimi.

Koła wielofunkcyjne i pitch zapewniają ekspresję z elastycznością przypisywania parametrów. Bezpośrednio nad klawiaturą znajduje się nawet przypisywany pasek dotykowy, reagujący na przesuwanie, czy pojedyncze dotknięcia. Jednak sercem ekspresyjnej wydajności tego syntezatora jest trójwymiarowy touchpad Morphée. Ta rewolucyjna funkcja oferuje 3-osiową kontrolę nad morphingiem brzmień, randomizacją sekwencji / arpeggiatora lub do 32 przypisywalnych matrycowych modulacji na oś – dodając prawdziwie unikalny charakter.

PolyBrute błyszczy również dzięki ekspansywnym funkcjom modulacji. Powiedz NIE statycznym liniom basowym i monotonnym akordom; użyj 3 LFO i 3 generatorów obwiedni, aby wprowadzić organiczny ruch i dynamikę, jak nigdy dotąd.

Uzależniająca matryca

Natychmiastowy dostęp do 768 presetów. Bez menu, bez czekania – tak jak wszystko w PolyBrute. Matryca to cyfrowy mózg analogowego serca PolyBrute; elastyczny, praktyczny interfejs z wieloma funkcjami, które można dostosować do swoich potrzeb w zakresie wykonywania, nagrywania lub komponowania.

W trybie Mod, siatka przycisków matrycy jest cyfrową krosownicą, umożliwiającą łatwe kierowanie dowolnego źródła modulacji i kontrolerów w celu wpływania na dowolny parametr, o którym myślisz. Dzięki 64 połączeniom i do 32 destynacji modulacji, masz pełne możliwości wykorzystania syntetycznej magii.

W trybie sekwencera, matryca staje się interfejsem wizualnym prezentującym wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia zaskakujących sekwencji polifonicznych, arpeggio i pionierskich hybryd. Oprócz nut, możesz także nagrywać i odtwarzać zmiany parametrów syntezatora, przekształcając sekwencer w zupełnie nowe źródło modulacji, aby tchnąć energię w swoje utwory i występy.

Wszystko na wyciągnięcie ręki

PolyBrute przenosi całą tę analogową moc na pierwszy plan dzięki dedykowanym pokrętłom i przełącznikom – dzięki czemu nurkowanie w menu i zapamiętywanie to przeszłość. Prawie wszystko, czego dotkniesz, generuje również MIDI, więc możesz uchwycić każdy swój ruch jako część swoich produkcji w DAW.

Potrzebujesz natychmiastowej zmiany? Podkręć współczynnik Brute Factor w ulepszonym filtrze Steiner. Chcesz zmienić częstotliwość odcięcia na obu filtrach jednocześnie? Chwyć gałkę Master Cutoff. Czas wstrząsnąć fundamentem brzmienia? Chwyć za suboscylator VCO 2. Wszystko jest tuż przed tobą. Aby dopełnić klasyczny wygląd syntezatora, dostępny jest również opcjonalny zestaw drewnianych nóg (dodatkowy zakup).

Potęga performance'u

PolyBrute jest uzbrojony w potężne możliwości sekwencjonowania i generowania partii arpeggio.

Użyj matrycy w trybie sekwencera, aby uruchomić 64-krokową sekwencję, odsuń się od klawiszy i skup się na modulacji w czasie rzeczywistym i dynamicznym dostosowywaniu. Dodaj dynamikę, akcenty, slajdy i randomizację dla sekwencji, która ewoluuje i reaguje na każdy niuans muzyczny.

Natychmiastowo generuj partie arpeggio rozchodzące się w wielu kierunkach, opcjonalnie powtarzanymi w wyższych oktawach. Idź dalej z trybem Arpeggiatora na matrycy, z hybrydową 16-krokową strukturą, która pozwala generować złożone tekstury z arpeggiacją – zupełnie nowe królestwo performance’u!

Polifonia w stereo

Aby syntezator polifoniczny naprawdę lśnił, głębia po prostu nie wystarczy – szerokość jest koniecznością. PolyBrute posiada niesymetryczne gniazda 1/4″ (prawy, lewy kanał) dla głównego stereofonicznego wyjścia audio – z funkcjami zaprojektowanymi specjalnie w celu maksymalnego wykorzystania pola stereo.

W sekcji wyjściowej można kontrolować stereofoniczne przemieszczanie się głosów. Ustawienie to pozwala subtelnie panoramować każdy z 6 głosów w lewo i prawo w różnym stopniu, umożliwiając przechodzenie od skoncentrowanego, scentralizowanego dźwięku do wciągającej, immersyjnej szerokości. Dodatkowo konstrukcja oparta na dwóch filtrach pozwala na równoległe routowanie sygnału, co daje prawdziwie oryginalny dźwięk stereo. W tym trybie lewy i prawy kanał mogą mieć różne ewoluujące dźwięki, które można modyfikować za pomocą funkcji morphingu.

Zobacz opinie klientów SUPERSOUND o produktach firmy ARTURII:

#arturia, #polybrute Opublikowano w kategorii: AktualnościPremiery

Komentarze

Xere 13 dni temu
Kiedy w magazynie?
SUPERSOUND 12 dni temu
Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty dostawy na nasz magazyn. Warto kliknąć "Powiadom mnie o dostępności" na stronie produktu. Wtedy gdy tylko będzie to przyjedzie powiadomienie i będzie można zakupić:)