Efekty Gitarowe Dean Guitars
Grasz na gitarze i poszukujesz nowych brzmień? Szybko okazuje się, ze sam instrument i wzmacniacz zaczynają nie wystarczać, aby uzyskać szeroką gamę dźwięków, dlatego większość muzyków sięga po efekty gitarowe. Są to urządzenia elektroniczne, które pozwalają przetwarzać i modyfikować dźwięki gitary. Najczęściej wykorzystuje się efekty do gitary elektrycznej oraz elektroakustycznej, ale czasami także klasyczne instrumenty akustyczne potrzebują wsparcia. Bogactwo kostek gitarowych dostępnych obecnie na rynku pozwala uzyskiwać oryginalne brzmienia dopasowane do różnych gatunków muzycznych – od klasycznego popu czy rocka aż po ciężki metal.
Sklep z efektami do gitar i sprzętem muzycznym Supersound oferuje najlepsze efekty gitarowe. Wśród naszego asortymentu Klienci znajdą efekty do gitary akustycznej, elektrycznej, elektroakustycznej, basowej. Do wyboru pozostają efekty delay, przestery, Wah-Wah, loopery, modelujące, multiefekty oraz zasilacze do efektów. Polecamy zarówno tanie efekty gitarowe, jak i bardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające uzyskiwać niestandardowe dźwięki. Różne ceny i bogactwo rozwiązań sprawia, że każdy muzyk dobierze u nas efekt gitarowy, który spełni jego oczekiwania.
Dean Guitars powstała w 1977 roku w Ameryce za sprawą Deana Zelinsky'ego. Marka od lat zajmuje się tworzniem najwyższej jakości gitar, które pozwolą tworzyć artystom niezapomniane dzieła. Cała firma składa się muzyków, dzięki czemu wszystkie instrumenty oraz akcesoria projektowane i wykonywane są tak, aby spełniały także ich oczekiwania. W swojej ofercie marka ma m.in. gitary elektryczne, gitary basowe, gitary akustyczne, mandoliny czy wzmacniacze. Ze sprzętu Dean chętnie korzystają artyści ze wszystkich zakątków świata.
Bestsellery w kategorii Efekty Gitarowe
Ostatnie recenzje w kategorii Efekty Gitarowe
Na skróty:
Efekty gitarowe – opis działania
Efektem gitarowym nazywa się elektroniczne urządzenie przetwarzające, które pozwala modyfikować dźwięki instrumentu. Urządzenie należy podłączyć do gitary, aby dźwięk mógł zostać przesłany do systemu nagłaśniającego. Gdy chcesz uzyskać bardziej skomplikowane brzmienia, możesz połączyć różne efekty gitarowe jednocześnie (lub wykorzystać procesory gitarowe – multiefekty cyfrowe).
Jaki efekt gitarowy wybrać?
Obecnie na rynku dostępny jest bardzo duży wybór kostek. Producenci sprzętu muzycznego, nagłośnienia i akcesoriów cały czas zaskakują także nowościami, aby jeszcze lepiej podkreślić piękno dźwięków, które wytwarza gitara. Efekt śmiało można określić „przyprawą”, która dodaje smaczku muzyce. Zastanawiasz się, jaki efekt do gitary wybrać? Warto wziąć pod uwagę rodzaj gitary oraz to, jak chcesz zmodyfikować jej dźwięki.
Przestery
Przestery w muzyce na masową skalę pojawiły się w latach 60. XX wieku. Doskonale sprawdzą się jako efekt do gitary elektrycznej lub elektroakustycznej. Ich cechą charakterystyczną są drobne nieczystości, które można dzięki nim uzyskać. Dźwięk gitarowy staje się nieco bardziej szorstki i agresywny, dlatego często wykorzystywane są w heavy metalu czy ostrzejszych odmianach rocka.
Podstawowe grupy przesterów to:
- overdrive – mają odtworzyć efekt delikatnie przesterowanego wzmacniacza lampowego,
- distortion – efekty do gitary elektroakustycznej i elektrycznej stworzone z myślą o muzykach rockowych i heavy metalowych, są ostrzejsze od overdrivów,
- fuzz – zapewniają surowe brzmienie charakterystyczne dla muzyki lat 60. XX wieku. Pozwalają uzyskać potężne i dość agresywne brzmienie gitary. Używał ich m.in. Jimmy Hendrix.
Efekty delay
Są to gitarowe efekty opóźniające. Tego typu kostki pozwalają powtarzać sygnał wytworzony podczas jednego szarpnięcia struny i sprawiać wrażenie jakby rozbrzmiewał on wiele razy. Odstępy czasowe ustawia użytkownik urządzenia. Opóźniające efekty do gitary pozwalają tworzyć potężne ściany dźwięków oraz ustawiać je na krótkie powtórzenia. Efektem jest to, że słuchacze będą mieć wrażenie, że gra nie jedna gitara, ale kilka. Deley wykorzystuje m.in. gitarzysta U2 David Evans, który w wielu wywiadach przyznawał, że charakterystyczne dźwięki gitary zawdzięcza właśnie efektom opóźniającym.
