Za instrumentów zastosowanie nietypowe zgarniesz nagrodę!

PONIŻEJ PREZENTUJEMY WYNIKI NASZEGO KONKURSU.
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

ZE ZWYCIĘZCAMI SKONTAKTUJEMY SIĘ W CIĄGU MAKSYMALNIE 7 DNI OD OGŁOSZENIA WYNIKÓW

 


 

ZWYCIĘZCY:


MIEJSCE I - Tomasz M.

NAGRODA: Sampler AKAI MPC LIVE II

"Saksofon jako wytwornica baniek mydlanych ;) Ostatnio grałem bal karnawałowy w przedszkolu. Jedną z atrakcji dla dzieci były bańki mydlane. Niestety wysłużona wytwornica zepsuła się. Aby uratować sytuacje, wpadłem na pomysł wykorzystania saksofonu. Postanowiłem zanurzyć czarę saksofonu w płynie do baniek. Był to strzał w dziesiątkę, bo podczas grania wydobywały się z niego bąbelki. Zdziwienie i zafascynowanie dzieci było bezcenne."


MIEJSCE II - Filip M.

NAGRODA: Hercules DJControl Inpulse 500 + głośniki Hercules Monitor 5

miejsce 2


MIEJSCE III - Szymon W.

NAGRODA: Universal Audio UAFX Starlight - efekt gitarowy


MIEJSCE IV - Wiktor T.

NAGRODA: M-Audio Oxygen Pro 61

 


MIEJSCE V - Julia S.

NAGRODA: RODE NT1-A KIT

 


MIEJSCE VI - Michał P.

NAGRODA: Słuchawki RODE NTH-100

"Moim pomysłem na nietypowe zastosowanie gitary elektrycznej jest: warzenie piwa.

Jak wiadomo drgania strun przetwarzane są na sygnały elektryczne, gitara podłączona do mikrokomputera rasbery może służyć jako sterowanie kadzi warzelno zaciernej. Czyli mając odpowiednie oprogramowanie możemy gitarą sterować np grzałką , mieszadłem, elektrozaworami itd. Można by było też pokusić się o stworzenie programu na bazie konkretnych utworow np: 

Metallica - lager, Primus - porter."


MIEJSCE VII - Tomasz F.

NAGRODA: Słuchawki RODE NTH-100

"1. struna stalowa od gitary jako grzałka w przyrządzie do artystycznego modelowania, przecinania styropianu.

2. mikrofon bezprzewodowy po zdemontowaniu przetwornika i podaniu sygnału m.cz. np.walkmana w pasmie vhf 65-74Mhz jako nadajnik lokalnej stacji FM.

3. werbel po modyfikacji - kołowrotek dla chomika.

4. przewody audio (głośnikowe, mikrofonowe w oplocie bawełnianym) świetnie nadają się na sznurki do suszenia bielizny.

5. grille mikrofonowe - sitka do zaparzania herbaty sypkiej często wykorzystywane w latach'80

6. kopyto od perkusji - blokada drzwi

7. statywy głośnikowe + plandeka - namiot w plenerze w deszczowe dni

8. zasilacze od baz mikrofonów bezprzewodowych jako ładowarki do akumulatorków AA i 6F22 6F25

9. stand mikrofonowy w warunkach polowych jako wysięgnik pod prysznic + 4 statywy kolumnowe, plandeka do zrobienia boxu.

10. kejsy i kolumny Eltron Vermona jako stoliki.

11. puzon + zawór zwrotny zrobiony z ustnika od saksofonu - pompka do wody w miejsce ustnika wężyk kiedyś raz wykorzystany na biwaku niestety instrument musiał długo dochodzić później do sprawności (lata '80) nie polecam to było czyste szaleństwo.

