ABLETON LIVE 11 INTRO - o programie (video)

ABLETON LIVE 11 INTRO - o programie (video)
Opublikował(a) Redakcja 8 dni temu 324 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Live 11 to szybkie, płynne i elastyczne oprogramowanie do tworzenia i wykonywania muzyki na żywo. Zawiera wszelkiego rodzaju efekty, instrumenty, dźwięki i kreatywne narzędzia - wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia muzyki w dowolnym stylu.

Twórz z Live

Dzięki dwóm trybom pracy w Live oraz mnóstwu kreatywnych narzędzi i dźwięków z nieskończoną liczbą sposobów ich łączenia, jedynym ograniczeniem tworzonej muzyki jest Twoja wyobraźnia.

Widok sesji pozwala szybko szkicować pomysły: odtwarzaj, miksuj i dopasowuj pętle MIDI i audio o różnych długościach i tempach bez zatrzymywania muzyki. Widok aranżacji to miejsce, w którym organizujesz muzykę na osi czasu i tworzysz sekcje utworu. Możesz też nagrać aranżację bezpośrednio z widoku sesji i zaimprowizować swą kompozycję.

Live oferuje narzędzia, które pozwalają zarówno uchwycić pomysły, jak i odkryć te, których nigdy się nie spodziewałeś. Nagrywaj syntezatory sprzętowe, instrumenty programowe, gitary, wokale lub dowolny dźwięk z prawdziwego świata. Wybierz to, co najlepsze spośród wielu podejść uchwyconych w audio lub MIDI i połącz w swoją idealną kompozycję dzięki nowej w Live funkcji Comping. Wykorzystaj Capture MIDI do przywołania nut po ich zagraniu, zamieniając spontaniczne chwile i szczęśliwe wypadki w muzykę. Generuj zaskakujące wariacje melodii i rytmu za pomocą narzędzi randomizacji.

Efekty MIDI pozwalają manipulować nutami, a bogata gama efektów audio, od czystych do pełnych charakteru, pomoże uporządkować miks lub stworzyć kreatywny bałagan. Nowe jak i zaktualizowane moduły efektowe w Live 11 Standard udostępnią Ci świeże sposoby odkrywania dźwięku w Live.

Każda edycja Live zawiera podstawową bibliotekę dźwięków, z klasycznymi syntezatorami, analogowymi automatami perkusyjnymi, klawiszami, bębnami z wieloma próbkami i nie tylko. Dostępne dodatkowo Packi, czyli kolekcje wyselekcjonowane zapewniają zestawy zawierające klipy, biblioteki i inne dźwięki do odkrywania tematów i brzmienia, Live 11 Intro zawiera zaktualizowaną kolekcję Chop and Swing.

Występuj z Live

Na scenie możesz wyzwalać, zmieniać kolejność i remiksować swoją muzykę w czasie rzeczywistym. Skorzystaj z elastycznego mapowania MIDI, aby skonfigurować prawie każdy element w Live do ręcznego sterowania za pomocą kontrolera. Możesz zaprojektować własne, unikalne kombinacje instrumentów i efektów oraz użyć maksymalnie 16 pokręteł Macro do sterowania dowolną liczbą parametrów. Znajdź ustawienia, które lubisz i zapisz je jako migawki makr, aby tworzyć napięcia, dropy i natychmiastowe wariacje podczas występu.

Użyj Live by w pełni ogarnąć swój występ. Steruj zewnętrznym sprzętem, integruj z zewnętrznymi efektami lub mikserami. Improwizuj samodzielnie, re-sampluj lub przetwarzaj dźwięki grane przez innych, a wszystko to w czasie rzeczywistym. Teraz Live może być dynamiczną częścią zespołu – dzięki podążaniu za tempem. Live, nasłuchując przychodzącego dźwięku, może dostosować swoje tempo w czasie rzeczywistym. DJ-e mogą nawet używać Live jako zsynchronizowanego z tempem modułu efektów.

