Przejściówki,Adaptery

Przejściówki,Adaptery SONY

Postęp technologiczny jest obecnie bardzo widoczny, szczególnie w branży komputerowej oraz RTV. Starsze rozwiązania, pomimo tego, że wciąż są użyteczne są zastępowane przez coraz to nowsze. Dzięki adapterom i przejściówkom starsze urządzenia wciąż mogą być używane wykorzystując ich funkcjonalność w 100%. Ponadto, za sprawą złączy i przejściówek nie musimy wymieniać swojego sprzętu za każdym razem, gdy pojawiają się nowe rozwiązania.

Firma została założona 7 maja 1946 roku przez inżyniera Masaru Ibukę i fizyka Akio Moritę, w Tokio i początkowo nosiła nazwę Tokyo Tsushin Kogyo K.K. (Tokyo Telecommunications Engineering Corporation), ale nazywana też była Totsuko. Początkowo, przedsiębiorstwo utrzymywało się przede wszystkim ze świadczenia drobnych usług serwisowych, a jego siedziba znajdowała się w wynajmowanym budynku, który był w bardzo złym stanie. Najlepiej świadczył o tym dziurawy dach, który przeciekał w deszczowe dni. Jednak złe warunki pracy nie przeszkodziły w skonstruowaniu pierwszego magnetofonu i radia tranzystorowego. Nieco wcześniej, udało się zbudować prostą, elektryczną maszynkę do ryżu, która w efekcie okazała się tylko niedoskonałym prototypem. Konstrukcja opierała się na drewnianej misie, z umieszczoną na jej dnie spiralną elektrodą. Dzięki niej, ryż był podgrzewany, jednak w efekcie był albo zbyt rozgotowany, albo przeciwnie – niedogotowany.

W 1950 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy magnetofon, a także opracowała licencję na technologię tranzystorową, aby 5 lat później, ostatecznie zbudować i wprowadzić na rynek pierwsze w Japonii radio tranzystorowe.

W 1960 roku powstał pierwszy zagraniczny oddział Sony – w Szwajcarii, niedaleko Zurychu. W tym samym czasie, Sony, jako pierwsze na świecie, wprowadziło na rynek przenośny telewizor tranzystorowy TV8-301.

Pod koniec lat 70., Sony wspólnie z Philipsem, opracowało pierwszą na świecie płytę kompaktową. Jej premiera odbyła się w fabryce należącej do Philipsa, w sierpniu 1982 roku.

Po ponad 6 latach pracy, w 1980 roku, Sony zaprezentowało swoją pierwszą kamerę – model XC-1, z najnowocześniejszą wówczas matrycą CCD. Co ciekawe, kamerę montowano w Jumbo Jetach linii lotniczych All Nippon Airways, aby pasażerowie mogli zobaczyć, co dzieje się w kokpicie pilotów, podczas startu i lądowania samolotu. Z czasem, rozwój matryc CCD i zaangażowanie Sony, pozwoliło produkować niewielkie kamery wideo.

Już w 1994 roku na rynku pojawiło się pierwsze PlayStation, a 3 lata później Sony wypuściło nową serię telewizorów HDTV WEGA (model KW-32HDF9), wyposażonych w kineskopy FD Trinitron. Największym wyróżnikiem nowych sprzętów była wysoka jakość odtwarzanego obrazu.

Sony wkroczyło w XXI wiek wraz z nową konsolą PlayStation2, która pojawiła się na rynku w 2000 roku. A już w 2006 roku wprowadzono nowy napęd Blu-ray ™ i oparty na nim kolejny model konsoli – PlayStation3.

XXI wiek to także czas prężnego rozwoju i ciągłego udoskonalania telewizorów.

Brak produktów spełniających kryteria.

PO CO PRZEJŚCIÓWKI?

Każde złącze bez znaczenia czy jest to USB C, VGA, HDMI czy jeszcze jakieś inne jest zbudowane z wtyku i gniazda. Jeśli chcemy prawidłowo połączyć potrzebujemy zarówno końcówki żeńskiej jak i męskiej. Jednakże pamiętaj, że urządzenia w zależności od ceny i generacji mogą wykorzystywać różne technologie. W związku z tym podłączając niektóre urządzenia peryferyjne do komputera może się okazać, że wtyczka nie pasuje do gniazdka. W tym wypadku, aby złącze mogło zadziałać należy użyć odpowiedniej przejściówki. Przejściówki sprawiają, że nie musisz wymieniać m.in. kabli USB czy ładowarek.

