Gitara Barytonowa

Gitara Barytonowa

Gitara barytonowa to odmiana standardowej gitary, o wydłużonej menzurze, która pozwala na niższe strojenie bez zbyt drastycznego zmieniania naprężenia strun. Gitarę barytonową stroi się zazwyczaj o kwintę niżej niż „zwykłą” (ADGCEA), kwartę niżej (HEADF#H) lub o oktawę niżej. Instrumenty te mają korpus wielkości zwykłej gitary, ale menzura w zależności od modelu waha się między 27" a 30".

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. PRS 2017 SE 277 Baritone Tobacco Sunburst - gitara elektryczna

  PRS 2017 SE 277 Baritone Tobacco Sunburst - gitara elektryczna

  Darmowa dostawa
  Model: 2017 SE 277 Baritone Tobacco Sunburst
  Gwarancja: 2 lata

  PRS 2017 SE 277 Baritone Tobacco Sunburst - gitara elektryczna

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

 2. ‌Duesenberg Baritone DSP-BKS-D6 - Black Sparkle front

  ‌Duesenberg Baritone DSP-BKS-D6 - Black Sparkle - barytonowa gitara elektryczna

  Darmowa dostawa
  Model: Baritone DSP-BKS-D6 - Black Sparkle

  ‌Duesenberg Baritone DSP-BKS-D6 - Black Sparkle - barytonowa gitara elektryczna

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

Odkryj nowe wymiary muzycznej kreatywności dzięki naszej fascynującej gitary barytonowej. To niezwykły instrument wyznaczający nowe standardy w sferze dźwięku, a tym samym otwierając drzwi do nieodkrytych brzmień i kompozycji. Gitara barytonowa to połączenie doskonałej konstrukcji, wysokiej jakości materiałów i innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają gitarzystom eksplorowanie głębszych rejestrów i tworzenie unikalnej muzyki.

WYJĄTKOWE BRZMIENIE GITARY BARYTONOWEJ

Gitara barytonowa wyróżnia się swoim charakterystycznym dźwiękiem, który oscyluje pomiędzy gitarą akustyczną, a basową. Dzięki dłuższej skali i grubszej strunie, instrument ten oferuje bogate, głębokie i dźwięczne brzmienie, idealnie nadające się do tworzenia atmosferycznych harmonii, nastrojowych akordów, a także oryginalnych solówek.

KONSTRUKACJA GITARY BARYTONOWEJ

Gitary barytonowe są tworzone z najwyższą dbałością o każdy nawet najmniejszy szczegóły tak, aby spełniały wymagania wszystkich nawet najbardziej wymagających muzyków. Korpus powstały z wysokiej jakości drewna rezonansowego zapewnia optymalny balans między projekcją dźwięku, a wygodą gry. Korpus gitary barytonowej jest wielkości zwykłej gitary, ale menzura w zależności od modelu waha się między 27" a 30". Dodatkowo ergonomicznie zaprojektowany gryf umożliwia płynną nawigację po gryfie, co jest szczególnie ważne przy tworzeniu skomplikowanych akordów i figurowanych linii melodycznych. Ponad to, wydłużona menzura pozwala na niższe strojenie bez zbyt drastycznego zmieniania naprężenia strun. Zazwyczaj gitarę barytonową stroi się zazwyczaj o kwintę niżej niż „zwykłą” (ADGCEA), kwartę niżej (HEADF#H) lub o oktawę niżej. 

WIELOSTRONNE ZASTOSOWANIE

Gitara barytonowa znajduje swoje zastosowanie w różnych gatunkach muzycznych. Od akustycznych ballad po ambientowe eksperymenty, od jazzowych improwizacji po rockowe aranżacje - ten instrument doskonale radzi sobie w różnorodnych kontekstach muzycznych, dodając unikalny smaczek do każdej kompozycji.

Jeśli jesteś poszukiwaczem nowych dźwięków i pragniesz eksperymentować z muzycznymi możliwościami, gitara barytonowa stanowi idealny wybór. Pozwól swojej kreatywności wyzwolić się na nowe tory i odkryj nowe obszary muzycznej ekspresji dzięki temu wyjątkowemu instrumentowi.

GITARA BARYTONOWA - sklep muzyczny Supersound

W sklepie muzycznym Supersound przygotowaliśmy szeroki wybór modeli gitar barytonowych dzięki temu znajdziesz gitarę idealną dla siebie. W swojej ofercie Supersound posiada modele gitar barytonowych stworzone przez takich producentów jak np. PRS SE czy DUESENBERG.