Połącz, rozszerzaj i dostosowuj

Live nie tylko zawiera wszystko, czego potrzebujesz, ale może też być użyty prawie w dowolny sposób. Podłącz Live do dowolnego kontrolera MIDI - nawet sprzętu kompatybilnego z MPE, który pozwoli dodawać odchyły, glissanda i nacisk do poszczególnych nut w akordzie, oddając subtelne wariacje ekspresji lub ewoluujące tekstury dźwiękowe pod Twoje palce.

Rozszerz swoją konfigurację za pomocą Ableton Link, technologii wbudowanej w Live, która utrzymuje wiele urządzeń w idealnej synchronizacji poprzez połączenie sieciowe. Link ułatwia wspólną grę wraz z innymi aplikacjami muzycznymi, takimi jak Reason czy Serato a także stale rosnącą liczbą aplikacji na iOS oraz sprzętem zintegrowanym z Link.

Dane techniczne

- edycja Live 11 Intro, esencja Live w świetnej cenie,

- wielościeżkowe nagrywanie dźwięku i sekwencjonowanie MIDI instrumentów programowych i sprzętowych,

- unikalny widok sesji dla kompozycji nieliniowych, elastycznego wykonania i improwizacji,

- dostosowanie tempa (warping) w czasie rzeczywistym: automatycznie synchronizuje muzykę i pętle, niezależnie od tempa,

- możliwość mapowania MIDI dla fizycznej kontroli na scenie lub tworzenia w studiu - plus automatyczne mapowanie dla popularnych kontrolerów sprzętowych,

- Comping: wybierz i połącz najlepsze fragmenty z wielu ujęć audio lub MIDI,

- grupy ścieżek: użyj wielu poziomów grup, aby miksować z większą elastycznością oraz by łatwiej zarządzać szczegółami w aranżacji,

- note chance i velocity chance: ustaw prawdopodobieństwo wystąpienia nuty lub uderzenia perkusji w MIDI i zdefiniuj zakres losowej głośności aby wygenerować zmiany w patternach i humanizować dynamikę,

- połącz wiele instrumentów i efektów audio w jedno urządzenie dzięki Instrument Rack,

- połącz efekty MIDI w jedno urządzenie dzięki MIDI Effect Rack,

- podążanie za tempem: Live dostosowuje tempo w czasie rzeczywistym na podstawie przychodzącego sygnału audio,

- wszechstronny wybór wbudowanych modułów efektowych do kreatywnego sound-designu, miksowania lub masteringu,

- moduł Simpler do samplowania i cięcia dźwięku,

- obsługa VST2, VST3 i Audio Unit,

- MIDI Polyphonic Expression: pozwala urządzeniom obsługującym MPE kontrolowanie wielu parametrów każdej nuty w czasie rzeczywistym, umożliwiając jeszcze większą ekspresję gry,

- silnik Groove pozwoli nadać wybrany swing do audio lub MIDI lub wydobyć rytmikę z innych plików audio,

- importuj wideo jako klip i zapisz zmodyfikowane wideo i audio,

- postać produktu: elektroniczna, oprogramowanie do pobrania.

Instrumenty, efekty i dźwięki:

- 4 instrumenty: Simpler, Impulse, Drum Rack i Instrument Rack,

- 21 efektów audio i 11 efektów MIDI,

- Ponad 1500 dźwięków (5+ GB pętli i próbek).

Specyfikacja techniczna / kompatybilność:

- niedestruktywna edycja z nieograniczonym cofaniem,

- nagrywanie wielościeżkowe do 32 bitów / 192 kHz,

- automatyczna kompensacja opóźnienia wtyczek,

- integracja z Ableton Link,

- natychmiastowe mapowanie sterowania MIDI,

- wyjście MIDI dla syntezatorów sprzętowych,

- zegar / synchronizacja MIDI,

- obsługa procesorów wielordzeniowych / wieloprocesorowa,

- obsługa plików WAV, AIFF, MP3, Ogg Vorbis, FLAC,

- 16 ścieżek audio i MIDI,

- maksymalnie 16 scen,

- 2 wysyłki i ścieżki powrotów,

- obsługa do 8 wejść audio i 8 wyjść,

- przechwytywanie MIDI.


Komentarze

Brak komentarzy