Gramofony Hi-Fi

Gramofony Hi-Fi 1188

Gramofon Hi-Fi służą do odtwarzania płyt gramofonowych, czyli inaczej zwanych winylowych. Są one przeznaczone głównie do użytku domowego.

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

 1. CROSLEY T200A Silver - gramofon

  CROSLEY T200A Silver - gramofon

  Darmowa dostawa
  Model: T200A Silver

  =_xlfn.CONCAT("Krótki opis produktu",B58)

  Produkt dostępny: 1 Szt.

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

  529,00 zł

 2. CROSLEY T200A Black - Gramofon

  CROSLEY T200A Black - Gramofon

  Darmowa dostawa
  Model: T200A Black

  =_xlfn.CONCAT("Krótki opis produktu",B70)

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

2 produkt(ów)

CO TO JEST GRAMOFON?

Gramofon to urządzenie służące do odtwarzania płyt gramofonowych (winylowych). 

JAK ZBUDOWANY JEST GRAMOFON?

Gramofon zbudowany jest z napędzanego silnikiem elektrycznym talerza oraz umieszczonej na ramieniu (te dzielimy na proste, typu S, typu J i tangencjalne) wkładki z igłą. Igła jest wprowadzana w drgania przez nierównomierności rowka, które odpowiadają zmianom dźwięku. We wkładce drgania są zamieniane w zmienny prąd elektryczny. Taki sygnał jest oddawany na zewnątrz i przed wzmocnieniem wymaga jeszcze korekcji w specjalnym układzie "phono stage". Układ "phono stage" może też być częścią samego gramofonu szczególnie w nowoczesnych modelach. Kolejnym ważnym elementem gramofonu jest napęd. Najpopularniejszym napędem jest napęd paskowy, jednak oprócz tego istnieje także napęd bezpośredni, zębatkowy i magnetyczny.

PODZIAŁ GRAMOFONÓW

Gramofony możemy dzielić według rodzaju napędu lub ze względu na możliwość obsługi gramofonu. Wtedy też dzielimy gramofony na:

 • manualne – w tym przypadku większość czynności wykonujemy ręcznie
 • automatyczne – obsługa sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku
 • półautomatyczne

ZMIANY W GRAMOFONIE

Podstawowe zasady działania, rola i konstrukcja gramofonu są wciąż takie same od lat, jednakże gramofon też zaadaptował się do zmian, które pojawiły się wraz z rozwojem technologii. W gramofonach pojawiły się przetworniki A/C i wyjścia USB. Umożliwia to zgranie płytę (sygnał cyfrowy) na komputer. Dodatkowo, coraz więcej gramofonów umożliwia transmisje Bluetooth.

PO CO GRAMOFON HI-FI?

Gramofon Hi-Fi jest przeznaczony do domowego użytku. Jego zadaniem jest zapewnienie doskonałego dźwięku podczas odtwarzania muzyki w domu.

GRAMOFONY HI-FI – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Sklep muzyczny Supersound oferuje szeroką gamę gramofonów Hi-Fi. W swojej ofercie Supersound posiada różne gramofony, dzięki temu każdy znajdzie gramofon, który doskonale spełni jego oczekiwania.