Kolejne darmowe wtyczki dla użytkowników Focusrite.

Kolejne darmowe wtyczki dla użytkowników Focusrite.
Opublikował(a) Redakcja 6 dni temu 132 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Kolejnym prezentem od Focusrite w ramach oferty Plugin Collective jest budząca zachwyt emulacja w formie channel strip od uznanego włoskiego dewelopera, Acustica Audio. Od 25 marca do 27 maja Cream2 jest dostępny za darmo (cena reg. 199€) dla wszystkich członków Plugin Collective.


Oparty na autorskim silniku Acqua Engine, Cream2 emuluje zbiór brytyjskich, lampowych oraz półprzewodnikowych urządzeń, stworzonych w latach 1950-70 i używanych w jednym z najbardziej znanych studiów nagraniowych przy produkcji najbardziej znanych albumów w historii. Do dyspozycji otrzymujemy 4 darmowe wtyczki VST/AU/AAX: przedwzmacniacz, kompresor, czterozakresowy korektor i pełny channel strip zawierający wszystkie trzy moduły. Co więcej każda z nich występuje w wersji Standard i ZL, czyli zero latency. W wyniku tego możliwe jest wykorzystanie ich w trakcie sesji nagraniowej, kosztem zwiększonego obciążenia procesora.

Cream Pre oferuje wybór między tranzystorowym przedwzmacniaczem mikrofonowym i lampowym przedwzmacniaczem magnetofonu taśmowego, pozwalając na dopasowanie brzmienia do stylu utworu. Kompresor Cream Comp z kolei posiada tryb tranzystorowy lub vari-mu i posiada wejście na zewnętrzny sygnał sidechain oraz pokrętło dry/wet. Jeśli chodzi o korekcję, to Cream EQ oddaje nam dwa modele klasycznych korektorów z legendarnych konsolet mikserskich. Oprócz standardowych zakresów EQ takich jak bass, treble i prezencja, posiada on również parametr „magia”. Jest to, w skrócie, wybór jednej spośród kilku charakterystyk EQ.

Posiadacze interfejsów Focusrite mogą pobrać wtyczkę Cream2 z użyciem kodu, który znajdą na koncie Focusrite na https://focusrite.com. Aktualną ofertę zawsze znajdziesz na https://audiotechpro.pl/o-plugin-collective/

Opublikowano w kategorii: Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy