Pojemnościowe SONY
Mikrofony pojemnościowe są lekkimi i wygodnymi w użytkowaniu urządzeniami. Rejestrują one wszystkie - nawet bardzo ciche dźwięki z otoczenia. est dużo bardziej czuły oraz posiada większy zakres częstotliwości. Pozwala to przekazać czysty i wierny dźwięk. Do zasilenia tego mikrofonu potrzebne jest zasilanie Phantom (+48V), które możemy uzyskać z miksera, interfejsu audio bądź zasilacza phantom. Mikrofon pojemnościowy sprawdza się świetnie zarówno jako mikrofon do śpiewania używany w domu jak i w studio.
Firma została założona 7 maja 1946 roku przez inżyniera Masaru Ibukę i fizyka Akio Moritę, w Tokio i początkowo nosiła nazwę Tokyo Tsushin Kogyo K.K. (Tokyo Telecommunications Engineering Corporation), ale nazywana też była Totsuko. Początkowo, przedsiębiorstwo utrzymywało się przede wszystkim ze świadczenia drobnych usług serwisowych, a jego siedziba znajdowała się w wynajmowanym budynku, który był w bardzo złym stanie. Najlepiej świadczył o tym dziurawy dach, który przeciekał w deszczowe dni. Jednak złe warunki pracy nie przeszkodziły w skonstruowaniu pierwszego magnetofonu i radia tranzystorowego. Nieco wcześniej, udało się zbudować prostą, elektryczną maszynkę do ryżu, która w efekcie okazała się tylko niedoskonałym prototypem. Konstrukcja opierała się na drewnianej misie, z umieszczoną na jej dnie spiralną elektrodą. Dzięki niej, ryż był podgrzewany, jednak w efekcie był albo zbyt rozgotowany, albo przeciwnie – niedogotowany.
W 1950 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy magnetofon, a także opracowała licencję na technologię tranzystorową, aby 5 lat później, ostatecznie zbudować i wprowadzić na rynek pierwsze w Japonii radio tranzystorowe.
W 1960 roku powstał pierwszy zagraniczny oddział Sony – w Szwajcarii, niedaleko Zurychu. W tym samym czasie, Sony, jako pierwsze na świecie, wprowadziło na rynek przenośny telewizor tranzystorowy TV8-301.
Pod koniec lat 70., Sony wspólnie z Philipsem, opracowało pierwszą na świecie płytę kompaktową. Jej premiera odbyła się w fabryce należącej do Philipsa, w sierpniu 1982 roku.
Po ponad 6 latach pracy, w 1980 roku, Sony zaprezentowało swoją pierwszą kamerę – model XC-1, z najnowocześniejszą wówczas matrycą CCD. Co ciekawe, kamerę montowano w Jumbo Jetach linii lotniczych All Nippon Airways, aby pasażerowie mogli zobaczyć, co dzieje się w kokpicie pilotów, podczas startu i lądowania samolotu. Z czasem, rozwój matryc CCD i zaangażowanie Sony, pozwoliło produkować niewielkie kamery wideo.
Już w 1994 roku na rynku pojawiło się pierwsze PlayStation, a 3 lata później Sony wypuściło nową serię telewizorów HDTV WEGA (model KW-32HDF9), wyposażonych w kineskopy FD Trinitron. Największym wyróżnikiem nowych sprzętów była wysoka jakość odtwarzanego obrazu.
Sony wkroczyło w XXI wiek wraz z nową konsolą PlayStation2, która pojawiła się na rynku w 2000 roku. A już w 2006 roku wprowadzono nowy napęd Blu-ray ™ i oparty na nim kolejny model konsoli – PlayStation3.
XXI wiek to także czas prężnego rozwoju i ciągłego udoskonalania telewizorów.
Brak produktów spełniających kryteria.
CO TO MIKROFON POJEMNOŚCIOWY?
Mikrofony pojemnościowe są to lekkie, a tym samym też wygodne w użytkowaniu urządzenia. Cechują się tym, że rejestrują wszystkie - nawet bardzo ciche dźwięki z otoczenia. Mikrofon pojemnościowy sprawdza się świetnie zarówno jako mikrofon do śpiewania używany w domu jak i w studio.
BUDOWA MIKROFONU POJEMNOŚCIOWEGO
Mikrofon pojemnościowy ma cienką membranę. Ta cienka membrana przy zetknięciu z falą dźwiękową zaczyna drgać, a rejestrator ,,odbiera” powstałe impulsy elektryczne. Mikrofon, jeśli jest odpowiednio zaprojektowany może odbierać dźwięk głównie z:
- jednego kierunku (charakterystyka jednokierunkowa)
- dwóch kierunków (charakterystyka dwukierunkowa)
- mniej więcej równomiernie ze wszystkich kierunków (charakterystyka wszechkierunkowa)
TYPY MIKROFONÓW POJEMNOŚCIWYCH
Mikrofony pojemnościowe możemy podzielić na kilka rodzajów, wyróżniamy m.in.:
- Mikrofony estradowe – głównie stosowane podczas występów na scenie lub np. do nagłośnienia instrumentów
- Mikrofony studyjne – nadają się świetnie do nagrywania w domu lub w studio
- Mikrofony konferencyjne – używany podczas wszelkiego rodzaju szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych
- Mikrofony krawatowe – przypina je się do jakiegoś elementu garderoby np. klapy marynarki i używa podczas programów radiowych czy telewizyjnych
- Mikrofon pojemnościowy USB – jest on doskonałym rozwiązaniem do homerecordingu. Mikrofon pojemnościowy USB jest głównie popularny wśród osób korzystających z laptopów lub PC zajmujących się nagrywaniem vlogów, podcastów czy streamowaniem.
GŁÓWNE RÓŻNICE MIĘDZY MIKROFONEM POJEMNOŚCIOWYM, A DYNAMICZNYM
Mikrofon pojemnościowy jest znacznie czulszy niż mikrofon dynamiczny. Nagrywa on doskonale wokal jaki i towarzyszące mu instrumenty muzyczne, a także bardziej lub mniej pożądane detale z otoczenia. Ze względu na to mikrofon pojemnościowy potrzebuje znakomitej akustyki.
DLA KOGO MIKROFON POJEMNOŚCIOWY?
Mikrofon pojemnościowy świetnie sprawdzi się dla osób przygotowujących profesjonalne lub półprofesjonalne nagrania studyjne. Są to bardzo czułe urządzenia sprawdzające się również podczas tworzenia różnego rodzaju projektów w tym nie tylko wokalnych. Mikrofony pojemnościowe wykorzystywane są podczas tworzenia podcastów i różnego rodzaju materiałów np. do social mediów czy na vlogi. W związku z tym mikrofony pojemnościowe nadają się także świetnie nie tylko dla wokalistów, ale także inflencerów czy osób stawiających pierwsze kroki w Internecie.
MIKROFONY POJEMNOŚCIOWE – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ
Sklep muzyczny Supersound oferuje różne rodzaje mikrofonów pojemnościowych. W swojej ofercie Supersound posiada szeroką gamę mikrofonów pojemnościowych, dzięki temu każdy znajdzie taki, który sprawdzi mu się doskonale.