NOWOŚĆ: AVANTONE GAUSS 7

NOWOŚĆ: AVANTONE GAUSS 7
Opublikował(a) Redakcja 26 dni temu 218 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Gauss 7 — hołd dla wielkości

Klasyka nigdy nie umiera – Avantone z dumą przywraca Gaussa do życia dzięki nowym monitorom referencyjnym Gauss™ 7.

Kilkadziesiąt lat po zniknięciu firmy Gauss Speaker Company legendarne monitory studyjne powracają z mocnym uderzeniem basu! Gauss 7 łączy oldschool’owe, klasyczne monitory bliskiego pola z pasmem przenoszenia i odpowiedzią częstotliwościową nowoczesnych monitorów.

Głośnik wysokotonowy GAU-AMT zapewnia ultrapłynną odpowiedź, z imponującym polem stereo, dzięki czemu godziny słuchania wydają się zaledwie minutami. Przetwornik AMT jest przejrzysty, dokładny i szczegółowo odzwierciedla transienty. System Gauss 7 zapewnia superszeroki „ sweet spot”, precyzyjne obrazowanie oraz imponującą, naturalną i dokładną reakcję w średnim zakresie.

Gauss 7 oferuje również proste, ale bardzo wydajne elementy sterujące. To wszystko w połączeniu z pionową dyspersją GAU-AMT, oznacza czystą reakcję akustyczną w każdym pomieszczeniu.
Gauss: legenda powraca.

GAU-AMT: przetwornik AMT o wysokiej wierności

Sercem Gauss 7 jest specjalnie zaprojektowany głośnik wysokotonowy GAU-AMT, który zapewnia najdoskonalsze odzwierciedlenie szczegółów oraz niesamowitą stereofonię. Odpowiednia konstrukcja głośnika pozwala zredukować niechciane odbicia akustyczne w pomieszczeniu, co pomaga zminimalizować problemy fazowe.

Specjalnie zaprojektowana 65 mm membrana GAU-AMT z politereftalanu etylenu (PET) zapewnia imponujące odwzorowanie transientów — wynik znacznie przekracza to, co można osiągnąć w typowych konstrukcjach kopułkowych głośników wysokotonowych. Folia PET została wybrana, ponieważ ma ona najniższą częstotliwość rezonansową. Cewka GAU-AMT to trawiona aluminium folia PET, która jest składana. Głośnik jest montowany we własnej obudowie, aby zapobiec ciśnieniu fali wstecznej z głośnika niskotonowego.

Pasmo przenoszenia wysokich częstotliwości (do 22 kHz) sprawia, że na Gauss 7 można pracować z bardzo szerokim wachlarzem materiałów dźwiękowych. Dodatkowo Gauss 7 nie męczy słuchu, dlatego możesz działać na nim przez wiele godzin.

Unikatowa konstrukcja głośnika niskotonowego z oldschool’owym klimatem i współczesną rozpiętością dynamiczną

Chociaż głośnik niskotonowy Gauss 7 czerpie inspirację z naszego AV10-MLF z „białą membraną”, to jest to całkowicie nowa konstrukcja zaprojektowana od podstaw. Stożek głośnika niskotonowego to konstrukcja tłoczona, która została wykonana z tego samego materiału, co głośnik niskotonowy serii CLA-10 (AV10-MLF) — ale o znacznie większej masie.

Zapewnia to mocne uderzenie i szybką odpowiedź transjentów jak w CLA-10, ale z dużo większą ilością niskich częstotliwości. Gauss 7 zapewnia szerokie pasmo dla fantastycznego środka i świetnych niskich tonów.
Skierowany do tyłu port basowy zapewnia Gaussowi 7 kontrolowany, ale mocny low-end z bardzo zwartą reakcją.

Bardzo łatwe sterowanie

Tylny panel Gauss 7 ma potężne, a jednocześnie łatwe w użyciu elementy sterujące — idealne, aby odpowiednie dostroić system do Twojego pomieszczenia. Trójpozycyjny przełącznik Acoustic Placement pozwala zoptymalizować brzmienie Gaussa 7 dostosowując je do przestrzeni w której się znajduje. Trzypozycyjny przełącznik High Trim pomaga wyeliminować dodatkowe problemy z pomieszczeniem, a kontrola wzmocnienia pozwala odpowiednio skalibrować system.

Główne cechy:

  • Niesamowity referencyjny system monitorów z fantastyczną reakcją na transjenty,
  • Głośnik wysokotonowy GAU-AMT Hi-fidelity zapewnia, imponujące obrazowanie stereo, superszeroki „sweet spot” i mniej niepożądanych odbić w pomieszczeniu,
  • Unikatowa konstrukcja głośnika niskotonowego z oldschool’owym klimatem i współczesną rozpiętością dynamiczną,
  • Naturalny średni zakres,
  • Imponujące wzmocnienie 180 W na monitor,
  • Potężne, ale łatwe dostrojenie akustyczne,
  • Niezrównana, najlepsza w swojej klasie jakość referencyjna.


#avantone, #avantone gauss, #gauss Opublikowano w kategorii: Premiery

Komentarze

Brak komentarzy