Słuchawki

Słuchawki ADAM

Słuchawki to sprzęt, który pozwala wygodnie słuchać muzyki, oglądać filmy, grać w gry, prowadzić rozmowy biznesowe, nagrywać instrumenty czy odsłuchiwać kawałki tworzone przez muzyków. Wiele różnych zastosowań sprawia, że na rynku cały czas pojawiają się kolejne modele różniące się budową oraz parametrami. Jako sklep ze słuchawkami, nagłośnieniem i instrumentami muzycznymi oferujemy szeroki wybór słuchawek uniwersalnych oraz przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych. Wśród naszego asortymentu Klienci znajdą zarówno dobre słuchawki nauszne do telefon lub tabletu, jak i modele z mikrofonem idealne do komputera. Polecamy również profesjonalne słuchawki studyjne wyróżniające się najwyższą jakością brzmień czy duże słuchawki nauszne dla DJ, które perfekcyjnie tłumią dźwięki dobiegające z otoczenia. To pozwala każdemu dobrać sprzęt idealnie dopasowany do konkretnego zastosowania, zapewniający doskonały dźwięk bez zbędnych zniekształceń, szumów i innych zakłóceń.

Adam jest to niemiecka firma powstała w 1999 roku. Marka zajmuje się produkcją profesjonalnych monitorów studyjnych.


Na skróty:

Słuchawki – co to jest?

Słuchawki to przetwornik elektromagnetyczny, który ma na celu przekształcać sygnał elektryczny w fale dźwiękowe słyszalne przez ludzkie ucho. Pełnią one podobną funkcję do głośników, ale jest to sprzęt muzyczny, który pozwala odbierać dźwięki indywidualnie. Słuchawki przewodowe nauszne umieszcza się na uchu, a modele douszne bezpośrednio w kanale słuchowym.

Słuchawki – rodzaje

Podstawowy podział słuchawek bierze pod uwagę sposób ich użytkowania. Ze względu na to kryterium wyróżnia się:

  • słuchawki nauszne (słuchawki zewnętrzne) – jest to konstrukcja połączona od góry, którą nakłada się na uszy. Najczęściej posiada zabezpieczenia z gąbki, dzięki którym niektóre modele są niemal niewyczuwalne podczas użytkowania. Wśród nich dostępne są słuchawki uniwersalne oraz audiofilskie, studyjne czy gamingowe. Ich wspólną cechą jest to, że przetworniki elektrostatyczne przylegają do małżowiny,
  • słuchawki douszne – niewielka i lekka konstrukcja, którą wkłada się bezpośrednio do ucha. Należy je umieścić tuż przy wlocie do kanału słuchowego, gdzie opierają się o małżowinę. Nie zamykają całkowicie ucha i pozwalają mu swobodnie oddychać. To właśnie ten model standardowo dołączany jest do telefonów i smartfonów czy jako słuchawki RTV do zestawu kina domowego. Mimo to wiele osób i tak dokupuje dodatkowe słuchawki na uszy do telefonu,
  • słuchawki dokanałowe – niewielkie konstrukcje, które należy założyć bezpośrednio do kanału słuchowego. Mają odpowiednio zaprojektowane gumki, które pozwalają utrzymać słuchawki na miejscu. Słuchawki dokanałowe izolują ucho od otoczenia, dzięki czemu można bardzo dobrze usłyszeć dźwięki. Sprawdzą się do słuchania muzyki oraz do pracy, gdy ważne jest odizolowanie się od hałasów zewnętrznych.

Kolejne kryterium podziału słuchawek bierze pod uwagę ich konstrukcję. Wyróżnia się:

  • słuchawki otwarte – swobodny przepływ powietrza pozwala na lepszą jakość pracy głośnika, dlatego bardzo często wybierane są przez miłośników muzyki. Nie męczą uszu, ale jednocześnie nie izolują hałasów z zewnątrz, dlatego małe słuchawki nauszne o otwartej konstrukcji nie sprawdzą się do studia nagraniowego czy dla DJ,
  • słuchawki zamknięte – doskonale wytłumiają otoczenie, dlatego zamknięte słuchawki nauszne z kablem lub bezprzewodowe doskonale sprawdzą się do zastosowań profesjonalnych (np. dla DJ, realizatora dźwięku czy producenta muzycznego). Można wykorzystywać je w różnych warunkach – np. w głośnym klubie, pubie czy podczas koncertu, a dźwięk w żaden sposób nie będzie zakłócony. Zapewniają mocniejszy i pełniejszy bas. Ich słabszą stroną jest niski komfort użytkowania (nie zapewniają wentylacji, dlatego należy robić regularne przerwy podczas pracy),
  • słuchawki półotwarte – łączą konstrukcje otwarte i zamknięte.

