Legendarne brzmienie ADAM Audio dla wszystkich - seria T

Legendarne brzmienie ADAM Audio dla wszystkich - seria T
Opublikował(a) Redakcja 16 dni temu 296 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Seria T to seria niedrogich, profesjonalnych, dwudrożnych monitorów studyjnych firmy ADAM Audio, oferujących niezwykle wysoką jakość brzmienia. Składa się z trzech modeli: T5V, T7V i zupełnie nowego T8V (wykorzystujących odpowiednio 5″, 7″ i 8″ głośnik niskotonowy).

Wszystkie modele wykorzystują ten sam przetwornik wysokiej częstotliwości U-ART (Unique Accelerated Ribbon Tweeter); posiadają ściętą konstrukcję obudowy, tylny port bass reflex, wbudowane zwrotnice i korekcję dźwięku sterowane przez procesor DSP oraz wielodrożne połączenia analogowe.

T5V to bardzo przystępny cenowo dwudrożny monitor bliskiego pola, zoptymalizowany pod kątem małych pomieszczeń kontrolnych.

Dzięki 5-calowemu głośnikowi niskotonowemu pasmo przenoszenia tonów niskich w T5V sięga do 45 Hz. Nowy głośnik wysokotonowy U-ART, przełomowe rozwiązanie do zastosowań w nagraniach wysokiej rozdzielczości i miksowaniu przy ograniczonym budżecie, sięga 25 kHz i jest połączony z precyzyjnym falowodem o tych samych atrybutach kontroli dyspersji, co falowód High Frequency Propagation (HPS) stosowany we flagowych monitorach ADAM Audio serii S. Bardzo jednolita dyspersja falowodu w zakresie wysokich częstotliwości zapewnia niewiarygodnie szeroki "sweet spot", który uwalnia użytkownika od bycia przyklejonym do sztywnej pozycji miksu podczas pracy.

Ścięta obudowa z portem bass reflex skierowanym do tyłu i niewielką powierzchnią podstawy umożliwia ustawienie w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Głośniki T5V są wyposażone we wzmacniacz klasy D o mocy 50 W dla głośnika niskotonowego i wzmacniacz klasy D o mocy 20 W dla głośnika wysokotonowego U-ART, dzięki czemu osiągają poziom SPL do 106 dB na parę.

Doskonała charakterystyka akustyczna, niewielkie wymiary i znakomity stosunek ceny do jakości sprawiają, że ten monitor studyjny doskonale nadaje się do stosowania w małych pomieszczeniach kontrolnych w produkcji muzycznej, wideo i telewizyjnej.

T7V to dwudrożny monitor studyjny przeznaczony do użytku pionowego w warunkach bliskiego pola.

T7V wyposażono w 7-calowy głośnik niskotonowy, który zapewnia rozciągnięcie basów do 39 Hz, podczas gdy membrana głośnika wysokotonowego U-ART zapewnia nieskazitelnie czyste i rozciągnięte pasmo przenoszenia wysokich częstotliwości do 25 kHz - praktycznie niespotykane w monitorach z tego przedziału cenowego. Głośnik wysokotonowy U-ART jest zamontowany na precyzyjnym falowodzie o takich samych właściwościach kontroli dyspersji, jak falowód High Frequency Propagation (HPS) stosowany we flagowych monitorach studyjnych ADAM Audio serii S. Bardzo równomierna dyspersja wysokich częstotliwości przez falowód zapewnia niewiarygodnie szeroki "sweet spot", który uwalnia użytkownika od bycia przyklejonym do sztywnej pozycji miksu podczas pracy.

Z tyłu ściętej obudowy T7V znajduje się port bass reflex, który łączy się z solidną metalową płytą tylną, na której umieszczono analogowe złącza wejściowe. Głośnik wysokotonowy U-ART jest zasilany przez wzmacniacz klasy D o mocy 20 W, podczas gdy głośnik niskotonowy jest zasilany przez wzmacniacz klasy D o mocy 50 W. Te nowe urządzenia zapewniają imponującą maksymalną moc 110 dB SPL na parę.

Szerokie pasmo przenoszenia, wysoki zakres dynamiki, doskonała reakcja na transjenty, szeroki zakres częstotliwości i niewielkie wymiary sprawiają, że T7V doskonale nadaje się do zastosowania w małych pomieszczeniach sterowania produkcją muzyczną, postprodukcją wideo i produkcją telewizyjną - doskonale pasuje do skromnych budżetów, z którymi wiele obiektów musi pracować.

T8V to niedrogi, profesjonalny, 2-drożny monitor studyjny z 8˝ głośnikiem niskotonowym, najnowszy dodatek do serii T firmy ADAM Audio. Zaprojektowany w oparciu o tę samą technologię, funkcje i jakość wykonania, co jego mniejsze rodzeństwo, T8V zapewnia najlepszą w swojej klasie charakterystykę i brzmienie.

T8V imponuje mnogością funkcji, które przynoszą użytkownikowi realne korzyści: Przetwornik wysokotonowy U-ART o stosunku przenoszenia prędkości 4:1 w połączeniu z nowym wzmacniaczem klasy D o wysokim zakresie dynamiki pozwala uzyskać maksymalny szczytowy poziom SPL wynoszący 118 dB na parę. Głośnik wysokotonowy, którego pasmo przenoszenia sięga 25 kHz, współpracuje z falowodem HPS. Umożliwia to optymalne promieniowanie wysokich częstotliwości, co oznacza korzyść w postaci bardziej kontrolowanego i większego użytecznego sweet spotu podczas monitorowania. Dzięki rozszerzeniu basu do 33 Hz, T8V jest szczególnie przydatny dla użytkowników, którzy produkują muzykę z dużą ilością basu.

T8V to idealne kolumny studyjne dla tych, którzy zawsze chcieli pracować z 8-calowym monitorem ADAM Audio, ale ich budżet był niewystarczający. 5-letnia gwarancja daje użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo i pewność, że nabyli produkt wysokiej jakości.
Przeczytaj opinie naszych klientów o produktach firmy ADAM Audio:

#adam audio Opublikowano w kategorii: Poradniki

Komentarze

Brak komentarzy