Efektory-Samplery

Efektory-Samplery

Efektor jest kolejnym niezbędnikiem kompletnego dj'skiego setupu, dodawanie rozmaitych efektów, kompletna modulacja i to wszystko w jednym urządzeniu! Sampler to bardzo dobrze znane urządzenie nie tylko w dziale dj. nagrywanie próbek dźwięku, odtwarzanie oraz ich modulacja, wszystko dostosowane oraz uzależnione od preferencji, a Ty jaki sampler wybierasz?

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

 1. AKAI MPC LIVE II GOLD - stacja robocza - front

  ‌AKAI MPC LIVE II GOLD - stacja robocza typu MPC

  Darmowa dostawa
  Model: MPC LIVE II GOLD
  Gwarancja: 2 lata

  ‌AKAI MPC LIVE II GOLD -stacja robocza typu MPC

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

 2. Pioneer DDJ-XP2 - kontroler

  Pioneer DDJ-XP2 - kontroler

  Darmowa dostawa
  Model: DDJ-XP2
  Gwarancja: 2 lata
  Zasilacz w zestawie: NIE
  Oprogramowanie: Rekordbox
  Looper: TAK

  Pioneer DDJ-XP2 - kontroler

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

 3. ‌Pioneer RMX-1000 - Efektor

  ‌Pioneer RMX-1000 - Efektor

  Darmowa dostawa
  Model: RMX-1000
  Gwarancja: 2 lata

  PIONEER RMX-1000 - Efektor

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

 4. Pioneer TORAIZ AS-1 - syntezator analogowy

  Pioneer TORAIZ AS-1 - syntezator analogowy

  Darmowa dostawa
  Model: TORAIZ AS-1
  Gwarancja: 2 lata

  PioneerTORAIZ AS-1 - syntezator analogowy

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

 5. UDG Creator Controller Hardcase L

  UDG Creator Controller Hardcase L

  Darmowa dostawa
  Model: Creator Controller Hardcase L
  Gwarancja: 2 lata

  UDG Creator Controller Hardcase L

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

CO TO EFEKTOR?

Efektor to narządzie, które posiada wiele rozmaitych funkcji. Możliwości jakie daje efektor wykorzystujemy podczas miksowania. Posiada on wiele efektów oraz możliwości zmiany ich parametrów co daje wręcz nieskończoną ilość rozwiązań. 

RODZAJE EFEKTORÓW

Efektory dzielmy głównie według rodzaju sterowania:

 • efektory sterowane za pomocą gałek – jest to to najpopularniejszy rodzaj efektora. Manipulując pokrętłami wybieramy parametry jakie chcemy.
 • efektory sterowane za pomocą touch pada – ten rodzaj efektora możemy obsługiwać za pomocą jednej ręki, ponieważ korzystamy z niego dotykając lub przesuwając palce po wyznaczonym polu
 • efektory sterowane za pomocą jog’a – w tym przypadku efektor obsługujemy wybierając parametry poprzez obracanie specjalnego koła – potencjonometru, selektora wyboru

KTÓRY RODZAJ EFEKTORA JEST NAJPOPULARNIEJSZY?

Za najpopularniejszy rodzaj efektora uznaje się ten sterowany za pomocą gałek. Jest on spotykany najczęściej, szczególnie we wbudowanych w mikserach efektorach. Jednak taki efektor jest często o wiele ubożej zbudowany i ma mniej funkcji niż typowy, dedykowany procesor efektów. 

KTÓRY RODZAJ EFEKTORA JEST NAJLEPSZY?

Za najlepszy rodzaj efektora uważa się efektor sterowany za pomocą touch pada. Bez problemu możemy go obsługiwać jedną ręką, co jest dość wygodnym rozwiązaniem. W przypadku efektora sterowanego za pomocą gałek czasami potrzebujemy obu dłoni.

KTÓRY EFEKT JEST NAJBARDZIEJ POPULARNY?

Za najpopularniejszy i za najbardziej rozpoznawalny efekt uznaje się ,,echo”. Jest on wbudowany w prawie każdy efektor. Ponadto, czołówka DJ-ów dyskotekowych wzbogaca nim zarówno swój wokal jak i swoje wypowiedzi. Dzięki temu na imprezie słyszymy ciągnący się głos DJ’a. 

DLACZEGO WARTO KUPIĆ EEKTOR?

Tak, to prawda, efektor możemy często spotkać jako dodatkową opcję w mikserze. Jednakże, oddzielny efektor posiada znacznie większą ilość efektów. Dodatkowo efektor daje nam możliwość modyfikowania parametrów efektów w czasie rzeczywistym. Ponadto, efektor ma wbudowany tzw. sampler, który pozwala na próbkowanie i zapętlanie muzyki. 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBIERANIA EFEKTORA?

Wybierając efektor zwróć uwagę na rodzaj podłączenia i wybierz takie, które będzie Ci najbardziej odpowiadać. Miej na uwadze mikser, który posiadasz lub zamierzasz kupić. Powinien on posiadać tzw. pętle efektową, czyli odpowiednio dedykowane wejście oraz wyjście. Jeżeli mamy już mikser i nie ma on takiej opcji, istnieją inne możliwości jak np. podłączenie między źródłem sygnału, a mikserem.

CO TO SAMPLER?

Sampler to narzędzie umożliwiające nagrywanie sampli, czyli dźwięków zewnętrznych. Dodatkowo sampler umożliwia ich późniejsze odtwarzanie. Ponadto, pozwala na zaprogramowanie dowolnie wyciętego fragmentu utworu pod wybranym padem (przyciskiem). Zapisane dźwięki zapisywane są w pamięci urządzenia lub na nośnikach zewnętrznych, takich jak karty SD. 

GDZIE UŻYWA SIĘ SAMPLERA?

Sampler przydaje się szczególnie do odtwarzania dźwięków m.in. podczas koncertów. Jednakże używa się go również zarówno w teatrach jak i w domowym studio.

RODZAJE SAMPLERÓW

Możemy wyróżnić kilka rodzajów samplerów. Sampler może być w postaci wtyczki VST. Dodatkowo sampler może być również wbudowany w nasz instrument muzyczny np. syntezator albo mieć postać modułu lub jakiegoś panelu biurkowego.

POPULARNOŚĆ SAMPLERÓW

Samplery zdobyły swoją popularność wśród DJ-ów. Podczas miksowania utworów w klubie wykorzystują oni gotowe sample, które są odtwarzane jako jakieś wypełnienie i uzupełnienie danego utworu.