USB

USB PreSonus

Interfejs USB (od ang. Universal Serial Bus - uniwersalna magistrala szeregowa) został powstał jako zastąpienie starych portów szeregowych i równoległych. Został stworzony przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC. Aktualnie na rynku dostępne jest wiele różniących się od siebie rodzajów USB. Jedną z najnowszych wersji USB jest USB-C. Swoim wyglądem nie różni zbytnio się od wtyczki Thunderbolt 3.

Presonus to firma załozona w 1995 roku przez Jima Odoma, Briana Smitha oraz Batona Rouge'a. Chcieli wyprodukować niedrogi, a profesjonalny sprzęt dla muzyków i inzynierów dźwieku. Aktualnie w ich oferie można znaleźć oprogramowania do nagrywania i przeysłania dźwięku na żywo, sprzęty muzyczne (przedwzmacniacze mikrofonowe, procesory sygnałów, interfejsy audio, cyfrowe miksery, monitory studyjne, głośniki itp.) , a także akcesoria. Z produktów Presonus korzystają muzycy na całym świecie.

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

  1. PreSonus Studio 26c - interfejs przód

    PreSonus Studio 26c - interfejs audio USB-C

    Darmowa dostawa
    Model: Studio 26c
    Gwarancja: 2 lata
    Liczba wejść mikrofonowych: 2

    Presonus Studio 26c: Przenośny, niedrogi interfejs USB-C o bardzo wysokiej rozdzielczości.

    Produkt dostępny: 2 Szt.

    Magazyn główny

    Sklep stacjonarny

    740,00 zł

Lista Siatka

Ustaw kierunek malejący

1 produkt(ów)

USB

Interfejs USB jest skrótem od angielskich słów Universal Serial Bus. Pierwszy USB został opracowany przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC. Obecnie dostępne jest wiele rodzajów USB, a podłączenie każdego z nich jest bardzo proste. Dodatkowo system, który jest w nich zainstalowany jest po podłączeniu automatycznie wykrywany na urządzeniu co sprawia, że cały proces jest szybki i przebiega bez problemu. Sprzęt po podłączeniu jest gotowy od razu do użytku. Pamiętaj jednak, że wejścia USB różnią się między sobą, dlatego wybierając interfejs USB trzeba mieć na uwadze jego przeznaczenie. Miej na uwadze też, że interfejsy USB dysponują określoną przepustowością oraz prędkością, z jaką przesyłają dane.

HISTORIA USB

USB powstało w 1996 roku. Od tego czasu jest ono stopniowo rozwijane, dlatego też standard USB co kilka lat wzrasta. Pierwsze USB w wersji 1.0 pozwalało na przesłanie jednego zdjęcia na sekundę, aktualnie USB-C umożliwia transfer nawet jednego filmu w sekundę. 

RODZAJE WTYCZEK USB – ZE WZGLĘDU NA ZŁĄCZA 

Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje złącza:

  • USB ze złączem typu A – jest to najpopularniejszy rodzaj USB. Można go znaleźć m.in. w laptopach lub ładowarkach do smartfonów. Pojawiają się też w wersji micro, np. w tabletach, smartfonach lub czytnikach e-booków.
  • USB ze złączem typu B – cechuje go kwadratowy kształt z delikatnie ściętymi rogami. Pojawiają się głównie w drukarkach i innych urządzeniach używanych w biurach.
  • USB ze złączem typu C – wyróżnia się podłużnym kształtem i owalnymi rogami. Powstała, aby eliminować problemy, które pojawiają się przy nieustannym wpinaniu i wypinaniu kabla. Dzięki temu, że wtyczka jest krótka i wąska pasuje bez względu na to, którą stroną ją wetkniemy.

USB-C

Literka ,,C” przy USB-C oznacza typ wtyczki, czyli jej kształt. USB-C zostało stworzone w 2014 roku, po to, aby stworzyć jedno uniwersalne rozwiązanie, które będzie można stosować w każdym urządzeniu. USB-C umożliwia przesyłanie video, audio, danych, a nawet ładowanie do 100 W. Pamiętaj jednak, że aby skorzystać ze wszystkich możliwości, które oferuje USB-C konieczne są protokoły komunikacyjne, kompatybilne urządzenia, a nawet odpowiednie przewody. 

NAZWY WERSJI USB 3.2

Możemy wyróżnić 3 wersje USB 3.2:

  • USB 3.2 Gen 1 – korzysta z portu USB-A lub USB-C. Ma szybkość transferu 5 Gbps.
  • USB 3.2 Gen 2 – wykorzystywane przez port USB-A lub USB-C. Jego szybkość transferu to 10 Gbps.
  • USB 3.2 Gen 2×2 – jest to najnowsza specyfikacja dostępna tylko dla USB-C. Umożliwia transfer z prędkością 20 Gbps.

Dlaczego USB?

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów USB, a każdy z nich posiada zainstalowany system, który po podłączeniu automatycznie jest wykrywany na urządzeniu co sprawia, że cały proces przebieg szybko i bezproblemowo. Dzięki temu sprzęt od razu po podłączeniu jest gotowy do użytku. Dodatkowo samo podłączenie USB jest proste i nie sprawia żadnych problemów.