Interfejsy MIDI

Interfejsy MIDI PreSonus

Aktualnie interfejs MIDI w komputerze to powszechnie panujący standard. Jedno urządzenie posiada sekwencer i syntezator, a jedyne co jest nam potrzebne to urządzenie, które pozwoli nam na ręczne wgrywanie nut, takie jak klawiatura sterująca. Interfejs MIDI umożliwia komputerom, syntezatorom, keyboardom, kartom dźwiękowym i innym podobnym urządzeniom na kontrolowanie się nawzajem i wymienianie informacji między sobą. W związku z tym instrumenty muzyczne mogą wymieniać się informacjami między sobą.

Presonus to firma załozona w 1995 roku przez Jima Odoma, Briana Smitha oraz Batona Rouge'a. Chcieli wyprodukować niedrogi, a profesjonalny sprzęt dla muzyków i inzynierów dźwieku. Aktualnie w ich oferie można znaleźć oprogramowania do nagrywania i przeysłania dźwięku na żywo, sprzęty muzyczne (przedwzmacniacze mikrofonowe, procesory sygnałów, interfejsy audio, cyfrowe miksery, monitory studyjne, głośniki itp.) , a także akcesoria. Z produktów Presonus korzystają muzycy na całym świecie.

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

  1. PreSonus Quantum ES 2 - Interfejs Audio USB-C top

    PreSonus Quantum ES 2 - Interfejs Audio USB-C

    Darmowa dostawa
    Model: Quantum ES 2
    Gwarancja: 2 lata
    Liczba wejść mikrofonowych: 2

    PreSonus Quantum ES 2 - nowa generacja interfejsów audio od PreSonus, z preampami MAX-HD™ i niskimi opóźnieniami. Oferuje czysty dźwięk, współpracę z Fender® i oprogramowanie Studio One+. Idealny do domowego studia i profesjonalnej produkcji muzycznej.

    Produkt dostępny: 8 Szt.

    Magazyn główny

    Sklep stacjonarny

    813,00 zł

  2. PreSonus Quantum HD 2 - Interfejs Audio front

    PreSonus Quantum HD 2 - Interfejs Audio USB-C

    Darmowa dostawa
    Model: Quantum HD 2
    Gwarancja: 2 lata
    Liczba wejść mikrofonowych: 2

    PreSonus Quantum HD 2 - Interfejs audio hi-end firmy PreSonus z preampami MAX-HD™, oferujący 32-bitową konwersję i dynamiczny zakres 124 dB. Posiada wejścia zaprojektowane we współpracy z Fender®, funkcję Auto Gain, wyjścia re-amp i aplikację Universal Control. Idealny dla muzyków i producentów dźwięku.

    Produkt dostępny: 5 Szt.

    Magazyn główny

    Sklep stacjonarny

    1 928,00 zł

  3. PreSonus AVB-D16 - Interfejs front

    PreSonus AVB-D16 - Interfejs sieciowy AVB

    Darmowa dostawa
    Model: AVB-D16
    Gwarancja: 2 lata

    ‌PreSonus AVB-D16 -Interfejs sieciowy AVB

    Produkt dostępny: 1 Szt.

    Magazyn główny

    Sklep stacjonarny

    2 790,00 zł

  4. PreSonus Quantum ES 4 - Interfejs Audio top

    PreSonus Quantum ES 4 - Interfejs Audio USB-C

    Darmowa dostawa
    Model: Quantum ES 4
    Gwarancja: 2 lata
    Liczba wejść mikrofonowych: 4

    PreSonus Quantum ES 4 - Nowa generacja interfejsów audio od PreSonus, z preampami MAX-HD™ i niskimi opóźnieniami. Zapewnia krystalicznie czysty dźwięk, współpracę z Fender®, i oprogramowanie Studio One+. Idealny do profesjonalnej produkcji muzycznej.

    Produkt dostępny: 5 Szt.

    Magazyn główny

    Sklep stacjonarny

    1 214,00 zł

  5. PreSonus Revelator io24 - Interfejs front

    PreSonus Revelator io24 - Interfejs Audio USB-C

    Darmowa dostawa
    Model: Revelator io24
    Gwarancja: 2 lata
    Liczba wejść mikrofonowych: 2

    ‌PreSonus Revelator io24 - Interfejs Audio USB-C

    Brak w magazynie

    Magazyn główny

    Sklep stacjonarny

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

5 produkt(ów)

CO TO JEST INTERFEJS MIDI?

