IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2023 powered by Pioneer DJ już w ten weekend!

IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS 2023 powered by Pioneer DJ już w ten weekend!
Opublikował(a) Redakcja 3 miesiące temu 901 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

2 grudnia do Krakowa po raz kolejny zawita jedna z dwóch najważniejszych imprez turnta- blistycznych Świata - IDA World Finals! Impreza na stałe zapisała się w harmonogramie miasta i jest powszechnie uważana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych końca roku.

Tegoroczne zawody o tytuł Mistrza Świata Dj’ow rozegrane zostaną w niezwykle klima- tycznym miejscu jakim jest Krakowski Teatr Variete. Pojedynki dj’skie odbędą się w dwóch kategoriach „Technical” oraz „Show”. W tym roku swój start zapowiedziało 12 krajów. W Krakowie oczekujemy reprezentantów: Kanady, In- donezji, Holandii, Portugalii, Japonii, Czech, Belgii, Łotwy, Danii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii oraz Polski.

Podczas tegorocznej imprezy nie ma zdecydowanych faworytów choć jak zawsze będzie- my liczyć na dobry start naszych reprezentantów. W kategorii „Show” w której DJ’e mają możliwość wykorzystywania nieograniczonego sprzętu peryferyjnego Polskę reprezento- wać będzie DJ Daaz.

W kategorii „technicznej” będzie to DJ Ure z Bielska-Białej.

Zawody o mistrzowskie tytuły to nie jedyna atrakcja wieczoru.

Niezwykłe wydarzenie w Teatrze Variete uzupełnią pokazy specjalne w wykonaniu gwiazd dj’ingu. W tym roku wystąpią DJ FLY (Francja) - czterokrotny Mistrz Świata DMC oraz Mr. Switch (Anglia), który także ma na swoim koncie 4 tytuły mistrzowskie.

Ciekawym uzupełnieniem warstwy dj’skiej jest zaproszenie do udziału w imprezie trio Matmon Jazz, na które składają się DJ Ordoeuvre, saksofonista Nicolas Chatelet oraz gra- jąca na trąbce Camille Passerie. Trio poprowadzone przez charyzmatycznego Wice - Mi- strza Świata IDA na pewno dostarczy niesamowitych wrażeń muzycznych miksując jazz i hip hop przy użyciu gramofonów i żywych instrumentów.
Oprócz Francuzów na scenie pojawią się dobrze znani hip-hopowej publiczności wyko- nawcy donGuralesko, Śliwa oraz DJ Decks. Poznańska ekipa zagra specjalny koncert podczas którego nie zabraknie tegorocznego utworu promocyjnego IDA 2023 Promo, który wykonawcy nagrali wraz z Mistrzami Świata IDA 2022: Tommy P-Nuts z Anglii, duetem ID238 z Japonii oraz trzykrotnym Mistrzem Świata IDA w kategorii „scratch” Scratcher’em Tsuyoshi z Tokio. Klip na kanale YouTube StoproRap w ciągu tygodnia od premiery uzy- skał ponad 60 000 wyświetleń.

SCRATCH SESJA oraz PIONEER DJ EXPO

Bardzo ważnym, dodatkowym elementem weekendu mistrzostw jest część otwarta odby- wająca się w ciągu dnia w holu Teatru Variete. Od 14.00 - 18.00 na zainteresowanych czekać będą bezpłatne warsztaty dj’skie, największa w Europie otwarta sesja scratch’u oraz możliwość przetestowania najnowszego sprzętu dj’skiego firmy Pioneer DJ.

AFTERPARTY

To jednak nie wszystko co czeka nas tego wieczoru. Po oficjalnej części w Teatrze Variete impreza nabierze luźnego charakteru i wzorem lat ubiegłych przeniesie się do FORUM Przestrzenie, gdzie odbędzie się oficjalne „afterparty” na którym do DJ’a FLY dołączą Mi- strz Świata IDA Rob Bankz, czterokrotny Mistrz Świata IDA/DMC VaZee oraz trzykrotny Mistrz Świata DJ Ride. To niesamowity i niespotykany line up gwiazd. Warto dodać, że Afterparty w Forum Przestrzenie jest imprezą bezpłatną i otwartą dla wszystkich tych, któ- rzy nie zdążą kupić biletu na pojedynki w Variete.

KRAKÓW STOLICĄ ŚWIATOWEGO DJ’INGU

Miasto to od 17 lat gości imprezę IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIPS uznawaną za najle- piej zorganizowane zawody tego typu na świecie. To między innymi dzięki imprezom IDA wykształciła się w Polsce bardzo mocna scena dj’ska, która uznawana jest za jedną z naj- silniejszych ośrodków tak zwanego „prawdziwego dj’ingu”.

#realdjing to najpopularniejszy hasztag stosowany względem osób, które posiadają wszystkie umiejętności miksowania i skreczowania i które cały czas kultywują gramofon, jako pełnoprawny instrument muzyczny.

