Keyboardy

Keyboardy

Keyboardy (klawisze) to popularne instrumenty klawiszowe, które posiadają klawiaturę przypominającą z wyglądu akustyczne pianino. Cały mechanizm, praca instrumentu i dźwięki są jednak zupełnie inne. Keybord pozwala uzyskiwać wiele rejestrów (brzmień) i korzystać z dodatkowych funkcjonalności, których nie posiadają klasyczne instrumenty klawiszowe. Na rynku dostępne są keyboardy elektryczne oraz elektroniczne. Biblioteki różnych brzmień pozwalają zastępować nawet kilku muzyków. Keyboardy uchodzą za doskonałe wyposażenie dla zespołów grających na weselach, festynach czy imprezach plenerowych, którym zależy na funkcjonalnym sprzęcie pozwalającym na odtwarzanie znanych coverów muzyki rozrywkowej.


Na skróty:


Sklep internetowy Supersound oferuje starannie dobrane keyboardy pochodzące z ofert znanych w branży muzycznej producentów. Polecamy zaawansowane Yamaha keyboards czy instrumenty sprawdzonej firmy Casio. Najbardziej nowoczesne keyboardy doskonale sprawdzą się dla profesjonalnych muzyków, którzy mogą na tym instrumencie przygotować nawet aranżacje zastępujące cały zespół. Wśród asortymentu posiadamy modele z klawiaturą dynamiczną oraz bez klawiatury dynamicznej. Proponujemy również gotowe zestawy idealne dla zespołów i osób, które chcą rozpocząć profesjonalną grę.

Keyboardy - poznaj rodzaje instrumentów i ich zastosowanie

Keybordy różnią się konstrukcją oraz związaną z nią funkcjonalnością. Najprostsze są modele mające do 49 klawiszy. Są to niepełnowymiarowe zabawki dla dzieci, które pozwalają na obycie się z dźwiękami i świetną zabawę, ale nie sprawdzają się do normalnej gry. Keyboardy edukacyjne mają 61 klawiszy, pełnowymiarową klawiaturę oraz dość rozbudowane biblioteki dźwięków, które pozwalają uzyskać dobre brzmienia. Ich zaletą jest prostota obsługi. Posiadają także wbudowane specjalne programy, które ułatwiają naukę gry. Niektóre wersje wyposażone są w podświetlane klawisze wskazujące melodię. Można je znaleźć m.in. w ofercie marki Yamaha (seria EZ, PSR-E) czy Casio (seria LK).

Kolejną grupę stanowią keyboardy w stylu pianina. Ich atutem jest dobra klawiatura o szerokiej skali. Jednocześnie instrumenty te posiadają okrojone biblioteki dźwięków, dlatego są przeznaczone dla osób, które chcą wyćwiczyć na nich biegłość posługiwania się klawiszami. Sprawdzą się przede wszystkim do rozrywki, a nie profesjonalnej gry.

Bardziej zaawansowani muzycy mogą sięgnąć po keyboardy Yamaha czy Casio, których cena sięga około 2000 zł. Są to instrumenty ze średniej półki, które łączą ładne moduły brzmieniowe z dużą liczbą efektów i styli. Pozwalają uzyskają dobre wykonania wielu utworów muzyki rozrywkowej.

Dla profesjonalistów powstały najbardziej zaawansowane keyboardy. Keyboard Yamaha lub innego znanego producenta z tej grupy posiada edytor brzmień i zaawansowany silnik. Taki instrument projektowany jest z myślą o zawodowych muzykach oraz pasjonatach coverów, dlatego pozwala uzyskiwać ogromne możliwości aranżacyjne, dodawać wiele efektów brzmieniowych i wykorzystywać realistyczny akompaniament automatyczny, który może imitować nawet cały zespół. Najbardziej zaawansowane instrumenty umożliwiają dodawanie efektów nawet do wokalu i tworzenie bardzo realistycznych wykonań muzycznych.

Keyboardy Yamaha

Najbardziej wymagającym użytkownikom polecamy m.in. profesjonalne instrumenty Yamaha. Keyboardy tego znanego japońskiego koncernu (działającego na rynku już od 1887 roku) to instrumenty muzyczne zdobywające wiele prestiżowych nagród. Są one wykorzystywane nawet przez znanych światowych muzyków.

Jak wybrać keyboard?

Ustal do czego potrzebujesz instrumentu. Do nauki gry oraz rozrywki sprawdzą się podstawowe modele. Gdy chcesz tworzyć bardziej zaawansowane aranżacje, całe partytury i utwory, sprawdź możliwości poszczególnych modeli.

Pod uwagę warto wziąć m.in.:

  • brzmienie i dużą paletę barw - odpowiedzialny jest za nie moduł brzmieniowy,
  • polifonię głosową - w keyboardach edukacyjnych wystarcza od 32 do 48 głosów polifonii. Profesjonalny keyboard Yamaha lub innej cenionej marki powinien mieć polifonię głosową 64, 96 lub 128. Najnowsze aranżery mają nawet do 256 głosów polifonii,
  • sekwencer - służy do tworzenia własnych aranżacji, styli i utworów oraz przerabiania gotowych aranżacji fabrycznych na bardziej oryginalne. Podstawowe modele najczęściej mają 6 ścieżek. W profesjonalnym keyboardzie może znaleźć się sekwencer z 16 ścieżkami. Ścieżki pozwalają zapisywać oddzielne dźwięki instrumentów, które później można łącznie odtwarzać i tworzyć utwór,
  • harmonizer wokalny - przydatny jest dla osób, które śpiewają i chcą urozmaicić swój wokal,
  • ilość złączy - współczesne keyboardy posiadają złącze USB-midi pozwalające podłączyć instrument do komputera. Gdy chcesz połączyć keyboard ze starszymi instrumentami cyfrowymi, zwróć uwagę, aby wybrany model posiadał także złącze midi DIN 5.

Keybord - cena

Cena keyboardu uzależniona jest od jego budowy oraz funkcjonalności. Satysfakcjonujące wykonania można uzyskać za pomocą pełnowymiarowego instrumentu posiadającego 61 klawiszy. Modele do nauki gry i typowej rozrywki można kupić w cenie od około 450 zł do 1000 zł. Ceny keyboardów ze średniej półki cenowej wahają się w granicach od około 1000 do 2000 zł. Gwarantują one wysoką jakość brzmienia oraz posiadają wiele efektownych akompaniamentów. Profesjonalne klawisze Yamaha dla zawodowych muzyków i pasjonatów coverowania są droższe - ich ceny mogą sięgać nawet ponad 8000 zł czy 10 000 zł.

Keybordy - sklep internetowy Supersound - sprawdź naszą ofertę!

Sklep muzyczny Supersound poleca starannie dobrane keyboardy z klawiaturą dynamiczną i bez klawiatury numerycznej oraz gotowe zestawy. W ofercie posiadamy m.in. keyboardy Yamaha, Casio, Roland, Ringway, THE ONE. Wśród naszego asortymentu dostępne są zarówno podstawowe modele idealne do nauki gry, jak i profesjonalne keyboardy, które pozwolą Ci tworzyć atrakcyjne covery muzyki rozrywkowej, własne aranżacje i utwory. Sprawdź!