Dział DJ

Dział DJ

Kochasz muzykę, często puszczasz kawałki na imprezach ze znajomymi i chciałbyś przenieść swoją pasję na grunt zawodowy? A może już jesteś profesjonalnym DJ i poszukujesz najlepszego sprzętu, który uzupełni Twój ekwipunek? Supersound to nie tylko bogata oferta instrumentów muzycznych, ale także sklep dla DJ. Wśród naszego asortymentu znajdziesz sprzęt DJ z różnych półek cenowych. Oferujemy profesjonalne decki (odtwarzacze), miksery, zaawansowane konsole, efektory (samplery), wysokiej klasy słuchawki dla DJ oraz szeroki wybór akcesoriów. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebuje początkujący lub profesjonalny DJ grający w klubach, na weselach, festiwalach i innych imprezach. Sprawdź i wybierz najlepsze sprzęty DJ objęte gwarancją producentów.


Na skróty:

Sprzęt DJ – obowiązkowy ekwipunek każdego DJ

Dobry DJ musi potrafić dopasować się do publiczności, trafić w jej gusta i zachęcić do zabawy. Gdy są to imprezy otwarte (np. wesela, festiwale, festyny), na których gromadzą się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych, dobór repertuaru stanowi naprawdę duże wyzwanie. Bardzo ważne jest, aby DJ znał najnowsze hity z list przebojów oraz kultowe klasyki. Nie może także zamykać się na 1 czy 2 gatunki muzyczne, ponieważ trudno wyobrazić sobie wesele, na którym będzie królowało techno czy rap. W muzyce klubowej bardzo ważne jest płynne przechodzenie pomiędzy utworami. Te najczęściej składają się z 64 fraz, a dobry DJ potrafi wyczuć, kiedy kończy się dana piosenka. To mu pozwala ustawić punkt, gdy rozpocznie grać kolejny utworów. Do pracy niezbędny jest odpowiedni sprzęt didżejski, bez którego nie da się zapewnić oprawy muzycznej imprez.

Jaki sprzęt dla DJ wybrać?

Sprzęt didżeja stanowi warsztat pracy osób występujących zarówno w klubach, jak i obsługujących imprezy firmowe i okolicznościowe (osiemnastki, wieczory panieńskie i kawalerskie, wesela itp.). W podstawowym zestawie powinna znaleźć się konsola (lub kontroler), słuchawki i głośniki. Do urozmaicania muzyki niezbędne jest jednak o wiele szersze wyposażenie, a sprzęt do DJ to cały wachlarz zaawansowanych urządzeń elektronicznych, którymi zaskakują profesjonalne sklepy DJ.

Konsole

Konsole są podstawowym narzędziem pracy dla DJ. To one stanowią swoiste centrum dowodzenia na każdej imprezie. Jest to sprzęt djski, na który składają się połączone ze sobą odtwarzacze (2 lub więcej) oraz mikser. Do miksera można podłączyć źródła sygnału. Ważna jest odpowiednia liczba wejść i wyjść, aby można go było wygodnie połączyć z laptopem, odtwarzaczem płyt, pendrivem, smartfonem, gramofonem DJ. Teraz wystarczy jedynie manipulować suwakami, aby włączać dźwięki z poszczególnych źródeł i płynnie przechodzić pomiędzy kolejnymi piosenkami.

Kontrolery

Kontroler to sprzęt DJ, który jest mniej zaawansowany od standardowej konsoli. Są to sterowniki MIDI. Wtedy wystarczy laptop i specjalny program, aby móc puszczać muzykę.

Odtwarzacze

W codziennej pracy DJ niezbędne są odtwarzacze do muzyki. Są to zarówno odtwarzacze CD i MP3, jak i obsługujące pamięć masową USB, na której coraz częściej zapisywane są utwory.

Miksery

Żaden sprzęt DJ ski nie obejdzie się bez miksera. To on pozwala miksować ze sobą różne piosenki oraz edytować kawałki i wzbogacać je o własne dźwięki. Mikser to DJ sprzęt, który pozwala realizatorowi budować kreatywność i wyrażać własne pomysły artystyczne.

Podstawowe modele mikserów posiadają:

  • equalizer – pokrętła ułożone pionowo, które służą do regulacji barwy dźwięków, wycinania i wzmacniania wybranego zakresu częstotliwości,
  • gain – pokrętło pozwalające regulować głośność sprzętu podłączonego do zestawu,
  • cross-fader – suwak poziomy, który pozwala płynnie przechodzić pomiędzy kanałami,
  • line-fader – suwak pionowy służący do regulowania głośności kanału,
  • switch phono/line – przełącznik pozwalający zmieniać czułość wejścia gramofonowego na uniwersalne (i na odwrót),
  • volumne – pokrętło pozwalające regulować głośność wyjścia.

