Interfejsy MIDI

Interfejsy MIDI

Aktualnie interfejs MIDI w komputerze to powszechnie panujący standard. Jedno urządzenie posiada sekwencer i syntezator, a jedyne co jest nam potrzebne to urządzenie, które pozwoli nam na ręczne wgrywanie nut, takie jak klawiatura sterująca. Interfejs MIDI umożliwia komputerom, syntezatorom, keyboardom, kartom dźwiękowym i innym podobnym urządzeniom na kontrolowanie się nawzajem i wymienianie informacji między sobą. W związku z tym instrumenty muzyczne mogą wymieniać się informacjami między sobą.

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

64 produkt(ów)

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 1. ESI U24XL - interfejs audio

  ESI U24XL - interfejs audio

  Darmowa dostawa
  Model: U24XL
  Gwarancja: 2 lata

  ESI U24XL - interfejs audio

  Produkt dostępny: 2 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  489,00 zł

 2. MIDITECH 4merge USB - MIDI Merger

  MIDITECH 4merge USB - MIDI Merger

  Darmowa dostawa
  Model: 4merge USB
  Gwarancja: 2 lata

  MIDI Merger USB, urządzenie do sumowania sygnału MIDI [4 x MIDI IN, 1 x MIDI OUT], sygnalizacja transmisji diodami LED, zasilanie przez USB, w zestawie kabel mini USB - USB

  Produkt dostępny: 5 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  281,00 zł

 3. MIDITECH MIDIFACE 1x1 - Interfejs MIDI/USB

  MIDITECH MIDIFACE 1x1 - Interfejs MIDI/USB

  Koszt wysyłki: od 8,50 zł
  Model: MIDIFACE 1x1
  Gwarancja: 2 lata

  1 złącze MIDI IN oraz 1 złącze MIDI OUT / THRU, w komplecie 2 kable MIDI oraz kabel USB, Plug

  Produkt dostępny: 5 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  202,00 zł

 4. MIDI SOLUTIONS- M8-INPUT MIDI MERGER (sumator midi 8 na 1)

  MIDI SOLUTIONS- M8-INPUT MIDI MERGER (sumator midi 8 na 1)

  Darmowa dostawa
  Model: M8-INPUT MIDI MERGER
  Gwarancja: 3 lata

  Sumator M8 firmy MIDI Solutions łączy i sumuje komunikaty MIDI z 8 wejść MIDI wysyłając je na jego 2 wyjścia MIDI. Idealne urządzenie do łączenia większej ilości urządzeń MIDI do jednego urządzenia z tylko jednym wejściem MIDI.

  Produkt dostępny: 1 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  1 129,00 zł

 5. MIDI SOLUTIONS- T8-OUTPUT MIDI THRU BOX (rozdzielacz midi 1 na 8)

  MIDI SOLUTIONS- T8-OUTPUT MIDI THRU BOX (rozdzielacz midi 1 na 8)

  Darmowa dostawa
  Model: T8-OUTPUT MIDI THRU BOX
  Gwarancja: 3 lata

  Rozdzielacz T8 firmy MIDI Solutions oferuje 8 wyjść MIDI z jednego wejścia MIDI do takich konfiguracji, w których wymagane jest transmitowanie informacji MIDI do większej ilości urządzeń MIDI.

  Produkt dostępny: 1 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  829,00 zł

 6. MIDI Solutions- Power Adapter

  MIDI SOLUTIONS- POWER ADAPTER (zasilacz midi)

  Darmowa dostawa
  Model: POWER ADAPTER
  Gwarancja: 3 lata

  Zasilacz ten zapewnia zasilanie dla produktów firmy MIDI Solutions w sytuacjach, gdy takie zasilanie nie jest dostępne; można także używać tego urządzenia do wysyłania sygnałów MIDI na duże odległości.

  Produkt dostępny: 1 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  289,00 zł

 7. MIDI SOLUTIONS- BEAT INDICATOR

  MIDI SOLUTIONS- BEAT INDICATOR (wskaźnik taktu)

  Darmowa dostawa
  Model: BEAT INDICATOR
  Gwarancja: 3 lata

  Wskaźnik taktu Beat Indicator jest wyposażony w bardzo jasną diodę LED, którą można zaprogramować do migania w rytmie każdego taktu w odpowiedzi na komunikaty zegara MIDI Timing Clock oraz inne komunikaty.

  Produkt dostępny: 2 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  599,00 zł

 8. MIDI SOLUTIONS- PROGRAMMABLE OUTPUT SELECTOR

  MIDI SOLUTIONS- PROGRAMMABLE OUTPUT SELECTOR (Programowany selektor wyjść)

  Darmowa dostawa
  Model: PROGRAMMABLE OUTPUT SELECTOR
  Gwarancja: 3 lata

  Programowany selektor wyjść - Programmable Output Selector pozwala na skierowanie komunikatów MIDI z wejścia na jedno z dwóch wyjść MIDI poprzez wciśnięcie przełącznika nożnego (footswitch) lub po otrzymywania komunikatu zmiany programu - Program Change.

  Produkt dostępny: 4 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  599,00 zł

 9. MIDI SOLUTIONS- ROUTER

  MIDI SOLUTIONS- ROUTER

  Darmowa dostawa
  Model: ROUTER
  Gwarancja: 3 lata

  Router firmy MIDI Solutions pozwala na rozsyłanie, filtrowanie i zmianę kanałów wybranych komunikatów MIDI wysyłając je do jednego z dwóch / obu / żadnego z dwóch wyjść MIDI tego urządzenia.

