Perkusje akustyczne

Perkusje akustyczne DDRUM

Perkusja akustyczna to zestaw stworzony z kilku pojedynczych instrumentów takich jak bębny, talerze, tomy, kocioł, werbel, pałki czy hardware. Jest ona jednym z podstawowych instrumentów wybijających rytm, a tym samym najważniejszym elementem w każdym zespole.

Ddrum jest firmą założoną w 1983 roku w Szwecji przez Hansa Nordeliusa. Poprzez produkcję innowacyjnego sprzętu marka szybko odniosła sukces i stała się rozpoznawalna na skalę światową. Ddrum specjalizuje się w tworzeniu urządzeń dla perkusistów, a dzięki bogatej ofercie każdy z nich znajdzie coś dla siebie bez względu na to czy jest profesjonalitą czy początkującym muzykiem. Z ich asortymentu korzysta wielu artystów światowej sławy. 

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

 1. Ddrum Chrome Elite Tom Trigger - trigger do tomów‌

  Ddrum Chrome Elite Tom Trigger - trigger do tomów‌

  Darmowa dostawa
  Model: Chrome Elite Tom Trigger
  Gwarancja: 1 rok

  Ddrum Chrome Elite Tom Trigger - trigger do tomów‌

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

 2. Ddrum D2 Rock Lime Sparkle - akustyczny zestaw perkusyjny

  Ddrum D2 Rock Lime Sparkle - akustyczny zestaw perkusyjny

  Darmowa dostawa
  Model: D2 Rock Lime Sparkle
  Gwarancja: 2 lata

  Ddrum D2 Rock Lime Sparkle - akustyczny zestaw perkusyjny

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

 3. Ddrum D2 Rock Silver Sparkle - akustyczny zestaw perkusyjny

  Ddrum D2 Rock Silver Sparkle - akustyczny zestaw perkusyjny

  Darmowa dostawa
  Model: D2 Rock Silver Sparkle
  Gwarancja: 2 lata

  Ddrum D2 Rock Silver Sparkle - akustyczny zestaw perkusyjny

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

3 produkt(ów)

CO TO JEST PERKUSJA AKUSTYCZNA?

Perkusja akustyczna to tak naprawdę zestaw stworzony z kilku pojedynczych instrumentów. Ten podstawowy instrument wybijający rytm jest jednym z najważniejszych elementów każdego zespołu. Zestaw perkusyjny możesz kompletować w zależności od granej muzyki i własnych preferencji.

JAKIE ELEMENTY SKŁADAJĄ SIĘ NA PERKSUJE AKUSTYCZNĄ?

Każde perkusja akustyczna może zostać zbudowana według własnych upodobań i rodzaju wykonywanej muzyki. Za podstawowe elementy, które składają się na perkusje akustyczną uważa się:

 • Bęben wielki – inaczej nazywany centralą, jest to największy bęben w zestawie perkusyjnym. Wydaje on niskie brzmienie i jest podstawą rytmu. Na bębnie wielkim gra się za pomocą pedału (pojedynczego lub podwójnego) naciskanego stopą. 
 • Hi-hat – to dwa talerze stykające się ze sobą. Na talerzach hi-hat wybija się rytm podobnie jak na bębnie wielkim, czyli za pomocą specjalnego pedała, na który naciska się stopą. Talerze hi-hat mogą być otwarte, a wtedy brzmienie jest bardziej doniosłe lub zamknięte, co sprawia, że zabrzmi on ciszej i krócej.
 • Crash – to talerz o różnych wielkościach używany do podkreślenia granego rytmu. Im cieńszy jest talerz crash tym cichszy i niższy jest dźwięk, tym samym im grubszy crash tym głośniej i wyżej brzmi.
 • Ride – to talerz większy od crasha o krótszym i wyższym dźwięku. Część ride nazywaną bell (kopułka) jest głośniejsza od reszty talerza.
 • Werbel – inaczej nazywany snaredrum pomimo tego, że jest małym bębnem jest bardzo ważnym aspektem zestawu perkusyjnego. Werbel wraz z centralą są głównymi elementami do wybijania rytmu, dlatego też od opanowania gry na werblu powinno rozpoczynać się naukę gry na tym instrumencie. Od pozostałych bębnów wyróżnia się tym, że ma sprężynę nadającą bardzo charakterystyczne brzmienie zamontowaną na dolnej części werbla tuż za naciągiem. 
 • Tomy – to tak naprawdę dwa tomy wiszące i jeden stojący (floor tom). Floor tom-y występują również w wersji wiszącej i są one wykorzystywane głównie do przejść w utworach.

