Wytwornice i Akcesoria

Wytwornice i Akcesoria

Na rynku dostępne jest wiele wytwornic m.in. dymu, mgły czy baniek. Wytwornice pozwalają przenieść wydarzenie na inny wymiar i stworzyć odpowiedni klimat czy uzyskać dodatkowy efekt światła. 


Brak recenzji spełniających kryteria.

CO TO JEST WYTWORNICA?

Wytwornica dymu to tak jak sama nazwa wskazuj urządzenie do wytwarzania m.in. dymu, baniek czy mgły. 

RODZAJE WYTWORNIC

Istnieje wiele rodzajów wytwornic, do najpopularniejszych należą

  • wytwornice dymu 
  • wytwornice mgły
  • wytwornice ciężkiego dymu (jest to dym unoszący się kilkanaście centymetrów nad ziemią)
  • wytwornice baniek

PO CO UŻYWAĆ WYTWORNICY?

Wytwornica produkuje np. dym, bańki czy mgłe. Pozwala to na uzyskanie dodatkowego efektu światła lub stworzenie odpowiedniego klimatu. Jeśli nie używalibyśmy wytwornicy dymu to nie byłoby widać smug światła z efektów dyskotekowych, wiązek i płaszczyzn lasera czy promieni odbijanych od kuli lustrzanej. Bez całego dymu byłyby to tylko wzorki wyświetlane na parkiecie. 

Dodatkowo, wytwornice dymu używane są często przez straż pożarną przy ćwiczeniach, a także przez firmy budowlane do sprawdzania szczelności instalacji.

JAK WYBRAĆ WYTWORNICE?

Wytwornice różnią się od siebie m.in. ceną, jakością, wielkością, a także mocą. Wybierając wytwornice dymu kieruj się kubaturą pomieszczenia, czyli jego objętością. Im większe jest pomieszczenie tym mocniejsza i bardziej wydajna wytwornica dymu jest potrzebna. W większych pomieszczeniach czasami może być potrzebne nawet kilka wytwornic dymu. Zwróć uwagę także na miejsce, w którym będziesz ustawiał swój wytwornice, a także na efekt jaki chcesz uzyskać. Zastanów się czy potrzebujesz wytwornice ze zwykłym poziomym wydmuchem czy wytwornice z pionowym wydmuchem. Ponadto, niektóre wytwornice posiadają podświetlenie wokół dyszy co daje możliwość bardzo ciekawych wizualnie efektów. Następnie, przemyśl czy nie potrzebujesz wytwornicy zasilanej akumulatorem.

SPOSOBY STEROWANIA WYTWORNICAMI 

Wytwornice mogą być sterowane za pomocą pilota – przewodowego lub bezprzewodowego czy przez sygnał DMX. Najprostsze piloty przewodowe mają tylko jeden guzik. Bardziej rozbudowane wersje posiadają pokrętła do ustawiania interwałów (przerw) oraz długości i siły samego zadymiania. Urządzenia ze średniej i wyższej półki sterowane są za pomocą pilota przez wyświetlacz na którym można ustawić procentową wartość mocy oraz czas interwałów i dymienia w sekundach. Przy sterownikach DMX najlepsze jest sterowanie za pomocą tego sygnału, mamy wtedy wszystko pod kontrolą oraz możemy ustawić działanie wytwornicy w danych scenach świetlnych.

JAK UŻYWAĆ WYTWORNICY?

Przeważnie zbiornik wytwornicy należy zalać płynem i podłączyć do zasilania, a następnie poczekać do nagrzania się grzałki. Pamiętaj, że przy transporcie nigdy nie zostawiaj zalanej i z podłączonym wężykiem wytwornicy. Zabezpiecz wytwornice np. poprzez wyjęcie karnistra z płynem i zabezpieczenie go. 

PŁYNY DO WYTWORNIC

Do każdej wytwornicy potrzebujemy odpowiedniego płynu. Płyny do wytwornic mają odpowiednie parametry. Oznacza to, że można dobrać płyn, który sprawi, że dym będzie bardziej gęsty i będzie dłużej unosił się w powietrzu lub będzie rzadszy i lżejszy. Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Aktualnie najbardziej popularnym płynem do wytwornic jest ten do wytwarzania dymu o parametrach średnich i do gęstego długo unoszącego się.

CZY PŁYN DO WYTWORNIC JEST SZKODLIWY CZY BEZPIECZNY?

Obecnie wszystkie płyny do wytwornic oparte są na wodzie, czyli są to tzw. płyny wodne. Płyny wodne są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Wcześniejsze płyny były na glicerynie i również były bezpieczne, a tym samym posiadały odpowiednie certyfikaty. Jednakże po wprowadzeniu dyrektywy UE zostały zmienione na wodne. 

JAK URUCHOMIĆ WYTWORNICE DYMU?

Obsługiwanie wytwornicy dymu nie jest skomplikowane. Głównie wystarczy zalać zbiornik odpowiednim płynem i podłączyć zasilanie. Następnie poczekać na nagrzanie się grzałki co w zależności od urządzenia trwa zazwyczaj od 3 do 10 minut. Stan gotowości jest zazwyczaj sygnalizowany lampką i oznacza to, że możemy zacząć zadymiać. 

WYTWORNICE I AKCESORIA – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Sklep muzyczny Supersound oferuje wiele wytwornic i akcesoriów. W swojej ofercie Supersound posiada różne wytwornice m.in. dymu, mgły czy baniek, dzięki temu każdy znajdzie taką dzięki, której uzyska pożądany efekt.