12. statyw pod kolumny głośnikowe + lampa par64 - oświetlacz

13. włosie ze smyczka jako nitka do przyszycia guzika (walor terenowy, wiejska potupaja)

14. kable wszelakiego rodzaju wykorzystywane jako element do podwieszenia elementów na wysokości (chałtury lata '80)

15. naciąg werbla (obręcz metalowa) często wykorzystywany jako otwieracz np. kapslowanej oranżady butelkowanej nie raz też piwa

16. ustnik trąbki jako otwieracz wina korkowanego (wbijak korków)

17. kiedyś naciąg - klucz od gitary basowej i struna uratowały powrót z chałtury, kiedy pękł waż przy chłodnicy w dużym Fiacie pech ze stało się to w nocy po skróceniu węża zestaw ten robił za opaskę ściskową i udało się dojechać do domu.

18. aluminiowa obudowa Par64 jako kuchenka turystyczna.

19. kabelek + zapałki wtyczka przyłączeniowa na tzw zapałkę i nie ruszać!

i wiele innych pomysłów które były wykorzystywane w latach 80 później jeszcze wczesnych 90, wtedy wiadomo kombinowało się, co się miało pod ręką i życie uczyło, ale żadna impreza nie została położona (bezpieczniki się watowało drucikami z kabli głośnikowych, w piwnicach lokalnych bloków mieszkalnych powstawały al'a zespoły zawsze się coś działo coś się grało). Te czasy już nie wrócą niestety."


MIEJSCE VIII - Przemysław P.

NAGRODA: Klawiatura AKAI MPK MINI MK3

ULUBIONY INSTRUMENT - "Dla czego? Historia jest dość długa ;) Pośród różnych instrumentów z jakimi miałem w życiu styczność kilka lat temu nabyłem od jednego człowieka japoński flet bambusowy. Temat bardzo rzadko spotykany w Polsce przykuł moją uwagę już dawno, jednak nie łatwo było znaleźć egzemplarz (w rozsądnej cenie dla totalnego amatora) w kraju. Nie przyzwyczajony do instrumentów dętych (bliższe mi były klawisze czy strunowce), przyszło mi poznać zupełnie inny sposób gry, skale, notację dźwięku, i brzmienia. Mimo iż instrument do łatwych nie należy spędziłem z nim co nieco czasu i do dziś sięgam do niego w spokojniejszych momentach jako ciekawą odskocznie od codzienności. Zupełnie inne podejście do gry, jakby nie patrzeć inna melodyka i "medytacyjny" vibe odświeżają umysł i pozwalają poszerzyć brzmieniowe horyzonty w przepełnionym jednak głównie elektronicznymi brzmieniami świecie. Zabieram go czasem "w plener" i pozwalam sobie podejść do świata dźwięku z innej strony, szukając spokoju i harmonii oraz stałości w dość zmiennym i dynamicznym świecie.  Co ciekawe brzmienie spodobało też się dzieciom. Żonie nieco mniej :P... Dorzucam fotkę, co prawda sprzed kilku (mniej więcej trzech) lat kiedy pierwsze dziecko syn Gustaw był jeszcze raczkującym berbeciem, jednak bardzo dobrze pokazuje jaki wpływ na umuzykalnienie dzieci mają zainteresowania rodzica"


MIEJSCE IX - Wojtek B.

NAGRODA: Klawiatura AKAI MPK MINI MK3

"Pewnego dnia w szkole okazało się, że nagle zostały nam odwołane dwie lekcje, a my nie mieliśmy co ze sobą zrobić. Okazało się wtedy, że pakując tego dnia podręczniki, zabrałem przez przypadek ze sobą również mój najnowszy zakup ze sklepu SUPERSOUND - czyli Launchpad X. Wpadłem wtedy na pewien pomysł. Zebraliśmy monety jedno i dwuzłotowe, i zagraliśmy w warcaby na Launchpadzie! Tu pojawia się też odpowiedź na pytanie drugie - Launchpad X jest świetnym instrumentem, ponieważ (jak widać na przykładzie powyżej) daje oooogrom możliwości"


MIEJSCE X - Artur S.

NAGRODA: Klawiatura AKAI MPK MINI MK3

 miejsce 10

 

 

 

REGULAMIN ZABAWY: supersound.pl/Regulamin-konkursu-2023.pdf

 

Organizatorem konkursu jest Supersound Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Krakowiaków 64A, 02-255