Efekty reverb
Reverb to pogłosowe efekty do gitary elektrycznej czy elektroakustycznej. Pozwalają uzyskać bardzo pełny dźwięk, ponieważ efekt sprawia, że dźwięki gitarowe otaczają słuchaczy ze wszystkich stron. W zależności od ustawień użytkownika można zyskać efekt gry w wielkiej hali, na sali koncertowej czy w kościele, gdzie niesie echo. Wystarczy niewielki wzmacniacz – dobre efekty gitarowe typu pogłosowego sprawią, że brzmienie dźwięków będzie bardzo duże.
Efekty modulacyjne
W grupie efektów modulacyjnych znalazły się urządzenia pozwalające uzyskiwać wiele przeróżnych brzmień. Najpopularniejsze są:
- chorus – pozwalają przerobić muzykę gitarową w taki sposób, że będzie przypominać grę chóru,
- tremolo – ten charakterystyczny efekt gitarowy pozwala uzyskać brzmienie podobne do gry z jednoczesnym kręceniem gałki instrumentu odpowiedzialnej za głośność,
- flanger – efekt do gitary pozwalający przybliżać i oddalać dźwięki. Unikalne brzmienie tego efektu można usłyszeć w słynnym „Come as You are” Curta Cobaina.
Wah-Wah
Efekty gitarowe Wah-Wah popularnie znane są także jako „kaczka”. Wystarczy mocniej docisnąć efekt do podłogi, aby dźwięki gitary zaczęły przypominać… kwakanie. Możliwości tego efektu można wyraźnie usłyszeć m.in. w piosence „Voodoo Child” Jimiego Hendrixa.
Loopery
Loopery to efekty do gitary elektrycznej czy elektroakustycznej, które pozwalają na zapętlanie dźwięków. Doskonale sprawdzają się podczas występów solowych, gdy jeden gitarzysta chce jednocześnie grać akompaniamenty i śpiewać.
Multiefekty
Multiefekty to zaawansowane procesory gitarowe, które wykorzystują różne efekty jednocześnie – przestery, delay, efekty modulacyjne, pogłosy itp. Są to wielofunkcyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się do gitary elektrycznej czy elektroakustycznej. Mają one postać cyfrową, dlatego miłośnicy dźwięków analogowych mogą być nieco przeciwni temu rozwiązaniu. Ciekawostką jest gitarowy efekt Organ Machine firmy Elektro Harmonix, który sprawia, że gitara elektryczna może brzmieć niczym… organy.
Jakie efekty do gitary basowej?
Czy istnieją dobre efekty gitarowe przeznaczone do gitary basowej? Tak! Producenci stworzyli wiele pojedynczych efektów oraz cyfrowych multiefektów specjalnie dla gitarzystów basowych, którzy chcą urozmaicić naturalne brzmienie.
Jakie efekt do gitary akustycznej?
Klasyczna gitara akustyczna pozwala uzyskiwać czyste i ciepłe brzmienia, które nie potrzebują dodatkowego nagłaśniania. W przypadku koncertów na większych salach naturalne dźwięki mogą jednak zginąć. Jaki efekt do gitary akustycznej wybrać? Najlepsza będzie gitara elektro-klasyczna, do której można podpinać wzmacniacze i efekty dopasowane do potrzeb.
Efekty gitarowe – co i jak podpiąć?
Efekt gitarowy z plusem w środku wystarczy podpiąć do zasilacza, który również posiada plus w środku. Do efektu z minusem należy dobrać zasilacz z tym samym znakiem w środku.
Efekty gitarowe – sklep muzyczny Supersound
Sklep z gitarami Supersound oferuje szeroki wybór nowoczesnych efektów, które pozwolą Ci uzyskiwać wyjątkowe brzmienia i bawić się muzyką. Jako pasjonaci muzyki doskonale znamy nowoczesny rynek sprzętu i dobieramy rozwiązania pochodzące od sprawdzonych producentów. Chcesz wybrać najlepsze efekty gitarowe? Wśród naszego asortymentu dostępne są produkty renomowanych producentów (m.in. TC Electronic, Joyo, BOSS, TC Helicon, NUX, Marshall, Korg, DigiTech, Sennheise). Klienci znajdą u nas zarówno tani efekt gitarowy, jak i zaawansowane efekty opóźniające typu delay czy procesory gitarowe (multiefekty w wersji cyfrowej). Sprawdź i dobierz efekty, które odmienią dźwięki Twojej gitary elektrycznej, akustycznej, elektroakustycznej czy basowej.