Arturia MicroFreak z aktualizacja V5 firmware

Arturia MicroFreak z aktualizacja V5 firmware
Opublikował(a) Redakcja 17 dni temu 182 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Arturia zapowiada nowy potężny firmware V5 do MicroFreaka, który po raz kolejny zmienia oblicze tego kompaktowego syntezatora!

Co nowego w wersji firmware V5?
● Nowy silnik próbkowania: manipuluj i wyzwalaj sample za pomocą MicroFreaka
● 3 nowe silniki granularne: tryby Cloud, Scan oraz Hit dla kreatywnej i eksperymentalnej granulacji
● Nowe presety i większa pojemność!

Sample

MicroFreak może teraz ładować próbki użytkownika. Ale oczywiście jest dostarczany z fabryczną biblioteką próbek gotowych do użycia! Korzystając z MIDI Control Center, możesz importować własne próbki, do 24 sekund. Następnie możesz wysłać je do MicroFreaka. Nie zastępuj jednak próbek fabrycznych, dopóki nie usłyszysz fabrycznej biblioteki! Ale hej… w sumie rób co chcesz, kim jesteśmy żeby osądzać?

Silnik granularny

4-głosowy silnik granularny w syntezatorze za 349 €? Dzięki aktualizacji możesz korzystać z trzech nowych silników Granular: Cloud, Scan i Hit! Cloud jest przeznaczony do „tekstur” z zachodzącymi na siebie obwiedniami ziarna. Możesz kontrolować pozycję początkową ziarna, gęstość i rozmiar ziaren, a także chaos, stopniowo losując pozycję początkową, długość i inne. Scan jest zbliżony do Cloud, z tą różnicą, że możesz kontrolować prędkość skanowania próbki i moment początkowy. To świetny sposób na osiągnięcie efektu „vintage timestretch”. Ale po modulacji może też robić wiele innych rzeczy! Hit ma na celu tworzenie patchy perkusyjnych / klikających. To naprawdę niekończący się kreatywny proces!

Nowe patche

MicroFreak ma teraz 512 zaprogramowanych miejsc zamiast 384. Dostępne są również 64 nowe ustawienia fabryczne, z których większość korzysta z nowych silników, ale nie tylko. Przeglądaj patche i wypróbuj z nimi różne próbki. Testowanie starszych patchy MicroFreak, ale używanie jednego z nowych silników prowadzi do zaskakujących wyników!

Losowa modulacja dla poszczególnych klawiszy

Dzięki aktualizacji, MicroFreak wygeneruje nową losową wartość danego parametru dla każdego naciśniętego klawisza. Ponieważ LFO i cykliczna obwiednia są monofoniczne, jest to ciekawy sposób na dodanie ruchu do patchy. Na przykład subtelna modulacja wysokości dźwięku nadaje syntezatorowi bardziej „analogowy” charakter.

Pstryknij!

Obwiednie mogą być szybsze dzięki dodatkowej opcji. Dodaje ona rekurencyjnie modulacje obwiedni, coś, czego Arturia użyła w PolyBrute, aby nadać mocniejszy ton.

Aktualizacja będzie dostępna od 30 maja.
Przeczytaj opinie naszych klientów o produktach firmy Arturia:


#arturia Opublikowano w kategorii: Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy