Gitary Elektryczne DUESENBERG
Gitara elektryczna jest instrumentem dość prostym, gra na niej jest nieskomplikowana, łatwa do opanowania przez amatorów i ma mocne brzmienie. Wykorzystywana jest najczęściej w muzyce rockowej, brzmieniu heavy metalowym, gatunku pop oraz country. Elektryczna gitara znakomicie sprawdzi się także w muzyce jazzowej oraz bluesowej. Posiada wbudowany wzmacniacz, dlatego daje o wiele mocniejszy dźwięk niż popularna gitara akustyczna. Sklep gitarowy Supersound poleca elektryczne gitary różnych typów i marek. Wśród nich idealny model dla siebie znajdą osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym instrumentem i interesuje ich prosta gitara elektryczna tanio. Nie zabrakło także modeli, które zachwycą profesjonalnych gitarzystów poszukujących najwyższej jakości sprzętu pozwalającego wydobywać wyjątkowe brzmienia i porywać tłumy.
Duesenberg jest niemiecką firmą założoną w 1986 roku przez Dietera Gölsdorfa. Marka specjalizuje sie w produkcji intrumentów strunowych, jednak w swojej ofercie ma także wzmacniacze gitarowe i efekty. Tworząc swoje instrumenty wykorzystuje innowacyje technologie i tradycję, dzięki czemu użytkownik dostaje trwały i wysoko jakościowy sprzęt. Przy produkcji dba o każdy nawet najmniejszy szczegół, dlatego wszystkie elementy Duesenberg są sygnowane. Wielu atystów z całego świata doceniło tę niemiecką firmę i chętnie używa jej sprzętu.
Bestsellery w kategorii Gitary Elektryczne
Brak recenzji spełniających kryteria.
Na skróty:
Jak działa gitara elektryczna?
W przeciwieństwie do innych instrumentów szarpanych, gitara elektryczna wyposażona jest w przetworniki, które umożliwiają wzmocnienie dźwięku oraz zmianę jego barwy. Podczas gry na gitarze elektrycznej, struny tworzą drgania, które są odbierane przez przetworniki i przetwarzane na impulsy elektryczne. Te są kierowane do wzmacniacza, co pozwala uzyskać wiele unikalnych brzmień.
Gitara elektryczna – jak powstała?
Powstanie gitary elektrycznej sięga 1931 roku. W tym czasie George Baeuchamp postanowił (przy pomocy dostępnych mu w domu narzędzi i materiałów) stworzyć coś, co wzniesie grę na instrumentach szarpanych na zupełnie inny poziom. Nieco wcześniej, bo w 1925 roku, Beauchamp prowadził testy z igłą gramofonu, próbując przy jego pomocy wzmocnić dźwięk, ale jego pomysł spalił wtedy na panewce. Dopiero kolejny wynalazek, czyli przetwornik, sprawdził się doskonale i został użyty w pierwszej elektrycznej gitarze.
Gitara elektryczna została stworzona przez Paula Bartha – lutnika, a zarazem przyjaciela Beauchampa – w ciągu jednego wieczoru. Z prototypem wynalazku, nazywanym „patelnią” (z ang. Frying Pan) twórcy natychmiast udali się do urzędu patentowego, gdzie elektryczna gitara została zarejestrowana. Produkcja gitar elektrycznych szybko ruszyła pełną parą. Nowe instrumenty zdobyły ogromną popularność i stały się podstawowym wyposażeniem kapel rockowych, metalowych, jazzowych i grających wiele innych gatunków muzycznych.
Gitary elektryczne – rodzaje
Ciekawostką w świecie gitar elektrycznych jest fakt, że ich brzmienie zależne jest od pudła rezonansowego. Pierwszy model gitary elektrycznej posiadał pudło bardzo podobne do pudeł instrumentów szarpanych. To było mało korzystne dla wydobywającego się dźwięku. Miało jednak swoją dobrą stronę – konstruktorzy przekonali się, że na brzmienie instrumentu mają wpływ nie tylko przetworniki, ale właśnie kształt pudła rezonansowego. Na przestrzeni lat konstruktorzy dostosowali kształt gitary do indywidualnych potrzeb odbiorców.
Obecnie na rynku dostępne są gitary elektryczne różniące się budową oraz cechami. Warto wymienić:
- Stratocaster – jeden z najpopularniejszych modeli gitar elektrycznych. Na Stratocasterze gra Eric Clapnon, był to także ulubiony instrument Jimmy Hendrixa,
- Telecaster – gitara elektryczna zaprojektowana w 1950 roku przez firmę Fender. Klasyczny Telecaster posiada 2 przetworniki single-coil z przełącznikiem i 2 potencjometry, gryf wykonany z klonu, korpus z drewna jesionowego, olchowego lub topolowego i stały mostek. Przez lata był wykorzystywany przez muzyków country i rock,
- Superstrat – wyróżnia się głębszym wcięciem w korpusie i nowoczesnymi kształtami. Wykorzystuje przetworniki humbucker. Klasyczny Superstrat ma obustronny mostek tremolo. Najczęściej wykorzystywany jest w rocku i metalu,
- Les Paul – gitara elektryczna z wklejanym gryfem, skalą 24-3/4" i 22 progami. Elektryczna gitara Les Paul to instrument, na którym chętnie grają muzycy jazzowi, rockowi, bluesowi czy raggae,
- Double Cut – uniwersalne gitary elektryczne, które posiadają gryf wklejony w korpus z dwoma wcięciami. W układzie elektrycznym producenci najczęściej wykorzystują 2 humbuckery,
- Hollowbody – gitary z pudłem rezonansowym wyposażone w przetworniki elektromagnetyczne. Pozwalają uzyskać charakterystyczne „okrągłe” brzmienie. Grają na nich kapele jazzowe i bluesowe oraz niektóre zespoły rock i pop.
Gitara elektryczna – cena
Gitary elektryczne to wiele modeli dopasowanych do różnych gatunków muzycznych. Cena gitary elektrycznej jest zróżnicowana, ponieważ zależy od drewna i budowy instrumentu, użytych przetworników oraz parametrów konkretnego modelu. Tanie gitary elektryczne można kupić już za 500 zł. Za instrument ze średniej półki cenowej trzeba zapłacić do kilku tysięcy złotych. Interesuje Cię profesjonalna gitara? Elektryczne modele przeznaczone dla zawodowych muzyków mogą kosztować nawet 20 000 zł i więcej.
Gitary elektryczne – sklep Supersound
Nasz sklep muzyczny to miejsce, gdzie każdy dobierze instrumenty dopasowane do swoich potrzeb. Polecamy sprawdzone marki gitar elektrycznych. Wśród asortymentu posiadamy sprzęt Vintage, CORONA, Dean Guitars, Samick Guitars, PRS SE, Blade Guitars, STAGG i innych znanych w branży producentów. Asortyment podzieliliśmy na kategorie odpowiadające poszczególnym modelom – Superstraty, Telecastery, Stratocastery, Les Paul, Doble Cut, Heavy, Hollowbody. W sprzedaży mamy także elektryczne gitary 7- i 8-strunowe oraz gitary dla muzyków leworęcznych. Interesuje Cię tania gitara elektryczna, na której zaczniesz uczyć się grać? A może poszukujesz profesjonalnego sprzętu, który sprawdzi się na koncertach lub w studio nagraniowym? Sprawdź parametry i ceny gitar elektrycznych i wybierz idealny instrument dla siebie!