Kable Instrumentalne
Z kabli instrumentalnych korzystają artyści na całym świecie. Jest to kluczowy element posiadanego przez nich akcesorium. Warto zainwestować w porządny kabel instrumentalny, gdyż ma on wpływ na jakość brzmienia. Kable instrumentalne różnią się między sobą m.in. rodzajem wtyczki.
-
QUIK LOK RKSI-200-9 - KABEL MONO JACK 9M
Koszt wysyłki: od 9,00 złModel: RKSI-200-9Gwarancja: 1 rokDługość (m): 9Rodzaj złącz: TS (3,5 mm) - TS (3,5 mm)Kolor: CzarnyQUIK LOK RKSI-200-9 -KABEL MONO JACK 9M
Produkt dostępny
Magazyn główny
Sklep stacjonarny
60,00 zł -
QUIK LOK RKSI-205-9 - KABEL MONO JACK 9M
Koszt wysyłki: od 9,00 złModel: RKSI-205-9Gwarancja: 1 rokDługość (m): 9Rodzaj złącz: JACK - JACK KĄTOWYKolor: CzarnyQUIK LOK RKSI-205-9 -KABEL MONO JACK 9M
Produkt dostępny
Magazyn główny
Sklep stacjonarny
79,00 zł -
QUIK LOK RKSI-207-1 - KABEL MONO JACK 1M
Koszt wysyłki: od 9,00 złModel: RKSI-207-1Gwarancja: 1 rokDługość (m): 1Rodzaj złącz: 2 x Jack kątowyKolor: CzarnyQUIK LOK RKSI-207-1 -KABEL MONO JACK 1M
Brak w magazynie
Magazyn główny
Sklep stacjonarny
-
SONY GC-0.7CP / S - Prosta wtyczka kabla gitarowego
Koszt wysyłki: od 9,00 złModel: GC-0.7CP/SGwarancja: 2 lataDługość (m): 0.7Rodzaj złącz: TS-XLRKolor: CzarnySONY GC-0.7CP / S - Prosta wtyczka kabla gitarowego
Brak w magazynie
Magazyn główny
Sklep stacjonarny
CO TO SĄ KABLE INSTRUMENTALNE?
Kable instrumentalne to kluczowy element, który jest wykorzystywany przez muzyków z całego świata. Mają one wpływ na jakość brzmienia instrumentów. Poszczególne kable różnią się od siebie m.in. końcówką. Kable instrumentalne są wykorzystywane do gitar i są nazywane kablami gitarowymi. Ponadto, kable instrumentalne wykorzystywane są z instrumentami klawiszowymi, mikserem, pod który podłączamy nasz sprzęt np. elektryczną perkusję.
PO CO KABLE INSTRUMENTALNE?
Kable instrumentalne zostały stworzone, aby łączyć ze sobą sprzęt. Za ich pomocą możemy połączyć np. gitarę ze wzmacniaczem, przedwzmacniaczem lub pierwszym efektem znajdującym się w naszym pedalboardzie.
JAK ZBUDOWANY JEST KABEL INSTRUMENTALNY?
Każdy kabel instrumentalny składa się z kilku elementów. Jest on zbudowany z:
- osłony zewnętrznej – chroni ona wnętrze kabla przed uszkodzeniami
- rdzenia – jego zadaniem jest przesyłanie sygnału z instrumentu do wzmacniacza lub innego urządzenia. Może być on wykonany z różnego rodzaju metali.
- izolacji – jest ona dookoła rdzenia i oddziela go od ekranu. Ekran ma zapobiegać wpływowi zewnętrznych zakłóceń na rdzeń
Na obu końcach kabla znajdziemy różnego rodzaju wtyczki pozwalające na podłączenie odpowiednich urządzeń czy instrumentów.
RODZAJE WTYCZEK KABLI INSTRUMENTALNYCH
Kable instrumentalne różnią się od siebie, a tym samym posiadają one inne wtyczki. Wyróżniamy wtyczki:
- TRS – jest to skrót od słów tip, ring, sleeve. TRS ma dwie linie sygnałowe. Jest też znany jako Jack Stereo (mały lub duży). Jest wykorzystywany do przesyłania sygnału stereo lub sygnału zbalansowanego.
- XLR – wyróżnia się swoim okrągłym kształtem. Może posiadać od trzech do dziewięciu pinów. Najczęściej jest używana do połączenia mikrofonów. Umożliwia przesyłanie zbalansowanego sygnału.
- TS – inaczej nazywany Jack Mono (mały lub duży). Ma tylko jedną linię sygnałową i jest używany do przesyłania niezbalansowanego sygnału mono. Jest to najczęściej stosowany typ kabla gitarowego.
CO MA WPŁYW NA JAKOŚĆ BRZMIENIA?
Na jakość brzmienia ma wpływ długość kabla. Dłuższy kabel może po drodze zebrać niepotrzebne zakłócenia, które spowodują pogorszenie się jakości brzmienia. Dlatego wybierając kabel musisz mieć na uwadze, aby zdecydować się na taki, który pozwoli na swobodne ruchy podczas jego używania, ale także zachowa dobrą jakość brzmienia. Zwróć też uwagę na osłonę zewnętrzną kabla. Ważne jest, aby miała ona odpowiednią grubość. Zabezpieczy to kabel przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Pamiętaj też, aby wybrać odpowiednie wtyki do posiadanego przez siebie sprzętu.
JAK WYBRAĆ KABEL INSTRUMENTALNY?
Wybierając kabel instrumentalny zwróć uwagę na to, aby miał on dobrej jakości wtyczki, ponieważ to one są najczęstszą przyczyną problemów. Zastanów się nad tym czy wybrać konstrukcję zbalansowaną czy też konstrukcje niezbalansowaną.
Kable z konstrukcją zbalansowaną generują mniejszą ilość zakłóceń. Jest to za sprawą tego, że przesyłają sygnał za pomocą dwóch linii. Jest on odwrócony w przeciw-fazie, a przy użyciu wzmacniacza różnicowego pozwala to na redukcję szumów i zakłóceń.
Kable z konstrukcją niezbalansowaną mają tylko jedną linię sygnałową. Może to powodować pojawianie się niechcianych szumów. Najczęściej pojawiają się one przez pola elektromagnetyczne, które powodują interferencje fal w żyłach kabla instrumentalnego. Jednak gdy używamy niezbyt długich kabli niezbalansowanych to zakłócenia nie powinny występować i być uciążliwe.
PAMIĘTAJ – ZAKUP KABLA INSTRUMENTALNEGO
Wybierz kabel instrumentalny, który jest dobrej jakości. Pomimo, że może być on droższy ten zakup Ci się opłaci. Porządny kabel instrumentalny sprawi nie tylko, że będziemy mieli nie tylko dobrą jakość dźwięku, ale także posłuży nam dłużej. Solidny przewód i złącza sprawią, że kabel będzie niezawodny, funkcjonalny i gotowy do użytku w każdych warunkach. Dodatkowo, kabel instrumentalny powinien się wyróżniać niskim poziomem szumów, a także zapewniać czyste i pełne brzmienie w każdym paśmie.
KABEL INSTRUMENTALNY – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
Sklep muzyczny Supersound oferuje różne rodzaje kabli instrumentalnych. W swojej ofercie Supersound posiada szeroką gamę kabli instrumentalnych produkowanych przez firmy takie jak STAGG, Hosa, Ernie Ball, Roland, Warm Audio, SSQ, PRE SE, BOSS, PROEL, ROXTONE dzięki temu każdy znajdzie kabel instrumentalny, który sprawdzi mu się doskonale