  Produkt dostępny: 3 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  599,00 zł

 10. MIDI SOLUTIONS- R8 RELAY

  MIDI SOLUTIONS- R8 RELAY

  Darmowa dostawa
  Model: R8 RELAY
  Gwarancja: 3 lata

  Urządzenie o nazwie R8 firmy MIDI Solutions oferuje 8 sterowanych przez MID styków zwieralnych, z których każdy może zostać zaprogramowany tak, by odpowiadał na konkretny, przypisany komunikat MIDI.

  Produkt dostępny: 2 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  1 779,00 zł

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

64 produkt(ów)

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

CO TO JEST INTERFEJS MIDI?

Sam w sobie skrót MIDI pochodzi od angielskich słów Musical Instrument Digital Interface, czyli ,,cyfrowy interfejs instrumentów muzycznych”. Interfejs MIDI jest to system służący do transferu informacji pomiędzy elektronicznymi instrumentami muzycznymi. Pozwala to komputerom, syntezatorom, keyboardom, kartom dźwiękowym i innym podobnym urządzeniom na kontrolowanie się nawzajem i wymienianie informacji między sobą. Interfejs MIDI umożliwia też na tworzenie łatwych w obsłudze i programowaniu sakwencerów oraz syntezatorów perkusyjnych. 

PO CO INTERFEJS MIDI? – HISTORIA INTERFEJS MIDI

Interfejs MIDI powstał1983 roku. Został on stworzony, aby ujednolicić komunikację cyfrowych syntezatorów. Miał on być uniwersalną formą komunikacji pomiędzy sekwencerami i syntezatorami różnych firm. Sprawiło to, że przeszliśmy z epoki „ściany syntezatorów” do syntezatorów montowanych na przenośnych rusztowaniach, które można kontrolować za pomocą jednej klawiatury przy współpracy z komputerem. 

Połączenie MIDI zostało po raz pierwszy zaprezentowane pomiędzy dwoma syntezatorami na targach NAMM w 1983 roku. 

CO DAJE INTERFEJS MIDI?

Interfejs MIDI przenosi proste zbiory poleceń. Wraz z rozwojem technologii interfejs MIDI stale udoskonala się. W związku z tym interfejs MIDI został przystosowany do komunikacji między komputerem, a kartą dźwiękową. Umożliwia to na komponowanie i odtwarzanie muzyki korzystając tylko z komputera. Należy jednak pamiętać, iż komputer musi posiadać odpowiedni oprogramowanie. Tym samym interfejs MIDI używany jest do przesyłania informacji z syntezatora do urządzeń rejestrujących, do sterowania mikserów cyfrowych i procesorów efektów oraz do synchronizowania pracy różnych urządzeń za pomocą MIDI Time Code.

RODZAJE GNIAZD MIDI I ICH ZASTOSOWANIE – DO CZEGO SŁUŻĄ GNIAZDA MIDI? - MIDI IN - MIDI OUT - MIDI THRU

 • gniazdo MIDI IN – wejście MIDI
 • gniazdo MIDI OUT – wyjście MIDI
 • gniazdo MIDI THRU – gniazdo przejściowe

GNIAZDO MIDI IN I GNIAZDO MIDI OUT - DO CZEGO SŁUŻĄ?

Gniazdo MIDI IN podłączamy zawsze do gniazda MIDI OUT. Jeśli chcemy za pomocą klawiatury sterującej kontrolować inne urządzenie np. syntezator, keyboard, komputer chcemy, aby informacje wychodziły z naszego urządzenia i trafiały do innego. W związku tym sterownik wpinamy do MIDI OUT (sygnał wychodzi z urządzenia), a MIDI IN wpinamy do urządzenia sterowanego (sprawia to, że sygnał wchodzi do urządzenia).

GNIAZDO MIDI THRU - DO CZEGO SŁUŻY?

Gniazdo MIDI THRU przepuszcza sygnał MIDI. Gniazdo MIDI THRU jest potrzebne z powodu zaborczości gniazda MIDI OUT, ponieważ pochłania ono sygnał i nie puszcza dalej (niż instrument, do którego jest podłączona wtyczka). W związku z tym MIDI THRU podłączamy zawsze z MIDI IN (jest to swoiste MIDI OUT - bo przekazuje informacje/komunikaty MIDI dalej). Co więcej, MIDI THRU stosujemy często do synchronizacji urządzenia. 

PRZESYŁANIE INFORMACJI – INTERFEJS MIDI – JAK TO DZIAŁA?

Interfejs MIDI zawiera standard sprzętu oraz język komend. Informacje są przesyłane za pomocą połączenia szeregowego półdupleks z prędkością 31250 bitów na sekundę. Transmisja zakłada przekazywanie standardowej informacji, na którą składa się m.in. wysokość dźwięku, natężenie dźwięku, modulacja dla 16 kanałów. Dodatkowo, specyfikacja MIDI została tak stworzona, że instrumenty, które zostały stworzone paręnaście lat temu pomimo braku wielu nowoczesnych funkcji mogą nadal pracować ze współczesnymi. 

JAK PRZESŁAĆ SYGNAŁ MIDI? – ROZWIĄZANIE USB I FIREWIRE

Sygnał MIDI jest coraz częściej przesyłany za pomocą USB lub FireWire. W związku z tym sygnał przesyłany jest o wiele szybciej. Dodatkowo, znika problem wzajemnego połączenie urządzeń w związku z tym, że transfer komunikatów może być dwukierunkowy (zarówno w jedną jak i w drugą stronę).

INTERFEJS MIDI – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Sklep muzyczny Supersound oferuje profesjonalne interfejsy MIDI.