Sam w sobie skrót MIDI pochodzi od angielskich słów Musical Instrument Digital Interface, czyli ,,cyfrowy interfejs instrumentów muzycznych”. Interfejs MIDI jest to system służący do transferu informacji pomiędzy elektronicznymi instrumentami muzycznymi. Pozwala to komputerom, syntezatorom, keyboardom, kartom dźwiękowym i innym podobnym urządzeniom na kontrolowanie się nawzajem i wymienianie informacji między sobą. Interfejs MIDI umożliwia też na tworzenie łatwych w obsłudze i programowaniu sakwencerów oraz syntezatorów perkusyjnych. 

PO CO INTERFEJS MIDI? – HISTORIA INTERFEJS MIDI

Interfejs MIDI powstał1983 roku. Został on stworzony, aby ujednolicić komunikację cyfrowych syntezatorów. Miał on być uniwersalną formą komunikacji pomiędzy sekwencerami i syntezatorami różnych firm. Sprawiło to, że przeszliśmy z epoki „ściany syntezatorów” do syntezatorów montowanych na przenośnych rusztowaniach, które można kontrolować za pomocą jednej klawiatury przy współpracy z komputerem. 

Połączenie MIDI zostało po raz pierwszy zaprezentowane pomiędzy dwoma syntezatorami na targach NAMM w 1983 roku. 

CO DAJE INTERFEJS MIDI?

Interfejs MIDI przenosi proste zbiory poleceń. Wraz z rozwojem technologii interfejs MIDI stale udoskonala się. W związku z tym interfejs MIDI został przystosowany do komunikacji między komputerem, a kartą dźwiękową. Umożliwia to na komponowanie i odtwarzanie muzyki korzystając tylko z komputera. Należy jednak pamiętać, iż komputer musi posiadać odpowiedni oprogramowanie. Tym samym interfejs MIDI używany jest do przesyłania informacji z syntezatora do urządzeń rejestrujących, do sterowania mikserów cyfrowych i procesorów efektów oraz do synchronizowania pracy różnych urządzeń za pomocą MIDI Time Code.

RODZAJE GNIAZD MIDI I ICH ZASTOSOWANIE – DO CZEGO SŁUŻĄ GNIAZDA MIDI? - MIDI IN - MIDI OUT - MIDI THRU

  • gniazdo MIDI IN – wejście MIDI
  • gniazdo MIDI OUT – wyjście MIDI
  • gniazdo MIDI THRU – gniazdo przejściowe

GNIAZDO MIDI IN I GNIAZDO MIDI OUT - DO CZEGO SŁUŻĄ?

Gniazdo MIDI IN podłączamy zawsze do gniazda MIDI OUT. Jeśli chcemy za pomocą klawiatury sterującej kontrolować inne urządzenie np. syntezator, keyboard, komputer chcemy, aby informacje wychodziły z naszego urządzenia i trafiały do innego. W związku tym sterownik wpinamy do MIDI OUT (sygnał wychodzi z urządzenia), a MIDI IN wpinamy do urządzenia sterowanego (sprawia to, że sygnał wchodzi do urządzenia).

GNIAZDO MIDI THRU - DO CZEGO SŁUŻY?

Gniazdo MIDI THRU przepuszcza sygnał MIDI. Gniazdo MIDI THRU jest potrzebne z powodu zaborczości gniazda MIDI OUT, ponieważ pochłania ono sygnał i nie puszcza dalej (niż instrument, do którego jest podłączona wtyczka). W związku z tym MIDI THRU podłączamy zawsze z MIDI IN (jest to swoiste MIDI OUT - bo przekazuje informacje/komunikaty MIDI dalej). Co więcej, MIDI THRU stosujemy często do synchronizacji urządzenia. 

PRZESYŁANIE INFORMACJI – INTERFEJS MIDI – JAK TO DZIAŁA?

Interfejs MIDI zawiera standard sprzętu oraz język komend. Informacje są przesyłane za pomocą połączenia szeregowego półdupleks z prędkością 31250 bitów na sekundę. Transmisja zakłada przekazywanie standardowej informacji, na którą składa się m.in. wysokość dźwięku, natężenie dźwięku, modulacja dla 16 kanałów. Dodatkowo, specyfikacja MIDI została tak stworzona, że instrumenty, które zostały stworzone paręnaście lat temu pomimo braku wielu nowoczesnych funkcji mogą nadal pracować ze współczesnymi. 

JAK PRZESŁAĆ SYGNAŁ MIDI? – ROZWIĄZANIE USB I FIREWIRE

Sygnał MIDI jest coraz częściej przesyłany za pomocą USB lub FireWire. W związku z tym sygnał przesyłany jest o wiele szybciej. Dodatkowo, znika problem wzajemnego połączenie urządzeń w związku z tym, że transfer komunikatów może być dwukierunkowy (zarówno w jedną jak i w drugą stronę).

INTERFEJS MIDI – SKLEP MUZYCZNY SUPERSOUND – SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Sklep muzyczny Supersound oferuje profesjonalne interfejsy MIDI.