Gitary

Gitary

Model gitary elektrycznej Hollowbody powstał już w latach 30. XX wieku. Jednak po dziś dzień jest on ceniony za swoje ciepłe i kremowe brzmienie. Ten typ gitary cechuje wygląd mający przypominać gitarę akustyczną. Co więcej posiada on otwory znajdujące się w pudle rezonansowym najczęściej w kształcie litery „f”. Dodatkowo, gitary typu Hollowbody posiada najczęściej przetworniki typu humbucker. Dzięki swojej specyfikacji i kremowemu brzmieniu model Hollowbody jest wykorzystywany głównie przez muzyków zajmujących się takimi gatunkami jak jazz i blues, jednakże jest on także wykorzystywany z powodzeniem w muzyce rockowej oraz popowej.


Na skróty:


Supersound to sklep muzyczny oferujący szeroki wybór gitar i akcesoriów. Polecamy gitary elektryczne, klasyczne, akustyczne i basowe czołowych światowych procentów (m.in. Yamaha, Ernie Ball, Stagg Music, Joyo, TC Electronic, Takamine) oraz tańsze zamienniki idealne m.in. do nauki gry na gitarze. W stałej ofercie posiadamy również profesjonalne zestawy gitarowe, struny, wzmacniacze do gitar, efekty gitarowe i inne akcesoria (futerały, pokrowce, przetworniki, kostki, kable instrumentalne, tunery, podnóżki gitarowe itp.).

Sklep muzyczny - gitara - poznaj jeden z najsłynniejszych instrumentów muzycznych świata

Gitara jest instrumentem strunowym składającym się m.in. z pudła rezonansowego, gryfów i progów na podstrunnicy. Podstawowe modele mają 6 strun, ale istnieją także gitary posiadające 4, 5, 7, 8, 10 lub 12 strun. Tradycyjnie najważniejszym elementem gitary było pudło rezonansowe, od którego uzależniona jest jakość wytwarzanych dźwięków. Najczęściej powstawało ono z drewno cedrowego lub świerkowego. Przez lata gitary ewoluowały. Na rynku pojawiły się kolejne odmiany, a budowa poszczególnych typów instrumentów może się od siebie różnić. Obecnie sklepy gitarowe oferują bogactwo instrumentów dopasowanych do potrzeb muzyków wykonujących różne gatunki.

Sklep - gitary - od starożytności do amerykańskiego bluesa

Korzenie gitary sięgają starożytności. Jednak pierwsze egzemplarze, przypominające współczesne instrumenty, wywodzą się z początków renesansu. Ogromną popularność zdobyły w Hiszpanii i Włoszech, gdzie doceniono piękne dźwięki i stosunkowo łatwą obsługę instrumentu. Pod koniec XVIII i na początku XIX wieku hitem stały się modele z metalowymi strunami, które zapoczątkowały amerykańskiego bluesa.

Sklep z gitarami - jakie gitary posiadamy w ofercie?

Sklep z gitarami Supersound oferuje szeroki wybór najlepszych instrumentów dopasowanych zarówno do potrzeb profesjonalnego studia nagraniowego, jak i podstawowych modeli w niższych cenach idealnych dla hobbystów i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z grą na gitarze.

W stałej ofercie posiadamy:

  • gitary elektryczne - instrumenty, w których dźwięk wzmacniany jest przez wzmacniacz elektroniczny odbierający sygnał za pośrednictwem elektromagnetycznego przetwornika zamieszczonego pod strunami,
  • gitary klasyczne - jest to najstarszy rodzaj gitar. Wywodzą się od gitary barokowej. Przez lata kształty i forma gitary klasycznej ewoluowała, aby dopasować się do potrzeb muzyków. Pozwala ona zyskać bardzo ciepłe i miękkie dźwięki, dlatego często jest wykorzystywana m.in. w jazzie czy balladach pop. Gitary klasyczne polecane są osobom, które dopiero zaczynają naukę gry, ponieważ mają miękkie nylonowe struny. Sklepy z gitarami oferują modele 1/4, 1/2, 3/4 czy 7/8, które są dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. W tej grupie uwzględnia się także gitary elektroklasyczne, które posiadają wbudowaną elektronikę (ułatwiającą nagłośnienie na scenie),
  • gitary akustyczne - często określa się je jako młodsze siostry gitar klasycznych. Posiadają większe pudło rezonansowe i węższy gryf. Są bardziej masywne, a metalowe struny dają głośniejszy dźwięk. Nasz sklep z gitarami w tej kategorii poleca także gitary elektroakustyczne, które są wyposażone w dodatkowy system nagłaśniający - pozwalający m.in. regulować barwę czy głośność. Wbudowana elektronika zapewnia lepsze nagłośnienie na scenie,
  • gitary basowe - są to instrumenty strunowe szarpane, które łączą możliwości gitary elektrycznej i kontrabasu. Najczęściej występują modele elektryczne z progami na gryfie, rzadziej muzycy wykorzystują gitary basowe bezprogowe. Tradycyjna gitara basowa posiada 4 struny i wydaje dźwięki 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Sklep muzyczny Supersound poleca także gitary basowe 5 - strunowe oraz gitary basowe akustyczne.

Gitary - cena

Cena gitar jest bardzo zróżnicowana. Najtańsze modele można kupić już za niecałe 100 zł, a ceny najdroższych gitar elektrycznych sięgają ponad 40 000 zł. Najtańsze są gitary klasyczne – dobrej jakości gitary dla dzieci do nauki gry można nabyć za kilkaset złotych. Nieco droższe są modele akustyczne – ceny gitar tego typu przeciętnie wahają się od kilkuset złotych do około 15 000 zł za wersje profesjonalne. Gitary basowe można kupić już za około 500 zł, ale dostępne są także modele, które mogą kosztować nawet 15 000 zł. Cena gitar elektrycznych zaczyna się już od około 200-300 zł, a najbardziej profesjonalne modele mogą kosztować nawet ponad 40 000 zł.

Jak widać cena gitary to tak naprawdę szeroki przedział. Stawki uzależnione są nie tylko od typu instrumentu, ale przede wszystkim od jakości materiału, z którego powstają podstawowe elementy (pudło rezonansowe oraz boki, tył i mostek, strunnik, kołki, binding, rozeta, łezka). Bardzo duże znaczenie ma także zastosowana elektronika i funkcje, które pozwala ona osiągnąć. Nasz sklep muzyczny oferuje gitary w różnych cenach – od podstawowych modeli dla początkujących po bardziej zaawansowane instrumenty idealne dla profesjonalnego studia czy najbardziej wymagającego muzyka występującego na profesjonalnej scenie.

Gitara - sklep Supersound - dlaczego warto wybrać naszą ofertę?

Poszukujesz najlepszych gitar do profesjonalnego lub domowego studia nagrań? A może dopiero uczysz się grać na tym instrumencie i chcesz kupić swoją pierwszą gitarę, której cena nie zrujnuje Twojego budżetu? Zapraszamy! Supersound to sklep z gitarami stworzony przez realizatorów dźwięku i prawdziwych muzycznych pasjonatów. W ofercie posiadamy starannie dobrane gitary elektryczne, akustyczne, klasyczne i basowe oraz wiele akcesoriów. Nie tylko kochamy piękne dźwięki i chcemy dzielić się swoją pasją, ale i doskonale znamy potrzeby nawet najbardziej wymagających muzyków. Jako profesjonalny sklep muzyczny z gitami dobieramy do swojego asortymentu instrumenty sprawdzonych marek.

Sprawdź nasz asortyment, skompletuj zestaw gitarowy i rozwijaj swoją muzyczną pasję oraz talent!