Z CZEGO ZROBIONA JEST PERKUSJA AKUSTYCZNA?

Bębny i korpusy są w głównej mierze wykonane ze sklejki. Jest wiele gatunków drewna, z których mogą być wyprodukowane bębny, jednak głównie wykorzystuje się lipę, topolę, brzozę, klon, buk lub orzech. W zależności od wykorzystanego materiału różni się uzyskiwane brzmienie. Perkusje dla osób początkujących są najczęściej wykonywane z topoli lub lipy, ponieważ jest to dość tanie w pozyskaniu drewno, a także łatwe w obróbce, a przy tym zapewnia świetne parametry akustyczne i nie wymaga od osoby grającej ogromnych umiejętności, aby wydobyć dobre brzmienie. Do produkcji bębnów z wyższej półki stosuje się przeważnie klon lub brzozę.

JAK GŁOŚNA JEST PERKUSJA AKUSTYCZNA?

Perkusja akustyczna to bardzo głośny instrument. Najgłośniejszym elementem perkusji akustycznej jest werbel, którego głośność osiągnęła 125 dB na wysokości ucha perkusisty. Średnia głośność perkusji wynosi od 100 do 125 dB. Jednak oprócz samego natężenia dźwięku perkusja akustyczna wydziela też sporą dawkę niskich częstotliwości, których nasze ucha nie odbiera jako głośnych, a przenoszą się one na stropy i elementy konstrukcyjne budynku co powodując u innych lokatorów budynku "irytację".

CO WPŁYWA NA BRZMIENIE PERKUSJI AKUSTYCZNEJ?

Na brzmienie perkusji akustycznej wpływa to z jakiego materiału instrument jest wykonany, czyli rodzaj użytego drewna. Dodatkowo, wpływ ma też proces obróbki surowca, ilość zastosowanego kleju, grubość poszczególnych warstw drewna, sposób ułożenia słojów czy finalny kąt krawędzi korpusu stykającej się z naciągiem.

ILE MIEJSCA POTRZBUJE PERKUSJA AKUSTYCZNA?

Podstawowy zestaw perkusyjny składający się z bębna basowego, tom tomów, floor toma, zestawu 3 talerzy, rozstawionych statywów, werbla i stołka powinien zmieścić się na przestrzeni 1,6 x 1,6 m. W związku z tym, aby gra była jak najbardziej komfortowa warto, abyś posiadał około 1,8 x 2 m miejsca wolnej przestrzeni. Pozwoli Ci to na swobodę ruchów i pełny zakres regulacji bębnów.

ILE WAŻY PERKUSJA AKUSTYCZNA?

Perkusja akustyczna nie należy do lekkiego instrumentu. Podstawowy zestaw perkusyjny z talerzami i statywami to minimum 30-40kg, a górnej granicy wagi nie ma. Im masywniejsze i stabilniejsze są statywy tym waga instrumentu wzrasta, a tym samym może się ona szybko podwoić. 

ILE KOSZTUJE PERKUSJA AKUSTYCZNA?

Cena perkusji akustycznej może zależeć od tego z jakiego materiału jest ona wykonana, w jakim jest kolorze, jakiego jest rozmiaru i jak bardzo jest rozbudowana, czyli z jakich elementów się składa. Średnio perkusja akustyczna to koszt od około 1400 zł w górę.

PERKUSJA AKUSTYCZNA – sklep muzyczny Supersound

W sklepie muzycznym Supersound przygotowaliśmy szeroki wybór perkusji akustycznych, dlatego każdy znajdzie rozwiązanie, które spełni jego wszystkie oczekiwania, a tym samym sprawdzi się doskonale.