Dynamiczne

Dynamiczne SONY

Mikrofony dynamiczne są najczęściej wykorzystywane na scenie poprzez swoją głośność oraz zmienność warunków. Są one bardziej odporne na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne, a także lepiej znoszą wysokie ciśnienie akustyczne. Dodatkowo, nie potrzebują one też dodatkowego zasilania. Mikrofon dynamiczny jest mniej czuły od mikrofonów pojemnościowych oraz ma mniejszą tendencję do sprzężeń. Jego charakterystyka zazwyczaj jest Kardioidalna lub Superkardioidalna Oznacza to, iż czułość na dźwięk jest odbierana z konkretnego kierunku pod ustalonym kątem.

Firma została założona 7 maja 1946 roku przez inżyniera Masaru Ibukę i fizyka Akio Moritę, w Tokio i początkowo nosiła nazwę Tokyo Tsushin Kogyo K.K. (Tokyo Telecommunications Engineering Corporation), ale nazywana też była Totsuko. Początkowo, przedsiębiorstwo utrzymywało się przede wszystkim ze świadczenia drobnych usług serwisowych, a jego siedziba znajdowała się w wynajmowanym budynku, który był w bardzo złym stanie. Najlepiej świadczył o tym dziurawy dach, który przeciekał w deszczowe dni. Jednak złe warunki pracy nie przeszkodziły w skonstruowaniu pierwszego magnetofonu i radia tranzystorowego. Nieco wcześniej, udało się zbudować prostą, elektryczną maszynkę do ryżu, która w efekcie okazała się tylko niedoskonałym prototypem. Konstrukcja opierała się na drewnianej misie, z umieszczoną na jej dnie spiralną elektrodą. Dzięki niej, ryż był podgrzewany, jednak w efekcie był albo zbyt rozgotowany, albo przeciwnie – niedogotowany.

W 1950 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy magnetofon, a także opracowała licencję na technologię tranzystorową, aby 5 lat później, ostatecznie zbudować i wprowadzić na rynek pierwsze w Japonii radio tranzystorowe.

W 1960 roku powstał pierwszy zagraniczny oddział Sony – w Szwajcarii, niedaleko Zurychu. W tym samym czasie, Sony, jako pierwsze na świecie, wprowadziło na rynek przenośny telewizor tranzystorowy TV8-301.

Pod koniec lat 70., Sony wspólnie z Philipsem, opracowało pierwszą na świecie płytę kompaktową. Jej premiera odbyła się w fabryce należącej do Philipsa, w sierpniu 1982 roku.

Po ponad 6 latach pracy, w 1980 roku, Sony zaprezentowało swoją pierwszą kamerę – model XC-1, z najnowocześniejszą wówczas matrycą CCD. Co ciekawe, kamerę montowano w Jumbo Jetach linii lotniczych All Nippon Airways, aby pasażerowie mogli zobaczyć, co dzieje się w kokpicie pilotów, podczas startu i lądowania samolotu. Z czasem, rozwój matryc CCD i zaangażowanie Sony, pozwoliło produkować niewielkie kamery wideo.

Już w 1994 roku na rynku pojawiło się pierwsze PlayStation, a 3 lata później Sony wypuściło nową serię telewizorów HDTV WEGA (model KW-32HDF9), wyposażonych w kineskopy FD Trinitron. Największym wyróżnikiem nowych sprzętów była wysoka jakość odtwarzanego obrazu.

Sony wkroczyło w XXI wiek wraz z nową konsolą PlayStation2, która pojawiła się na rynku w 2000 roku. A już w 2006 roku wprowadzono nowy napęd Blu-ray ™ i oparty na nim kolejny model konsoli – PlayStation3.

XXI wiek to także czas prężnego rozwoju i ciągłego udoskonalania telewizorów.

Brak produktów spełniających kryteria.

CO TO MIKROFON DYNAMICZNY? PO CO MIKROFON DYNAMICZNY?

Mikrofony dynamiczne doskonale sobie radzą w miejscach słabo przystosowanych do nagrywania, ponieważ nie zbierają wszystkich szumów z otoczenia. Nadają się one świetnie do używania imprez okolicznościowych, wykładów czy konferencji. Dzięki swojej niezawodności, a także charakterystycznym brzmieniu mikrofon dynamiczny stał się niezwykle popularnym narzędziem do nagłośnienia lub rejestracji instrumentu i głosu. Mikrofon dynamiczny może być używany zarówno jako nagłośnienie instrumentów na scenie. Z powodzeniem używany jest też w zastosowaniu studyjnym m.in. podczas nagrywania partii gitar czy wokalnych.

BUDOWA MIKROFONU DYNAMICZNEGO

Mikrofon dynamiczny jest zbudowany z trzech elementów – magnesu znajdującego się pomiędzy biegunami, a także cewki, która jest przymocowana do membrany. Ten element jest odpowiedzialny za rozpoznawanie energii akustycznej. Wytwarzane przez fale dźwiękowe drgania powietrza, wprawiają w ruch membranę i połączoną z nią cewkę, umieszczoną w silnym polu magnetycznym wytwarzanym przez magnes. Dlatego też drgania przechodzące z membrany na kolejne elementy (cewkę w polu magnesu) indukują w niej prąd, który następnie "sczytywany" jest przez urządzenie wzmacniające bądź rejestrujące.

DLA KOGO I DLACZEGO MIKROFON DYNAMICZNY?

Artyści estradowi bardzo często decydują się na mikrofon dynamiczny. Jest to spowodowane tym, iż w porównaniu z mikrofonem pojemnościowym ma on mniejszą czułość i podatność na sprężenia. Dodatkowo, wyróżnia go także większa stabilność, a także obudowa odporna na uszkodzenia. Ponadto, w związku z tym, że mikrofony dynamiczne mają systemy chroniące przez niepożądanymi dźwiękami, stały się one nieodłącznym elementem wszelkich występów czy przemówień.

MIKROFONY DYNAMICZNE– SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Sklep muzyczny Supersound oferuje różne rodzaje mikrofonów dynamicznych. W swojej ofercie Supersound posiada szeroką gamę mikrofonów dynamicznych, dzięki temu każdy znajdzie taki, który sprawdzi mu się doskonale.