Waldorf przeprowadził wywiad z Hansem Zimmerem

Waldorf przeprowadził wywiad z Hansem Zimmerem
Opublikował(a) Redakcja 20 dni temu 174 unikalnych wyświetleń Brak komentarzy

Raczej nikt nie ma wątpliwości, że Hans Zimmer to dźwiękowy gigant, muzyczna osobowość istniejąca w swojej odrębnej kategorii. Ze swoim portfolio obejmującym muzykę do ponad 150 filmów jest jednym z najbardziej płodnych i rozpoznawalnych kompozytorów, kompletnie dominując w XXI wieku.

W swojej ponad 40-letniej karierze Hans Zimmer przeszedł kilka etapów – od pianisty, przez klawiszowca w The Buggles (gdzie współpracował m.in. z Trevorem Hornem), producenta, sound designera, aż do roli z której kojarzy go większość, czyli kompozytora filmowego. Jego znakiem rozpoznawczym przez całą kompozytorską karierę stało się łączenie dwóch światów – instrumentów akustycznych z syntezatorami i cyfrowym przetwarzaniem – od „Rain Mana” aż po nagrodzoną Oscarem w 2020 roku muzykę z „Diuny” Denisa Villeneuve’a.

W ostatnich latach Hans Zimmera nieco częściej wychodzi ze swojego studia, żeby stanąć na scenie i zagrać skomponowaną przez siebie muzykę na żywo. Razem z nim pojawiają się na scenie różne instrumenty – w tym kilka instrumentów Waldorfa, niemieckiego producenta syntezatorów, z którym Zimmer zetknął praktycznie na początku istnienia marki jeszcze w latach 80.

Przeczytaj opinie naszych klientów o produktach firmy Waldorf:


#waldorf, #hans zimmer Opublikowano w kategorii: Aktualności

Komentarze

Brak komentarzy