Samplery

Samplery

Samplery to nowoczesne instrumenty muzyczne należące do grupy elektrofonów. Służą do odtwarzania wcześniej nagranych próbek, które w środowisku muzycznym określane są jako sample (z jęz. ang.). Sampler pozwala wybrać dowolne fragmenty dźwięków i wygodnie zaprogramować je pod wybranym przyciskiem (padem).

Sklep muzyczny Supersound oferuje nowoczesne samplery posiadające wiele przydatnych funkcji (m.in. możliwość zapisywania i przywoływania wcześniej ustawionych zestawów parametrów, różne tryby gry, filtrowanie według skali muzycznej, kompatybilność z MPE) oraz gniazda USB, midi Jack ( w tym z opcją Thru oraz SmartThru) ułatwiające podłączenie do sprzętu zewnętrznego. Profesjonalne samplers z naszej oferty doskonale sprawdzą się podczas koncertów. Mogą zostać wykorzystane także w teatrach, studiach radiowych oraz profesjonalnych i domowych studiach nagrań.

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

27 produkt(ów)

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 1. POLYEND - TRACKER

  POLYEND - TRACKER

  Darmowa dostawa
  Model: TRACKER
  Gwarancja: 3 lata

  POLYEND - TRACKER Urządzenie wolnostojące i przenośne – posiada wszystko, co jest potrzebne do wyprodukowania albumu muzycznego gdziekolwiek jesteś.

  Produkt dostępny: 13 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  3 149,00 zł

 2. AKAI MPC ONE - stacja robocza - front

  AKAI MPC ONE - Samodzielna stacja robocza

  Darmowa dostawa
  Model: MPC ONE
  Gwarancja: 2 lata

  Akai MPC One to samodzielny sampler i sekwencer, który zapewnia ogromny potencjał twórczy w bardziej kompaktowej obudowie. Akai MPC One pozowali uzyskać naprawdę profesjonalne wyniki produkcji, od bogatych melodii i mocnych bębnów po najbardziej zaraźliwe groove’y. Akai MPC One pozwoli Ci rozszerzyć kreatywność wzbogacą i przyspieszając pracę, a tym samym dając warunki do samodzielnego tworzenia.

  Produkt dostępny: 7 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  3 599,00 zł

 3. AKAI MPC LIVE II - Sampler - front

  AKAI MPC LIVE II - SAMPLER

  Przetestuj ten produkt w sklepie stacjonarnym
  Darmowa dostawa
  Model: MPC LIVE II
  Gwarancja: 2 lata

  AKAI MPC LIVE II - SAMPLER

  Produkt dostępny: 5 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  4 999,00 zł

 4. N‌ative Instruments MASCHINE PLUS front

  Native Instruments MASCHINE PLUS

  Darmowa dostawa
  Model: MASCHINE PLUS
  Gwarancja: 2 lata

  N‌ative Instruments MASCHINE PLUS

  Produkt dostępny: 3 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  4 934,00 zł

 5. circuit rhythm top

  Novation Circuit Rhythm

  Darmowa dostawa
  Model: Circuit Rhythm
  Gwarancja: 1 rok

  Novation Circuit Rhythm

  Produkt dostępny: 11 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  1 590,00 zł

 6. Roland MV-1 - SONG PRODUCTION STUDIO

  Roland MV-1 - SONG PRODUCTION STUDIO

  Darmowa dostawa
  Model: MV-1
  Gwarancja: 2 lata

  RolandMV-1 -SONG PRODUCTION STUDIO

  Produkt dostępny: 1 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  3 500,00 zł

 7. Akai MPX 8 - Mobilny sampler na kart SD

  Akai MPX 8 - Mobilny sampler na kart SD

  Darmowa dostawa
  Model: MPX 8
  Gwarancja: 2 lata

  Akai Professional MPX 8 Mini sample player na karty SD/ SDHC.

  Produkt dostępny: 9 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  489,00 zł

 8. Akai FORCE - system dla DJ-ÓW - front

  Akai FORCE - Samodzielny system dla DJ-ÓW

  Darmowa dostawa
  Model: FORCE
  Gwarancja: 2 lata

  Akai Professional MPC FORCE - Samodzielny system dla DJ-ÓW

  Produkt dostępny: 9 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  5 199,00 zł

 9. op-z

  Teenage Engineering OP-Z B-STOCK

  Darmowa dostawa
  Model: OP-Z
  Gwarancja: 2 lata

  Teenage Engineering OP-Z B-STOCK. Produkt pochodzi ze zwrotu lub był użyty do testów na potrzeby naszego zespołu. Został sprawdzony i jest sprawny. Posiada pełną gwarancję.

