PREMIERA: MOOG Claravox Centennial

PREMIERA: MOOG Claravox Centennial

PREMIERA: MOOG Claravox Centennial

Opublikował(a) Redakcja 26 dni temu 485 unikalnych wyświetleń 2 komentarzy

W setną rocznicę powstania przełomowego instrumentu theremin Moog Music przedstawia nowy instrument z limitowanej edycji: Claravox Centennial.

Theremin, jeden z pierwszych znanych elektronicznych instrumentów muzycznych, odpowiadał za nieziemskie brzmienie, jakie uwielbiano w filmowych i telewizyjnych ścieżkach dźwiękowych poprzedniego stulecia. Po instrument chętnie sięgali muzycy awangardowi, był także dźwiękowym towarzyszem przełomowych chwil w historii świata.

Zobacz opinie o firmie MOOG:


By uczcić setną rocznicę powstania instrumentu, Moog Music prezentuje Claravox Centennial. W tym roku mija bowiem setna rocznica powstania tytułowego wynalazku Leona Theremina, czyli elektronicznego instrumentu muzycznego, który zmienił bieg historii muzyki i ostatecznie doprowadził do opracowania przez Dr Boba Mooga modularnego syntezatora Moog.

Claravox Centennial to wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju theremin, który łączy w sobie dziesięciolecia doświadczenia firmy Moog oraz czołowych światowych producentów theremina. Jest symbolem święta przeszłości, teraźniejszości i przyszłości związanego z instrumentem theremin.
Claravox Centennial nazwany jest na cześć autentycznej wirtuozki theremina – Clary Rockmore. Oferuje najwyższej jakości kontrolę i brzmienie, umożliwiające głębokie artystyczne eksploracje. Nie tylko zapewnia tradycyjne, stuprocentowe analogowe działanie theremina, ale też oferuje rozszerzoną nowoczesną wydajność i takie funkcje jak wbudowany analogowy delay, pamięć ustawień i wiele więcej. To wszystko sprawia, że Claravox Centennial jest niezwykłym narzędziem do twórczej ekspresji.
Claravox Centennial, zaprojektowany z okazji setnej rocznicy pierwszego pokazu theremina przez Leona Theremina, jest dostępny tylko w ograniczonym czasie.


#moog Opublikowano w kategorii: AktualnościPoradniki

Komentarze

Rewers84 26 dni temu
Kiedy to będzie u Was?
SUPERSOUND 15 dni temu
Niestety jeszcze nie ma dokładnej daty:(