Współczesne miksery to zaawansowany sprzęt dla DJ, który może posiadać również wiele innych elementów (np. skalę wysterowania, sekcję mikrofonu czy efektor). Proste miksery idealne dla początkującego DJ mogą posiadać 4 kanały. Zawodowcy najczęściej poszukują sprzętu z wieloma funkcjami dodatkowymi, które pozwalają uzyskiwać bardziej oryginalne efekty miksowania.

Słuchawki DJ

Sprzęt DJ to nie tylko mikser czy konsoleta, ale także dobre słuchawki. Dzięki nim muzyk może miksować piosenki i dodawać do nich własne dźwięki zanim jeszcze efekt jego pracy usłyszą uczestnicy dyskoteki, wesela czy innej imprezy. Można je podłączyć do miksera, aby odsłuchać sygnały odbierane przez to urządzenie. W słuchawkach DJ słyszy głośność oraz tempo muzyki i może ją modyfikować.

Do pracy DJ nie sprawdzą się proste słuchawki, z których korzystamy na co dzień, słuchając muzyki na smartfonie czy laptopie. Muszą idealnie odseparować od wszystkich dźwięków dobiegających z otoczenia. Jako sprzęt didżeja należy wybrać słuchawki nauszne (modele douszne są mniej wygodne i nie zapewniają odpowiedniej jakości niskich częstotliwości). Najlepsze będą modele z niską Ohmowością i posiadające system Active Noise Cancelling (ANC), który wycisza hałasy zewnętrzne. DJ za konsoletą zwykle spędza minimum kilka godzin, dlatego warto wybrać ergonomiczne słuchawki, które nie będą za ciężkie i będzie można je składać w różnych płaszczyznach. Jeżeli chodzi o parametry, to profesjonalny sprzęt DJ powinien posiadać szerokie pasmo przenoszenia (od 20 Hz do 20 kHz) i wysoką impedancję (idealny będzie zakres 32-65 ohm).

Gramofony DJ

W ekwipunku DJ często można znaleźć nie tylko odtwarzacze CD i MP3, ale także gramofony do odtwarzania płyt winylowych. Były one używane przez DJ w amerykańskich klubach już w latach 50. XX wieku. Mimo rozwoju muzyki elektronicznej, programów komputerowych i technologii, płyty winylowe obecnie przechodzą swój renesans. Wiele pubów i dyskotek chętnie do nich powraca, aby przyciągnąć koneserów muzyki sprzed lat. To sprawia, że sklepy dla DJ wprowadzają do swoich ofert gramofony.

Efektory - samplery

Efektory pozwalają wzbogacić profesjonalny sprzęt dla DJ. Dzięki nim może on dodawać piosenkom wiele oryginalnych efektów. Sampler pozwala nagrywać, odtwarzać i modulować gotowe próbki dźwięków.

Sprzęt dla DJ – cena

Cena sprzętu dla DJ zależy od ilości urządzeń i ich stopnia zaawansowania. Początkującemu DJ wystarczy konsola, słuchawki i głośniki. Konsolę można kupić już za nieco ponad 2 000 zł, ale zaawansowane modele są proporcjonalnie droższe. Podstawowy model słuchawek można dokupić już za 100 zł. Profesjonalny sprzęt djski tak naprawdę zawiera o wiele bardziej rozbudowany ekwipunek, w którym znajdują się także inne urządzenia i akcesoria, dlatego koszt takiego zestawu jest dość duży.

DJ – sklepy Supersound – sprzedaż online i w punkcie stacjonarnym

Supersound to sklep muzyczny z instrumentami, nagłośnieniem, oświetleniem i wyposażeniem studia. Prowadzimy sprzedaż internetową oraz salon stacjonarny na warszawskim Bemowie. Poszukujesz najlepszego wyposażenia dla DJ? Sklepy Supersoun polecają szeroki wybór sprzętu oraz najlepsze akcesoria DJ od czołowych światowych producentów (m.in. Pioneer DJ, Denon DJ, Numark, PreSonus, RH Sound, Monacor, IMG, Tascam, Sony, BEHRINGER). W ofercie posiadamy szeroki wybór konsol, mikserów, odtwarzaczy, gramofonów DJ, mikserów, kontrolerów, efektorów-samplerów. Możesz u nas kupić również profesjonalne słuchawki, wytwornice, skrzynie i torby na płyty oraz wiele innych akcesoriów przydatnych w codziennej pracy DJ.