Obecnie tradycyjne słuchawki nauszne przewodowe mają konkurenta w postaci konstrukcji bezprzewodowych. Nie posiadają one kabla, dlatego są wygodne w podróży, podczas wycieczek pieszych czy rowerowych, dla biegaczy oraz miłośników innych sportów. Pozwalają oddalać się od urządzenia, do którego są podłączone, co sprawia, że wiele osób korzysta z nich również w domu.

Słuchawki nauszne czasami dzieli się także na:

  • słuchawki wokółuszne – słuchawki duże, w których poduszki całkowicie otaczają ucho i dobrze wyciszają otoczenie,
  • namałżowinowe – słuchawki nauszne małe, które zakrywają tylko małżowinę. Pałąk pozwala utrzymać konstrukcję na głowie, ale przy dłuższym użytkowaniu nie są zbyt wygodne.

Jakie słuchawki wybrać?

Dobre słuchawki powinny być dopasowane do przeznaczenia. Podstawowe modele sprawdzą się jako słuchawki RTV, do telefonu czy komputera. W sprzedaży dostępne są jednak nie tylko tanie słuchawki nauszne i douszne przeznaczone do uniwersalnych zastosowań, ale także bardziej specjalistyczne modele.

Wśród najbardziej popularnych słuchawek profesjonalnych najpopularniejsze są:

  • słuchawki studyjne – nauszne słuchawki zaprojektowane z myślą o muzykach i producentach pracujących w profesjonalnym studiu nagraniowym. Ważne, aby posiadały miękkie i wygodne nauszniki. Do nagrywania instrumentów i zespołu idealne będą słuchawki zamknięte, a do wokalu półotwarte. Wysoka impedancja (standard to 32 lub 60 Ohmów) zapewni czysty dźwięk, a poszerzone pasmo przenoszenia pozwoli wybrzmiewać wszystkim nutom,
  • słuchawki DJ – słuchawki przewodowe nauszne powinny posiadać czułe mikrofony, które doskonale przenoszą szerokie pasma częstotliwości. Ważna jest również bardzo dobra izolacja akustyczna. Aktywna redukcja szumów (ANC) to przydatny system, który tłumi dźwięki otoczenia, a ergonomiczna budowa pozwala na wielogodzinną pracę,
  • słuchawki Hi-Fi – słuchawki małe nauszne lub duże wokółuszne, które zapewniają najwyższą jakość dźwięków. Nowoczesne modele mogą posiadać wymienne filtry pozwalające dopasowywać poziom tłumienia do warunków zewnętrznych czy głośnik customowy pozwalający słyszeć czyste sygnały wysokie.

Słuchawki – cena

Ceny słuchawek są uzależnione od materiałów, z których powstają, ich konstrukcji, parametrów oraz dodatkowych systemów wspierających jakość odtwarzanego dźwięku. Podstawowe słuchawki tanie douszne można kupić już nawet za około 10 zł, nauszne za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Profesjonalne słuchawki studyjne czy dla DJ są o wiele droższe. Cena wysokiej klasy sprzętu może sięgać nawet ponad 5000 zł.

Supersound – sklep ze słuchawkami i sprzętem muzycznym

Supersound to sklep z słuchawkami i sprzętem muzycznym. W dziale z nagłośnieniem przygotowaliśmy bardzo szeroki wybór słuchawek uniwersalnych, Hi-Fi oraz profesjonalnych (m.in. studyjnych, dla DJ i muzyków). Polecamy duże i małe słuchawki nauszne oraz modele douszne. Wśród nich znajdziesz konstrukcje zamknięte, otwarte i półotwarte w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej. Jest to kompaktowy sprzęt muzyczny pochodzący z ofert czołowych procentów – m.in. Monacor, Beyerdynamic, Behringer, Sennheiser, Pioneer DJ, Samson, Roland, PreSonus, Sony, JTS. Poznaj nasze słuchawki, porównaj ich ceny, budowę oraz parametry i dobierz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.