ABC MIKROFONÓW: PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE

ABC MIKROFONÓW: PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE

ABC MIKROFONÓW: PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE

Opublikował(a) Redakcja 9 dni temu 168 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Bez względu na to, ile mikrofonów masz w swojej konfiguracji, ważne jest, aby traktować je ostrożnie, aby nadal działały z pełnym potencjałem tak długo, jak to możliwe.

1. Nabierz zwyczaju wycierania mikrofonu czystą, suchą szmatką po każdej sesji.

Kwas z twoich odcisków palców może zacząć wchłaniać się w powierzchnię korpusu mikrofonu, prowadząc do korozji, więc regularne czyszczenie mikrofonu za każdym razem, gdy będziesz dotykać mikrofonu, zapobiegnie temu zjawisku.

2. Kurz i brud mogą osadzać się na delikatnej powierzchni kapsuły, która jest tak mikroskopijnie cienka, że nie da się jej wyczyścić. Nagromadzenie brudu i wysuszonej wilgoci może zatrzymać reakcję kapsuły na nadchodzące fale dźwiękowe i doprowadzić do przytłumionego lub rozmytego dźwięku.

Pomiędzy sesjami trzymaj mikrofon przykryty, aby chronić go przed kurzem w powietrzu, i zawsze używaj pop filtra podczas nagrywania wokali, aby zmniejszyć ilość wilgoci dostającej się do mikrofonu.

3. Podobnie jak w przypadku każdego sprzętu elektronicznego, należy zrobić wszystko, aby chronić swój mikrofon przed ekstremalnymi temperaturami i wilgocią.

Używanie zimnego mikrofonu (w zimnym pomieszczeniu lub przyniesionego do studia z chłodni) do nagrywania wokali spowoduje kondensację na korpusie mikrofonu i elektronice wewnątrz, co może prowadzić do korozji, uszkodzenia kapsuły i zwarcia.


#mikrofony Opublikowano w kategorii: AktualnościPoradniki

Komentarze

Brak komentarzy