Perkusje elektroniczne

Perkusje elektroniczne

Perkusja elektroniczna sprawiła, że tworzenie muzyki przeniosło się na inny poziom. Umożliwiła ona artyście tworzenie brzmienia w sposób, który nie będzie zakłócał spokoju innym lokatorom. Wystarczy, że podłączysz i założysz słuchawki, a cały wręcz bezdźwięczny dla innych osób proces grania i ćwiczenia na instrumencie rozpoczyna się. Dodatkowo, perkusja elektroniczna wyposażona jest w cały wachlarz dźwięków przydatny do tworzenia różnych typów muzyki, a ponad to nie wymaga skomplikowanych zabiegów strojenia.


CO TO JEST PERKUSJA ELEKTRONICZNA?

Perkusja elektroniczna nazywana także przez niektórych perkusją elektryczną przeniosła wystukiwanie rytmu na inny nowoczesny poziom. Umożliwiła ona wręcz bezdźwięczne granie i ćwiczenie na tym instrumencie. 

JAK DZIAŁA PERKUSJA ELEKTRONICZNA?

W perkusji elektronicznej każdy pad perkusji, werbel, tom czy talerzy ma wbudowane w sobie przetwornik piezoelektryczny. Te przetworniki piezoelektryczne składają się najczęściej z membrany oraz blaszki mosiężnej. Pod wpływem uderzenia pałką przetwornik zamienia naprężenie mechaniczne (uderzenie) w napięcie elektryczne, a moduł perkusji elektronicznej zamienia ten sygnał elektryczny na brzmienie perkusji.

JAK GŁOŚNA JEST PERKUSJA ELEKTRONICZNA?

Z założenia perkusja elektroniczna powstała jako odmiana perkusji akustycznej po to, aby gra na tym instrumencie była cichym procesem. Pozwala to na korzystanie z perkusji w każdym miejscu o dowolnej porze dnia nie zakłócając spokoju i nie przeszkadzając sąsiadom czy rodzinie. Do najgłośniejszej odmiany perkusji elektronicznej zalicza się tę z gumowymi padami. Gumowe pady wydają głuchy dźwięk, który łatwo przenosi się przez elementy konstrukcyjne budynku. Za najcichszą perkusję uznaje się te z naciągami siateczkowymi. To rozwiązanie nie generuje prawie w ogóle hałasu. Ważne jest tylko, aby zwrócić uwagę na to, aby pad był tzw. padem głębokim. Ponadto, najgłośniejszym elementem każdej perkusji elektronicznej jest pad do stopy, generuje on najwięcej hałasu i drgań. Aby rozwiązać ten problem można kupić zestaw z samym kontrolerem, niewymagającym mechanizmu stopy lub perkusję z siateczkowym padem do stopy.

ILE MIEJSCA ZAJMUJE PERKUSJA ELEKTRONICZNA?

Perkusja elektroniczna ma być kompaktowym i mobilnym rozwiązaniem. Cały zestaw wraz z perkusją po rozstawieniu ma zajmować około 1,2m x 1,5m. Dodatkowo, większość instrumentów po skończonej grze można złożyć zawijając prawe i lewe ramię do środka. W związku z tym podczas grania potrzebujemy przestrzeni około 1,5m x 1,8m, dzięki temu korzystanie z instrumentu będzie komfortowe. 

DLA KOGO PERKSUJA ELEKTRONICZNA?

Perkusja elektroniczna sprawdzi się doskonale dla osób, które mieszkają w bloku lub domu i nie posiadają wyciszonego pomieszczenia, a swoją grą nie chcą zakłócać spokoju rodziny czy innych lokatorów budynku. Na rynku dostępne jest wiele modeli perkusji elektronicznych, dlatego każdy zarówno początkujący muzyk jak i oddany wirtuoz znajdzie instrument idealny dla niego, który spełni jego potrzeby i wymagania w 100%.

JAK WYBRAĆ PERKUSJE ELEKTRONICZNĄ?

Na początku wybierając perkusje elektroniczną zwróć uwagę na moduł perkusyjny. Jest on najważniejszym elementem każdej perkusji elektronicznej, ma on zapewnić dobre brzmienie.  Ponadto, istotna jest także ilość stref. Ilość stref odnosi się do tego jak wiele dźwięków możesz aktywować przy użyciu jednego bębna. Dodatkowo, ważnym aspektem jest też konstrukcja samych padów, dlatego przed ich wyborem pomyśl, czy wolisz pady siateczkowe, gumowe czy też silikonowe.

ILE KOSZTUJE PERKUSJA ELEKTRONICZNA?

Ceny perkusji elektronicznych są bardzo zróżnicowane. Podstawowy zestaw może być wydatkiem rzędu kilkuset złotych, a najdroższe perkusje kosztują od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena każdej perkusji zależy od tego jak rozbudowany jest zestaw, z jakiego materiału instrument jest zbudowany, a także jego koloru czy rozmiaru.

PERKUSJA ELEKTRONICZNA – sklep muzyczny Supersound

W sklepie muzycznym Supersound przygotowaliśmy szeroki wybór perkusji elektronicznych zarówno dla profesjonalnych muzyków jak i tych dopiero zaczynających swoją przygodę z muzyką.