5-strunowe Basy Elektryczne

5-strunowe Basy Elektryczne

Oprócz basów czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub rzadko wysoką C1), sześciostrunowe jak bas pięciostrunowy z dodaną górną struną C1 ), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej. 5-strunowe basy elektryczne to manifestacja potężnych niskich tonów i muzycznej wszechstronności.  Sprzęt tego typu pozwala wydobywać głębsze dźwięki niż tradycyjna gitara 4-strunowa. Przełamując tradycyjne granice, te instrumenty dostarczają basistom nowych horyzontów dźwiękowych, umożliwiając eksplorację nowych brzmień i stylów muzycznych.

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

 1. ‌Arrow Session Bass 5 Bone White Rosewood/T-shell - gitara basowa front

  ‌Arrow Session Bass 5 Bone White Rosewood/T-shell - gitara basowa

  Darmowa dostawa
  Model: Session Bass 5 Bone White Rosewood/T-shell
  Gwarancja: 2 lata

  ‌Arrow Session Bass 5 Bone White Rosewood/T-shell - gitara basowa

  Brak w magazynie

  Magazyn główny

  Sklep stacjonarny

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

ROZSZERZONY ZASIĘG – 5 STRUNOWE BASY ELEKTRYCZNE

Zwiększ swoje możliwości muzyczne dzięki dodatkowej piątej strunie. Gitary basowe 5 strunowe oferują rozszerzony zasięg, umożliwiając basistom sięganie po głębokie tony i eksplorowanie nowych rejestrów, co stawia ich w centrum każdej muzycznej narracji.

BUDOWA – 5 STRUNOWE BASY ELEKTRYCZNE

Gitara basowa 5-strunowa zasadniczo nie różni się zbytnio od jej 4-strunowych odpowiedników. Wyjątkowość 5-strunowych basów elektrycznych kreuje dodatkowa dolna struna H. Wszystkie gitary basowe 5-strunowe składają się z korpusu z mostkiem i przetwornikami, które poprzez podłączenie do potencjometrów pozwalają regulować barwę i głośność dźwięku. Dodatkowo, gitary basowe charakteryzują się obecnością gniazda przeznaczonego do podłączenia wzmacniacza. Na rynku dostępne są zarówno gitary z gryfami wyposażonymi w progi jak i modele bezprogowe. Gryfy gitar basowych 5-strunowych mają zazwyczaj wzmocnioną konstrukcję, a ponadto, struny używane w gitarach basowych są metalowe. 

POTĘGA NISKICH TONÓW - 5 STRUNOWE BASY ELEKTRYCZNE

Dźwięk piątej struny dodaje potęgi i głębokości, co sprawia, że te gitary doskonale sprawdzają się w gatunkach muzycznych, gdzie niskie tony odgrywają kluczową rolę, takich jak metal, jazz, czy progresywny rock.

PRECYZYJNA GRYWALNOŚĆ - 5 STRUNOWE BASY ELEKTRYCZNE

Zaprojektowany z myślą o precyzji i wygodzie gry, gryf 5-strunowych basów elektrycznych zapewnia doskonałą ergonomię. Basista może swobodnie eksplorować każdy zakątek gryfu, bez utraty precyzji w grze.

REGULACJA DŹWIĘKU - 5 STRUNOWE BASY ELEKTRYCZNE

Dostosuj swoje brzmienie do własnych preferencji dzięki precyzyjnym regulacjom tonu, głośności i innych parametrów. Gitary 5-strunowe basy elektryczne pozwalają na pełną kontrolę nad charakterem swojego dźwięku.

DOSKONAŁA DO IMPROWIZACJI - 5 STRUNOWE BASY

Zwiększona ilość strun otwiera drzwi do improwizacji i eksperymentowania z różnymi technikami gry. Basista może łatwo dostosować się do różnych kontekstów muzycznych, od subtelnych linii basowych po dynamiczne solówki. Dodatkowo, gitary basowe 5-strunowe są doskonałe zarówno na scenie, jak i w studio. Ich zdolność do precyzyjnego odwzorowywania dźwięku czyni je doskonałym narzędziem do profesjonalnych nagrywań, gwarantując klarowność i głębokość brzmienia.

NOWE BRZMIENIA, NOWE MOŻLIWOŚCI - 5 STRUNOWE BASY

Jeśli jesteś basistą, który pragnie nowych wyzwań dźwiękowych i szuka instrumentu, który pomoże Ci odkrywać nowe brzmienia, 5-strunowe basy elektryczne są stworzone z myślą o Tobie. To narzędzia, które rozwijają Twoje muzyczne horyzonty. Odkryj potęgę piątej struny i rozszerz swoje muzyczne horyzonty dzięki 5-strunowej gitarze basowej. Te instrument, dostarcza nie tylko potężnych tonów, ale także otwiera drzwi do nowych muzycznych świadectw.

GITARA BASOWA 5 - STRUNOWA- sklep muzyczny Supersound

W sklepie muzycznym Supersound przygotowaliśmy szeroki wybór modeli gitar basowych 5-strunowych, dzięki czemu znajdziesz gitarę spełniającą doskonale wszystkie wymagania. W swojej ofercie Supersound posiada modele gitar basowych 5-strunowych tworzonych przez takich producentów jak np. STAGG, Samick Guitars, Vintage, Arrow czy Dean Guitars.