Mikrofony Wokalowe Sceniczne

Mikrofony Wokalowe Sceniczne

Mikrofon wokalny sceniczny to niezwykle ważny, a także praktyczny element. Przydaje on się podczas różnego rodzaju wydarzeń – scenicznych na żywo jak i tych w czasie prywatnym czy podczas rozmów biznesowych. Istnieje kilka rodzi mikrofonów scenicznych, głównie są to mikrofony pojemnościowe lub mikrofony dynamiczne.


CO TO MIKROFON WOKALOWY SCENICZNY? PO CO MIKROFON WOKALOWY SCENICZNY?

Mikrofon wokalnych sceniczny to bardzo istotny i praktyczny element. Spełnia on swoją rolę doskonale podczas różnego typu eventów, zarówno występów scenicznych na żywo jak i w czasie prywatnym lub podczas rozmów biznesowych.  

RODZAJE MIKROFONÓW

Istnieją dwa główne rodzaje mikrofonów wokalnych scenicznych. Wyróżniamy mikrofony pojemnościowe i mikrofony dynamiczne. 

MIKROFON POJEMNOŚCIOWY

Mikrofony pojemnościowe cechuje to, że są lekkie, a także wygodne w użytkowaniu. Wyróżniają się tym, że rejestrują wszystkie w tym nawet bardzo ciche dźwięki z otoczenia. Mikrofon pojemnościowy sprawdza się świetnie zarówno jako mikrofon do śpiewania używany w domu jak i w studio.

BUDOWA MIKROFONU POJEMNOŚCIOWEGO 

Mikrofon pojemnościowy posiada cienką membranę, która w zetknięciu z falą dźwiękową zaczyna drgać, a rejestrator ,,odbiera” powstałe impulsy elektryczne. Mikrofon, jeśli jest odpowiednio zaprojektowany może odbierać dźwięk głównie z:

- jednego kierunku (charakterystyka jednokierunkowa)

- dwóch kierunków (charakterystyka dwukierunkowa)

- mniej więcej równomiernie ze wszystkich kierunków (charakterystyka wszechkierunkowa)

TYPY MIKROFONÓW POJEMNOŚCIWYCH

Istnieje kilka rodzajów mikrofonów pojemnościowych. Możemy wyróżnić m.in.:

  • Mikrofony estradowe – są one stosowane podczas występów na scenie lub np. do nagłośnienia instrumentów
  • Mikrofony studyjne – nadają się doskonale do nagrywania w domu lub w studio
  • Mikrofony konferencyjne – wykorzystywane podczas wszelkiego rodzaju szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych
  • Mikrofony krawatowe – przypina je się do jakiegoś elementu garderoby np. klapy marynarki i używa podczas programów radiowych czy telewizyjnych
  • Mikrofon pojemnościowy USB – jest on doskonałym rozwiązaniem do homerecordingu. Mikrofon pojemnościowy USB jest głównie popularny wśród osób korzystających z laptopów lub PC zajmujących się nagrywaniem vlogów, podcastów czy streamowaniem.

MIKROFON DYNAMICZNY

Mikrofony dynamiczne nie są tak czułe na dźwięk i nie wyłapują szumów w takim stopniu jak mikrofon pojemnościowy. W związku z tym mikrofony dynamiczne doskonale sobie radzą w miejscach słabo przystosowanych do nagrywania. Nadają się one świetnie do używania imprez okolicznościowych, wykładów czy konferencji. Dzięki swojej niezawodności, a także charakterystycznym brzmieniu mikrofon dynamiczny stał się niezwykle popularnym narzędziem do nagłośnienia lub rejestracji instrumentu i głosu. Mikrofon dynamiczny może być używany zarówno jako nagłośnienie instrumentów na scenie jak i w zastosowaniu studyjnym, takich jak nagrywanie partii gitar czy wokalnych.

BUDOWA MIKROFONU DYNAMICZNEGO

Mikrofon dynamiczny jest zbudowany z trzech elementów – magnesu znajdującego się pomiędzy biegunami, a także cewki, która jest przymocowana do membrany. 

JAK WYBRAĆ MIKROFON WOKALNY SCENICZNY?

Decydując się na zakup mikrofonu wokalnego scenicznego powinieneś na początku zadać sobie pytanie jaki jest charakter muzyki, którą wykonujesz. Następnie zastanów się co chcesz, aby dotarło do słuchaczy. Weź pod uwagę też to w jakich warunkach będziesz korzystał ze swojego mikrofonu. 

MIKROFONY WOKALOWE SCENICZNE – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Sklep muzyczny Supersound oferuje różne rodzaje mikrofonów wokalnych scenicznych. W swojej ofercie Supersound posiada szeroką gamę mikrofonów wokalnych scenicznych, dzięki temu każdy znajdzie taki, który sprawdzi mu się doskonale.