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ PRZEJŚCIÓWKI?

Przejściówki są przydatnymi rozwiązaniami, które ułatwia życie. Dzięki przejściówce możesz podłączyć urządzenie wyposażone w niekompatybilne złącze do gniazda w komputerze, laptopie, smartfonie, radio czy jeszcze innym urządzeniu. Przekształci ona sygnał i będzie pośrednikiem w jego przesyłaniu. 

TYPY PRZEJŚCIÓWEK

Jest wiele rodzajów przejściówek pozwalających łączyć różne typy urządzeń przesyłających np. sygnał dźwiękowy czy wizualny. Adaptery USB-C lub micro USB to przejściówki, które używa się także do ładowania urządzeń czy transmisji danych. Wszystko jest zależne od tego jakie zastosowanie ma dane złącze. 

  • Przejściówki micro USB – USB-C - są to bardzo popularne. Za ich pomocą użyjesz stary kabel stary kabel zasilający do naładowania smartfonu wyposażonego w gniazdo oparte na nowocześniejszej technologii. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi przejściówki możesz ją zabrać ze sobą wszędzie. 
  • Przejściówki VGA – HDMI – głównie wykorzystane do łączenia monitorów starszej generacji z młodszymi komputerami. Dzięki nim przy zakupie nowego laptopa czy peceta nie musisz wymieniać wszystkich urządzeń peryferyjnych. Złącza VGA są także w starszych telewizorach, dlatego dzięki przejściówce możesz używać np. starszego telewizora jako drugiego ekranu do laptopa.
  • Adapter VGA-DVI – analogowe monitory lub karty graficzne w starszym pececie mają złącza VGA, jednakże podczas przesyłania sygnału video często stosowanym standardem był także DVI. W związku z tym adapter VGA-DVI również cieszy się dużą popularnością. 
  • Adapter typu AUX – Audio USB – za jego sprawą możemy połączyć smartfon ze starszym radiem samochodowym. Przejściówka AUX – Audio USB wykorzystuje technologie Bluetooth, dlatego muzyka przesyłana jest bezprzewodowo do adaptera, a ten zaś przesyła ją dalej za pomocą standardowego kabla mini jack do wejścia AUX w radioodbiorniku samochodowym. 
  • Huby USB – umożliwia podłączenie kilku sprzętów angażując wyłącznie jedno złącze w laptopie lub komputerze. Ułatwia to korzystanie z wielu urządzeń peryferyjnych. Wybierając huby USB, warto, aby było ono wyposażone w złącze micro USB lub USB C. Dzięki temu połączysz huba z adapterem. 

ZASILANIE PRZEJŚCIÓWKI I ADAPTERA

Sposób zasilania przejściówki jest bardzo istotną kwestiom. Niektóre adaptery wymagają podłączenia do energii elektrycznej. W związku z tym, nawet przy przesyłaniu sygnału video np. łącząc złącze VGA z HDMI), musisz zapewnić mu dodatkowe zasilanie poprzez podłączenie do ładowarki lub wolnego gniazda USB w Twoim komputerze.

WYBIERANIE PRZEJŚCIÓWKI? - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Kształt obudowy przejściówki jest istotnym aspektem. Czasami warto zdecydować się na adaptery kątowe, szczególnie w przypadku, kiedy chcemy podłączyć urządzenia znajdujące się w trudno dostępnych miejscach. 

PRZEJŚCIÓWKI I ADAPTERY– SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Sklep muzyczny Supersound oferuje różne rodzaje przejściówek i adapterów. W swojej ofercie Supersound posiada szeroką przejściówek i adapterów produkowanych przez firmy takie jak RODE, IK MULTIMEDIA, Hosa, SSQ, DPA Microphones, Die Hard, AKG, PROEL, Monacor, STAGG, dzięki temu każdy znajdzie przejściówkę/adapter, który sprawdzi mu się doskonale.