  Produkt dostępny: 1 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  1 955,00 zł

 10. ‌Roland sp-404mkII

  ‌Roland sp-404mkII

  Darmowa dostawa
  Model: sp-404mkII

  ‌Roland sp-404mkII -Kreatywny Sampler i Efektor

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

27 produkt(ów)

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Na skróty:

Samplery – co to jest?

Sampler jest instrumentem muzycznym, który pozwala nagrywać sample (dźwięki zewnętrzne) i później je odtwarzać. Można go wykorzystać do odtwarzania próbek różnych instrumentów akustycznych oraz innych dźwięków. Standardowy sampler zbudowany jest z klawiatury, dysku optycznego lub twardego służącego do przechowywania dźwięków. Specjalistyczny program pozwala powiązać ustawienia klawiatury i instrumentu z przypisanymi próbkami.

Sampler – jak działa?

Początkowo samplery wykorzystywały tradycyjne taśmy magnetyczne, a następnie celuloidowe dyski. Jednak dopiero opracowanie standardu midi i intensywny rozwój technologii cyfrowej pozwolił na prawdziwą rewolucję. Obecnie samplery pozwalają przechowywać próbki muzyczne w pamięci cyfrowej. Można je porównać do syntezatora, który jednak wykorzystuje wcześniej nagrane dźwięki, a nie falę oscylatora. Pliki są poddawane obróbce przez efekty, filtry czy oscylatory niskiej częstotliwości.

Samplery – rodzaje

Samplery dzieli się na:

 • analogowe (coraz mniej popularne),
 • programowe,
 • ROMplery.

Sampler – zastosowanie

Samplery pozwalają na modyfikowanie dźwięków elektronicznych. Wykorzystywane są w studiach nagraniowych, gdzie pomagają urozmaicać muzykę elektroniczną. Sampler stanowi także jedno z ważnych narzędzi pracy DJ-ów. Podczas miksowania wybranych utworów muzycznych w klubach, wykorzystują oni wiele gotowych sampli, które uzupełniają puszczane piosenki i dodają brzmieniom unikalnego klimatu.

Warto podkreślić, że rolę tradycyjnego samplera coraz częściej przejmuje zaawansowane oprogramowanie komputerowe przeznaczone do tworzenia muzyki elektronicznej. Pozwala ono każdą próbkę dźwięku zapętlić wiele razy i błyskawicznie ją edytować. Podwyższanie, obniżanie, zwolnienie czy przyspieszenie sampli pomaga zyskać unikalny efekt końcowy.

Jaki sampler wybrać?

Sampler powinien być dopasowany do konkretnego zastosowania – inny model sprawdzi się w domu niż na scenie koncertowej czy w klubie. Cyfrowe urządzenia z ogromną mocą przeliczeniową komputera i pojemną pamięcią dają ogromne możliwości edycji gotowych próbek dźwiękowych.

Przydatny będzie duży wyświetlacz cyfrowy, który ułatwia edycję ustawień. Ważne, aby instrument dawał możliwość edycji zdarzeń midi i pozwalał dodawać efekty. Funkcjonalność podniesie możliwość obsługi sekwencera. Poszczególne samplery posiadają seryjnie wgrane sample, dlatego warto sprawdzić ich pojemność, ponieważ większa ilość próbek daje ogromne możliwości miksowania. Pod uwagę warto wziąć również pojemność pamięci, ale najczęściej można ją dodatkowo rozszerzyć za pomocą karty SD czy złącza USB i pendriva. Dla początkujących znaczenie ma intuicyjna obsługa samplera (tworzenie muzyki, edycja parametrów, efektów i dźwięków). Nowoczesne samplery są samowystarczalnymi maszynami, które są w stanie obejść się nawet bez podłączania ich do komputera.

Sampler – cena

Cena samplera jest uzależniona od dostępnych funkcji, liczby wejść i wyjść, stopnia zaawansowania urządzenia, jakości jego wykonania, renomy producenta. Podstawowe modele można kupić już za około 400-500 zł. Tani sampler dobrze sprawdzi się dla miłośników muzyki elektronicznej, którzy chcą eksperymentować z miksowaniem. Droższe wersje idealne do klubów muzycznych kosztują w przedziale od około 1 500 do 2 500 zł. Cena zaawansowanych samplerów na koncerty czy do profesjonalnego studia nagrań może jednak sięgać nawet ponad 7 000 zł.

Sampler – sklep muzyczny Supersound

Supersound to sklep z samplerami oraz innym profesjonalnym sprzętem, instrumentami muzycznymi i akcesoriami (nagłośnienie, wyposażenie studia, wyposażenie dla DJ-a). Polecamy najlepsze samplery wielu znanych marek (m.in. Akai Professional, Polyend, Korg, Arturia, NOVATION, Sony, Musoneo, Roland). Klienci mogą u nas kupić zarówno tani sampler do zastosowań podstawowych, jak i bardzo zaawansowane maszyny idealne do studia nagraniowego czy na koncerty gwiazd.