2.12, Kraków - Poland Teatr Variete
ul. Grzegórzecka 71

Część dzienna: Hol Teatru Variete

14.00 - 18.00 wstęp bezpłatny IDA World Scratch Session Pioneer DJ Expo
Music Networking

Część wieczorna: Sala Teatralna Variete

18.00 - 24.00 część biletowana

Goście:

DJ FLY 4 x Mistrz Świata Dj’ów (Francja) DWAEM MEDIA GROUP Showcase Mr. Switch 4 x Mistrz Świata Dj’ów (UK) Pioneer DJ PLX-CRSS12 Showcase

Koncerty:

Matmon Jazz by Ordoeuvre (Francja) DJ Decks, donGuralesko, Śliwa (Polska)

Afterparty:

Forum Przestrzenie ul. Marii Konopnickiej 28
24.00 - 4.00 wstęp bezpłatny
Zagrają: DJ VaZee (PL), DJ FLY (FR), Rob Bankz (GER) , DJ Ride (POR)


ARTYŚCI:

Don Guralesko (DGE), Śliwa, DJ Decks (PL)

Poznańskie trio, których teledyski wyświetliło na YouTube setki miliony osób.
DJ Decks to jeden z najbardziej uznanych polskich producentów. DGE czyli Gural to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, którego historia z rapem zaczęła się jeszcze w połowie lat 90-tych. Natomiast Śliwa to jeden z najlepiej zapowiadających się artystów młodszego pokolenia. Podczas ich koncertu na IDA 2023 usłyszymy największe hity każdego z artystów.
https://www.instagram.com/djdziadzior/

https://www.instagram.com/sliwa_oficjalnie/ https://www.instagram.com/djdecks/

Matmon Jazz by Orodeuvre (FR)

Koncert będzie niewątpliwie wisienką na torcie tegorocznego IDA. Aranżacje takich klasy- ków jak „Take Five” Dave’a Brubeck’a, I'm Coming Home Johnny Horton’a czy turntabli- styczna wariacja 7 symfonii Bethoven’a to absolutnie zjawiskowe podejście do muzyki. Koncert mógłby być obowiązkowym studium dla wszystkich studentów Akademii Muzycz- nej w Krakowie. Matmon Jazz udowadnia, że gramofon to rzeczywiście instrument mu- zyczny.

https://www.instagram.com/ordoeuvreofficial/

MR. SWITCH (UK)

Anthony Culverwell, jest jednym z najbardziej utalentowanych DJ-ów pochodzących z Wielkiej Brytanii. Czterokrotny mistrz świata DJ-ów, siedmiokrotny mistrz Anglii i pierwszy DJ w historii, który wystąpił na BBC Proms - legendarnym koncercie muzyki klasycznej, organizowanym w Londynie w Ryoal Albert Hall od 1895 roku. Pokaz Mr. Switch’a sponso- rowany jest przez markę Pioneer DJ. Podczas jego wykonywania DJ korzystać będzie z najnowszych gramofonów marki Pioneer DJ - PLX CRSS12.https://www.instagram.com/mrswitchdj/

DJ FLY (FR)

To czterokrotny Mistrz Świata, którego set z 2008 roku uznawany jest za najlepsze turnta- blistyczne wykonanie w historii imprezy DMC World. DJ FLY pochodzi z Lyon’u. Jest uznany producentem i DJ’em, który współpracował z największymi gwiazdami hip-hopu we Francji.

Jego pokaz specjalny zobaczymy, dzięki firmie DWAEM MUSIC MEDIA, która sponsoruje przylot wykonawcy na IDA.
https://www.instagram.com/djfly_official/

ROB BANKZ (GER)

Rob Bankz to Mistrz Świata IDA z 2008 roku. Od tamtego czasu jako DJ zwiedził niemal cały świat grając w najlepszych klubach, na wszystkich kontynentach. Uchodzi za świet- nego Party Rocker’a co na pewno udowodni podczas Afterparty w Forum Przestrzenie. https://www.instagram.com/djrobbankz/

DJ RIDE

Po tym jak DJ Ride wygrał swój pierwszy tytuł mistrzowski jego kariera w Portugalii nabra- ła rozpędu i szybko uzyskał status gwiazdy. W tym roku Ride sięgnął po swój 3 tytuł Mi- strza Świata, tym razem w kategorii Party Rocking. Z tej okazji, jako wyróżnienie towarzy- szące nagrodzie głównej zagra on imprezę klubową podczas tegorocznego Afterparty. https://www.instagram.com/djride_beatbombers/

DJ VAZEE (PL)

VaZee to jeden z najbardziej utytułowanych DJ’ów w Polsce. To trzykrotny Mistrz Świata IDA oraz pierwszy w historii Mistrz Świata DMC „Portablism”. VaZee to także, finalista światowych finałów Red Bull 3Style. W Krakowie zasiądzie w jury imprezy oraz zagra Afterparty w Forum Przestrzenie.

https://www.instagram.com/vazee_dj

DJ EPROM

Za prowadzenie imprezy po raz kolejny odpowiedzialny będzie Dj Eprom, który w 2007 roku rozbił bank pierwszej edycji Mistrzostw Świata IDA zgarniając obydwa tytuły mi- strzowskie. To dzięki jego sukcesowi i niesamowitej osobistej historii (Eprom na początku kariery był aktywnym górnikiem) polski turntablism nabrał ogromnego rozpędu i jest w miejscu w którym to Polacy niemal zawsze stają na najwyższym podium ogólnoświatowy- ch zawodów. Eprom niewątpliwie pokazał młodym adeptom sztuki dj’ingu swoją drogę. Wspólnie z Dj’em Krime’m z Krakowa możemy ich nazwać ojcami chrzestnymi polskiego turntablismu.

https://www.instagram.com/djeprom/

Bilety:

https://goingapp.pl/wydarzenie/mistrzostwa-swiata-dj-ow-ida-2023/grudzien-2023

UWAGA: do każdego biletu organizator dodaje specjalną płytę IDA PROMO CD z utwo- rami występujących na imprezie artystów. Odbiór płyty przy wejściu na imprezę.

Sponsorem tytularnym imprezy został w tym roku czołowy światowy producent sprzętu DJ’skiego firma Pioneer DJ.


Przeczytaj opinie naszych klientów o produktach firmy Pioneer DJ:


#pioneer dj Opublikowano w kategorii: Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy