Nowe mikrofony od Universal Audio - Sphere DLX i LX

Nowe mikrofony od Universal Audio - Sphere DLX i LX
Opublikował(a) Redakcja rok temu 2889 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Mikrofony UA Sphere pozwalają użytkownikom zmieniać typ mikrofonu, charakterystykę kierunkowości i inne charakterystyki nawet po zakończeniu nagrywania. Każdy mikrofon pojemnościowy UA Sphere zawiera modele klasycznych mikrofonów firm Neumann, Telefunken, AKG, Sony i innych*, z trybem Dual dla mieszanych kombinacji mikrofonów, przetwarzaniem UAD w czasie rzeczywistym do nagrywania z niską latencją za pomocą interfejsów Apollo oraz dołączonymi ustawieniami wstępnymi do szybkiego uzyskania profesjonalnego dźwięku.

Wraz z wprowadzeniem na rynek mikrofonów z serii Standard i UA Bock, producent zaangażował również guru modelowania, Chrisa Townsenda, aby połączyć wiodącą na rynku platformę wtyczek UAD z zupełnie nową klasą cyfrowych mikrofonów modelujących.

„Dzięki naszym umiejętnościom związanym z modelowaniem analogowym w ramach naszej platformy wtyczek UAD oraz doświadczeniu Chrisa w pracy nad przechwytywaniem dźwięku klasycznych mikrofonów studyjnych, wiedzieliśmy, że tworzymy coś wyjątkowego” – powiedział Bill Putnam Jr., dyrektor generalny/założyciel firmy Uniwersal Audio.
„Dzięki dodaniu nowych modeli UA Sphere do naszej linii mikrofonów możemy zainspirować jeszcze więcej twórców legendarnym brzmieniem”.

Sphere DLX zawiera emulacje 38 klasycznych mikrofonów studyjnych, natomiast Sphere LX oferuje 20 modeli mikrofonów w mniejszej obudowie. Każdy z nich jest wyposażony w technologię IsoSphere redukującą barwę dźwięku pomieszczenia, wraz z membranami napylanymi złotem i najniższym poziomem szumów spośród wszystkich mikrofonów w swojej klasie.

Sphere DLX – główne korzyści

 • Nagrywaj za pomocą 38 najbardziej pożądanych mikrofonów wstęgowych, pojemnościowych i dynamicznych — modeli mikrofonów Neumann, Telefunken, AKG, Sony i innych.
 • Zmieniaj typ mikrofonu, kierunkowość i pozostałe charakterystyki – nawet już po nagrywaniu
 • Nagrywaj lub monitoruj za pomocą modelowanych mikrofonów i z niemal zerową latencją z interfejsami Apollo
 • Nagrywaj gitarę akustyczną, dęciaki i inne w stereo za pomocą jednego mikrofonu
 • Przy użyciu ustawień wstępnych IsoSphere dostosowanych do studiów domowych i popularnych filtrów izolujących łatwo jest zapanować nad zabarwianiem dźwięku pomieszczenia
 • W zestawie uchwyt antywstrząsowy, kabel 25’ oraz pokrowiec

Sphere LX – główne korzyści

 • Nagrywaj za pomocą 20 najbardziej pożądanych mikrofonów wstęgowych, pojemnościowych i dynamicznych — modeli mikrofonów Neumann, Telefunken, AKG, Sony i innych.
 • Zmieniaj typ mikrofonu, kierunkowość i pozostałe charakterystyki, nawet już po nagrywaniu
 • Nagrywaj lub monitoruj za pomocą modelowanych mikrofonów i z niemal zerową latencją z interfejsami Apollo
 • Dodaj do swojej kolekcji najlepszy mikrofon do modelowania, z dwiema napylanymi złotem membranami i najniższym poziomem szumu ze wszystkich mikrofonów w swojej klasie
 • W zestawie uchwyt antywstrząsowy, kabel 25’ oraz pokrowiec

Przeczytaj opinie naszych klientów o produktach firmy Universal Audio:


#universal audio Opublikowano w kategorii: Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy