Multicory/Stageboxy SONY
Kable multicore czy stageboxy to element, które pomagają utrzymać całe okablowanie w doskonałym porządku. Sprawiają, że przewody mogą być transportowane w wygodny sposób, a także ułatwia znalezienie niezbędne w danym momencie złącze.
Firma została założona 7 maja 1946 roku przez inżyniera Masaru Ibukę i fizyka Akio Moritę, w Tokio i początkowo nosiła nazwę Tokyo Tsushin Kogyo K.K. (Tokyo Telecommunications Engineering Corporation), ale nazywana też była Totsuko. Początkowo, przedsiębiorstwo utrzymywało się przede wszystkim ze świadczenia drobnych usług serwisowych, a jego siedziba znajdowała się w wynajmowanym budynku, który był w bardzo złym stanie. Najlepiej świadczył o tym dziurawy dach, który przeciekał w deszczowe dni. Jednak złe warunki pracy nie przeszkodziły w skonstruowaniu pierwszego magnetofonu i radia tranzystorowego. Nieco wcześniej, udało się zbudować prostą, elektryczną maszynkę do ryżu, która w efekcie okazała się tylko niedoskonałym prototypem. Konstrukcja opierała się na drewnianej misie, z umieszczoną na jej dnie spiralną elektrodą. Dzięki niej, ryż był podgrzewany, jednak w efekcie był albo zbyt rozgotowany, albo przeciwnie – niedogotowany.
W 1950 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy magnetofon, a także opracowała licencję na technologię tranzystorową, aby 5 lat później, ostatecznie zbudować i wprowadzić na rynek pierwsze w Japonii radio tranzystorowe.
W 1960 roku powstał pierwszy zagraniczny oddział Sony – w Szwajcarii, niedaleko Zurychu. W tym samym czasie, Sony, jako pierwsze na świecie, wprowadziło na rynek przenośny telewizor tranzystorowy TV8-301.
Pod koniec lat 70., Sony wspólnie z Philipsem, opracowało pierwszą na świecie płytę kompaktową. Jej premiera odbyła się w fabryce należącej do Philipsa, w sierpniu 1982 roku.
Po ponad 6 latach pracy, w 1980 roku, Sony zaprezentowało swoją pierwszą kamerę – model XC-1, z najnowocześniejszą wówczas matrycą CCD. Co ciekawe, kamerę montowano w Jumbo Jetach linii lotniczych All Nippon Airways, aby pasażerowie mogli zobaczyć, co dzieje się w kokpicie pilotów, podczas startu i lądowania samolotu. Z czasem, rozwój matryc CCD i zaangażowanie Sony, pozwoliło produkować niewielkie kamery wideo.
Już w 1994 roku na rynku pojawiło się pierwsze PlayStation, a 3 lata później Sony wypuściło nową serię telewizorów HDTV WEGA (model KW-32HDF9), wyposażonych w kineskopy FD Trinitron. Największym wyróżnikiem nowych sprzętów była wysoka jakość odtwarzanego obrazu.
Sony wkroczyło w XXI wiek wraz z nową konsolą PlayStation2, która pojawiła się na rynku w 2000 roku. A już w 2006 roku wprowadzono nowy napęd Blu-ray ™ i oparty na nim kolejny model konsoli – PlayStation3.
XXI wiek to także czas prężnego rozwoju i ciągłego udoskonalania telewizorów.
Brak produktów spełniających kryteria.
CO TO MULTICORE? PO CO KABEL MULTICORE?
Kabel multicore to przewód, który łączy kilka źródeł sygnału w jednym kablu. Zajmują one znacznie mniej miejsca i sprawiają, że inżynier dźwięku oszczędza dużo więcej czasu. Specjaliści zajmujący się przygotowaniem sceny nie muszą każdorazowo sprawdzać czy podłączony przewód jest tym właściwym.
WYGLĄD KABLA MULTICORE – BUDOWA
W związku z tym, że średnica grubości przewodu jest znacznie większa niż pojedynczego kabla, kabel multicore przypomina długiego, wijącego się gada jakim jest wąż. Dlatego też kabel multicore nazywany jest także “snake’iem”.
CO TO STAGEBOX?
Stagebox pozwala na podłączenie wielu źródeł sygnału. Ten pewnego rodzaju interfejs może przybierać różne formy i kształty. Dzięki temu, że stagebox posiada wiele złączy można do nich podłączyć kable mikrofonowe.
ZALETY STAGEBOX
Za jedną z zalet stagebox jest to, że daje on możliwość koncentracji wyjść wszystkich kanałów w jednym miejscu. Dzięki temu, możesz z łatwością odnaleźć odpowiedni kabel.
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGE PRZY ZAKUPIE STAGEBOXA?
Ważne jest, aby stagebox był wykonany z twardego trwałego materiału. Sprawi to, że będzie on odporny na uszkodzenia mechanizne, a tym samym posłuży nam dłużej.
MULTICORY / STAGEBOXY – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
Sklep muzyczny Supersound oferuje różne rodzaje multicorów/stageboxów. W swojej ofercie Supersound posiada szeroką gamę multicorów/stageboxów produkowanych przez firmy takie jak Alva, STAGG, IMG, Behringer, Soundstation, dzięki temu każdy znajdzie takie, które sprawdzą mu się doskonale.