Shure SM7B vs MV7: porównanie mikrofonów

Shure SM7B vs MV7: porównanie mikrofonów

Shure SM7B vs MV7: porównanie mikrofonów

Opublikował(a) Redakcja 4 lata temu 14284 unikalnych wyświetleń 5 komentarzy

Testujemy dwa mikrofony marki Shure: dynamiczny SM7B - uwielbiany przez wielu lektorów, wokalistów i realizatorów dźwięku oraz nowy dynamiczny mikrofon USB o oznaczeniu SV7 - czyli jego nowszą, atrakcyjną cenowo alternatywę dedykowaną przede wszystkim profesjonalnym podkasterom i radiowcom.

SHURE SM7B

SM7B to mikrofon dynamiczny o charakterystyce kardioidalnej, którego pasmo przenoszenia rozciąga się już od 50 Hz do aż 20kHz. Mikrofon dostarczany jest z dwiema osłonkami przeciwwietrznymi. Większa służy rejestracji głosów lektorskich z bardzo niewielkiej odległości, pozwalając uzyskać ciepłe i bliskie brzmienie głosu. Na tylnym panelu znajdziemy przełączniki dla filtru górnoprzepustowego oraz podbicia prezencji – czyli zakresu częstotliwości z okolic od 2 do ok. 6 kHz odpowiadających za czytelność mowy i postrzeganą jasność głosu. Mikrofon łączymy z wejściem mikrofonowym dowolnego interfejsu audio lub dedykowanym przedwzmacniaczem mikrofonowym, przy czym nie wymaga on zasilania fantom.

SHURE MV7

Inspirowany SM7B nowy model MV7 to także mikrofon dynamiczny, który jednak wyposażono jednak nie tylko w wyjście w formacie XLR, ale także USB. Oznacza to, że możemy go podłączyć do komputera bez udziału żadnych dodatkowych urządzeń, ponieważ w jego wnętrzu pracuje wbudowany interfejs audio oferujący wyjście słuchawkowe do podsłuchu zarówno rejestrowanego głosu, jak i dźwięku z komputera. MV7 współpracuje z dedykowaną aplikacją SharePlus Motiv, która pozwala kształtować jego brzmienie, w tym m.in. uzyskać ciepłą charakterystykę brzmienia głosu z której znany jest droższy SM7B oraz automatycznie kontrolować dynamikę nagrań w trybie Auto Level Mode. Na obudowie mikrofonu znajdziemy także dotykowe przyciski i wstęgę do kontroli wmocnienia oraz poziomu głośności na wyjściu słuchawkowym. Mikrofon posiada certyfikat MFI, co oznacza że jest zgodny z produktami Apple. Wraz z mikrofonem otrzymujemy dwa kable USB, zakończone złączem USB-C oraz USB-A. Mikrofon jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych, w srebrnej lub czarnej obudowie.

MV7 jako podwójny agent W przypadku MV7 dźwięk z mikrofonu możemy rejestrować jednocześnie z wykorzystaniem wbudowanego interfejsu USB, jak i poprzez jego wyjście XLR. Dzięki temu możemy np. nagrać poglądowo dźwięk wraz z obrazem w pliku wideo i osobno np. w wyższej rozdzielczości do dalszej obróbki. Jeśli ktoś planuje streaming podczas którego ścieżka głosu będzie łączona z efektami dźwiękowymi z gry czy muzyką, zarejestrowana osobno ścieżka głosu może przydać się do transkrypcji. To także oznacza, że nie musimy zawsze polegać na wbudowanych układach, ale możemy w przyszłości podłączyć mikrofon do dedykowanego preampu, który wybierzemy pod kątem swoich preferencji czy ze względu np. na wbudowane efekty.

https://supersound.pl/producent/shure

Opinie o produktach SHURE:


#SHURE, #mikrofony Opublikowano w kategorii: Aktualności

Komentarze

Hofman 4 lata temu
Poprosimy porównanie Rode Nt1-a i Rode Nt-1
SUPERSOUND 4 lata temu
Może będzie;) kto jeszcze chce zobaczyć takie porównanie?
Henry 4 lata temu
podbijam
Benzo 4 lata temu
i ja!
Ngl 3 lata temu
czemu nie, podbijam :)!